برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

نورپردازی استخر و سونا

برای درخواست طراحی نورپردازی پروژه کلیک کنید

نورپردازی استخر و سونا

زیبایی استخر هایی که نورپردازی مناسب دارند در شب چندین برابر روز است. شاید به نظر بیاید که نورپردازی استخر و سونا جزو تزیینات مکمل است و وجود آن ضروری نیست ولی تغییری که پس از ایجاد نورپردازی مناسب در شکل و شمایل استخر و جکوزی و همچنین فضای اطراف آن ایجاد می شود هر بیننده ای را مجذوب خود می کند. در همه استخر ها بایستی چراغ های زیر آب و چراغ هایی در محیط پیرامون استخر قرار داده شده به طریقی اصولی و اساسی نصب و اجرا گردد تا همه قسمت ها استخر و سونا اعم از داخل و خارج آن به راحتی برای افراد قابل دیدن باشد. البته هدف اصلی تامین روشنایی است. ولی نورپردازی به منظور ایجاد زیبایی و جلوه بخشیدن به مجموعه استخر نیز مورد توجه می باشد. 

+
روشنایی مورد استفاده : چراغ دفنی  مشاهده محصولات بیشتر
نورپردازی استخر

نحوه تعیین تعداد و نصب چراغ های استخر و سونا

نورپردازی شکل استخر نیز یک نکته ضروری است، به طوری که، هر شکل و ابعادی که باشد، باید همه قسمت ها به خوبی روشن شوند. یک استخر بزرگ به طور طبیعی به نور بیشتری نسبت به اندازه متوسط نیاز دارد. اگر استخر و جکوزی شما در یک منطقه جنگلی یا روستایی با منابع نور محیطی کمتر قرار دارد، باید چراغ های بیشتری را نصب کنید، زیرا این امر به کاهش بروز حوادث کمک می کند، به ویژه اگر بچه های کوچک، سالمند و حیوانات خانگی دارید، حتما برای نورپردازی استخر اهمیت ویژه ای باید خواستار باشید. محاسبه تعداد چراغ های استخر و سونا به اینگونه است که به ازای هر متر مربع به حدو د 4 تا 5 وات نور مورد نیاز است. برای نصب چراغ استخر و سونا جدا از ابعاد چراغ، باید حفره ای جهت مخفی کردن سیم های چراغ در استخر و جکوزی تعبیه شود. حداقل چراغ ها باید در فاصله  30 تا 50 سانتی متری از سطح آب قرار بگیرند، زیرا برای چراغ های استخری بهتر است آب بر روی آن ها جریان داشته باشد تا از گرم شدن و سوختن آن ها جلوگیری شود. برای اینکه متوجه شوید به چه میزان چراغ برای نورپردازی قسمت های مختلف استخر و سونا نیاز دارید، باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • شکل استخر شنا و اندازه جکوزی
  • روشنایی فعلی و موجود در ناحیه اطراف استخر 
  • رنگ و زیبایی که می خواهید برای منطقه استخر داشته باشید.
+
روشنایی مورد استفاده : ریسه ال ای دی  مشاهده محصولات بیشتر
نورپردازی سونا

انواع روشنایی برای استخر و سونا 

درنظر داشته باشید که قبل از اینکه استخر و جکوزی ساخته شود، طرح و ایده نورپردازی استخر و سونا باید تنظیم شود. این طرح باید اندازه، شکل، محوطه سازی اطراف استخر و همچنین عناصر طراحی خاص در منطقه را در نظر بگیرد. دو نوع روشنایی اساسی و مهم برای استخر و سونا وجود دارد اولی روشنایی داخلی که از چراغ های ضد آب استفاده می شود و دومی روشنایی اطراف است که آن نیز بنا به سرپوشیده بودن و سر باز بودن سونا و استخر باید از تجهیزات IPدار انتخاب و نصب می گردد. برای توضیح بهتر به طور مجزا به هر کدام از نورپردازی های استخر و سونا می پردازیم:

روشنایی داخل استخر و سونا

چراغ های استخر که دارای IP می باشند. این چراغ ها هنگام نصب با دیوار و کف استخر هماهنگ می شوند. انتخاب چراغ های استخری استاندارد و مناسب به طور ایده آل باید جزو اولین ملاحظات شما در زمینه روشنایی داخلی استخر و سونا باشند. چراغ های استخری که دارای درجه حفاظتی هستند حتی می توانند در استخر هایی که قبلاً تکمیل شده اند نصب و جای گذاری شوند. چراغ های استخری در دو نوع روکار و توکار در بازار عرضه وجود دارد. 

+
روشنایی مورد استفاده : چراغ استخری و آبنما توکار  مشاهده محصولات بیشتر
+
روشنایی مورد استفاده : چراغ استخری و آبنما روکار  مشاهده محصولات بیشتر
چراغ استخر و سونا

نورپردازی برای اطراف استخر و جکوزی

پس از اتمام کار با نورپردازی داخلی استخر و سونا، می توانید تصور کنید که چگونه می خواهید اطراف و یا چشم انداز استخر را با توجه به موقعیت استخر و یا سونا با استفاده از چراغ و روشنایی های مخصوص نورپردازی کنید. استخر ‌های روباز معمولاً برای استفاده از آفتاب و روشنایی روز طراحی شده‌ اند ولی در شب هم با نورپردازی مناسب می توانند مورد استفاده قرار گیرند، بنابراین نور پردازی مناسب بسیار حائز اهمیت می باشد. در استخرهای سرپوشیده هم نورپردازی کف اهمیت دارد و هم سقف استخر سونا و جکوزی مهم می باشد. از منابع نور مختلف می ‌توانید برای نورپردازی در سقف استخر سرپوشیده استفاده کنید. 

