برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
فیلتر محصولات
برند
more... less
کشور سازنده
more... less
نوع محصول
more... less
جنس بدنه
more... less
نوع نصب
more... less
رنگ
more... less
سایر امکانات
more... less
سایز تجهیزات برق
more... less
براساس قیمت
240000تومان 1450000تومان

تابلو برق ساختمان و صنعتی

موجود
کشور سازنده :
ایران
برند :
دانوب
نوع محصول :
تابلو برق
850,000 تومان
تابلو برق ABS دانوب با درب مات و سایز 21×60×40 سانتیمتر درجه حفاظت IP65 ضد ضربه و مقاوم در برابر اشعه UV غیر قابل اشتعال درب مات ابعاد بیرونی 21×60×40 سانتیمتر نصب دیواری و روکار
موجود
کشور سازنده :
ایران
برند :
دانوب
نوع محصول :
تابلو برق
1,250,000 تومان
تابلو برق ABS دانوب با درب مات و سایز 25×70×50 سانتیمتر درجه حفاظت IP65 ضد ضربه و مقاوم در برابر اشعه UV غیر قابل اشتعال درب مات ابعاد بیرونی 25×70×50 سانتیمتر نصب دیواری و روکار
موجود
کشور سازنده :
ایران
برند :
دانوب
نوع محصول :
تابلو برق
1,000,000 تومان
تابلو برق ABS دانوب با درب شفاف و سایز 21×60×40 سانتیمتر درجه حفاظت IP65 ضد ضربه و مقاوم در برابر اشعه UV غیر قابل اشتعال درب شفاف ابعاد بیرونی 21×60×40 سانتیمتر نصب دیواری و روکار
موجود
کشور سازنده :
ایران
برند :
دانوب
نوع محصول :
تابلو برق
1,450,000 تومان
تابلو برق ABS دانوب با درب شفاف و سایز 25×70×50 سانتیمتر درجه حفاظت IP65 ضد ضربه و مقاوم در برابر اشعه UV غیر قابل اشتعال درب شفاف ابعاد بیرونی 25×70×50 سانتیمتر نصب دیواری و روکار
کشور سازنده :
ایران
برند :
دانوب
نوع محصول :
تابلو برق
240,000 تومان
تابلو برق دانوب – درب و بدنه هم رنگ از جنس پلی کربنات – سایز تابلو 130×300×200 میلیمتر – مقاوم در برابر ضربه – غیر قابل اشتعال – درجه حفاظت IP65 – مقاوم در برابر نور خورشید
موجود
کشور سازنده :
ایران
برند :
دانوب
نوع محصول :
تابلو برق
290,000 تومان
تابلو برق ABS دانوب – درب و بدنه هم رنگ و هم جنس پلاستیکی یا ABS – سایز تابلو 150×350×250 میلیمتر – مقاوم در برابر اشعه UV نور خورشید - مقاوم در برابر ضربه – غیر قابل اشتعال – درجه حفاظت IP65
موجود
کشور سازنده :
ایران
برند :
دانوب
نوع محصول :
تابلو برق
350,000 تومان
تابلو برق مات دانوب – درب و بدنه هم رنگ از جنس پلاستیک (ABS) – سایز تابلو 170×400×300 میلیمتر – مقاومت بالا در برابر ضربه – غیر قابل اشتعال – دارای درجه حفاظت IP65 – مقاوم در برابر اشعه UV خورشید
موجود
کشور سازنده :
ایران
برند :
دانوب
نوع محصول :
تابلو برق
700,000 تومان
تابلو برق مات ABS دانوب – درب و بدنه هم رنگ و هم جنس ABS – سایز تابلو 210×500×400 میلیمتر – مقاومت بالا در برابر ضربه – غیر قابل اشتعال – دارای درجه حفاظت IP65 – مقاوم در برابر اشعه UV خورشید
کشور سازنده :
ایران
برند :
دانوب
نوع محصول :
تابلو برق
300,000 تومان
تابلو برق دانوب با بدنه مات و درب شفاف – سایز بدنه 130×300×200 میلیمتر – درجه حفاظت IP65 – ضد ضربه و مقاوم در برابر اشعه UV – غیر قابل اشتعال – بدون هالوژن – رنگ بدنه طوسی
موجود
کشور سازنده :
ایران
برند :
دانوب
نوع محصول :
تابلو برق
350,000 تومان
تابلو برق دانوب با بدنه مات و درب شفاف از جنس پلی کربنات – سایز بدنه 150×350×250 میلیمتر – درجه حفاظت IP65 – ضد ضربه و مقاوم در برابر اشعه UV نور خورشید – غیر قابل اشتعال – بدون هالوژن – رنگ بدنه و درب طوسی
کشور سازنده :
ایران
برند :
دانوب
نوع محصول :
تابلو برق
450,000 تومان
تابلو برق دانوب با بدنه مات و درب شفاف از جنس پلی کربنات – سایز 170×400×300 میلیمتر – بدنه غیر قابل اشتعال و هالوژن فری – رنگ بدنه و درب طوسی - درجه حفاظت IP65 – ضد ضربه و مقاوم در برابر اشعه UV نور خورشید
موجود
کشور سازنده :
ایران
برند :
دانوب
نوع محصول :
تابلو برق
850,000 تومان
تابلو برق دانوب با بدنه مات و درب شفاف – سایز بدنه 210×500×400 میلیمتر – درجه حفاظت IP65 – ضد ضربه و مقاوم در برابر اشعه UV – غیر قابل اشتعال – بدون هالوژن – رنگ بدنه تابلو طوسی

فهرست :

تابلو برق ساختمان و صنعتی

تابلو برق در واقع هر محفظه فلزی یا غیر فلزی است که انواع تجهیزات برقی مانند کنتاکتورها، فیوزها، کلیدهای محافظ جان، قطعات کنترلی و حفاظتی و غیره در آن قرار می گیرند در واقع در گذشته مشکلاتی در نصب تجهیزات برقی وجود داشته است و خطراتی ناشی از عوامل محیطی یا ایجاد پدیده هایی مثل اتصال کوتاه در تجهیزات الکتریکی سبب شده است که افراد به تامین ایمنی بیشتر توجه کنند و از این رو تابلوهای برق به شکل محفظه هایی بسته طراحی شدند تا تجهیزات برقی و الکترونیکی حساس در آن ها قرار بگیرند و غیر قابل دسترس باشند.

تابلو برق ساختمانی - تابلو برق خانگی - تابلوهای برق

در داخل تابلوهای برق می توان ریل های مخصوص نصب کلیدهای مینیاتوری و محافظ