تاثیر رنگ نور در نورپردازی سونا و جکوزی

جالب است بدانید زمانی که افراد در معرض رنگ های خاص قرار می گیرند می تواند به بهبود خلق و خوی شما و حتی عدم تعادل فکری و ذهنی کمک کند. استفاده از رنگ روی بدن انسان، به عنوان نور درمانی رنگی شناخته شده است. نورپردازی استخر و جکوزی مزایای فوق العاده ای برای سلامتی به دنبال دارد، زیرا هنگامی که در سونا و جکوزی در حال استراحت هستید، جدا از آب که باعث آرامش می شود، تاثیر رنگ های مختلف می تواند تاثیر فراوانی برروی تعامل ذهن و جسم داشته باشد.

+
روشنایی مورد استفاده : چراغ دیواری سونا و جکوزی  مشاهده محصولات بیشتر
لامپ جکوزی

رنگ نور قرمز سونا: استفاده از چراغ رنگ نور قرمز باعث تسکین علائم سرماخوردگی و آنوففولانزا، افزایش سطح انرژی بدن، تقویت سیستم گردش خون کمک کند.

رنگ نور زرد در جکوزی: چراغ با رنگ نور زرد تاثیر زیادی بر خلاقیت و وضعیت روانی، افزایش آگاهی و توانایی درک بالا افراد دارد. 

رنگ نور آبی در سونا: رنگ نور لامپ آبی به گفتار درمانی و برقراری ارتباط فرد با دیگران و همچنین آرامش ذهن و روان تاثیر شگرفی دارد.

رنگ نور نارنجی در سونا و جکوزی: رنگ نور چراغ نارنجی هم بر ذهن و هم بر اعضای داخلی بدن ارتباط مستقیم دارد، به این صورت که باعث تسکین درگیری ذهنی شده و تفکر عمیق را برای ذهن به همره دارد و همچنین باعث ترمیم التهاب کلیه ها، سنگ صفرا، گرفتگی عضلات، صرع و بیماری های سینوسی کمک می کند.

رنگ نور سبز در استخر و سونا: رنگ نور لامپ سبز به عنوان رنگ شفا و حیات و زندگی شناخته شده و به ایجاد تعادل و هماهنگی برابر از نظر جسم و روح معروف می باشد. نورپردازی سونا به وسیله نور سبز باعث می شود تا احساس آرامش و بهبود انرژی، کاهش استرس و تسکین افکار، جلوگیری از بیماری های قلبی و سردرد در افراد مختلف گردد. 

شما خریداران و طراحان گرامی می توانید جهت خرید انواع چراغ و لامپ استخری و همچنین اطلاع از قیمت روشنایی سونا و جکوزی به سایت لایت هوم مراجعه فرمایید.

ادامه مطلب
سوالات متداول
<
>
چراغ سقفی 40×40 کاریکسی مدل ونوس چراغ سقفی 40×40 کاریکسی مدل ونوس 399,000 تومان 383,040 تومان
چراغ سقفی 50×50 کاریکسی مدل مارس چراغ سقفی 50×50 کاریکسی مدل مارس 540,000 تومان 523,800 تومان
چراغ سقفی 30×30 کاریکسی مدل مارال چراغ سقفی 30×30 کاریکسی مدل مارال 410,000 تومان 377,200 تومان
پنل SMD روکار 60×60 طرح چوب EDC پنل SMD روکار 60×60 طرح چوب EDC 700,000 تومان 665,000 تومان
چراغ سقفی 50×50 کاریکسی مدل مارال چراغ سقفی 50×50 کاریکسی مدل مارال 599,000 تومان 575,040 تومان
آویز چوبی دکوراتیو شعاع مدل BO-1391-13 آویز چوبی دکوراتیو شعاع مدل BO-1391-13 2,750,000 تومان 2,667,500 تومان
چراغ آویز کنفی و چوبی آرتا کد 101/8 چراغ آویز کنفی و چوبی آرتا کد 101/8 800,400 تومان 760,380 تومان
<
>
چراغ COB توکار 30 وات داتیس مدل FAMA-30W چراغ COB توکار 30 وات داتیس مدل FAMA-30W 345,000 تومان 327,750 تومان
<
>

فروش ویژه

اینستاگرام
آخرین مطالب اینستاگرام لایت هوم
نمی‌توان به اینستاگرام متصل شد یا شما اجازه دسترسی به رسانه‌ها در اینستاگرام را ندارید.
رسانه‌ای پیدا نشد
کالاهای انبارگردانی
لوله و برق اتصالات
لوازم چاه ارت
کلید و پریز
سیم و کابل
سینی کابل
روشنایی
کلید مینیاتوری و محافظ جان
هواکش و تهویه
داکت و ترانکینگ
تابلو برق
لوازم جانبی
دوربین مداربسته
جک درب پارکینگی
آیفون تصویری
خانه هوشمند
مجله خبری لایت هوم

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری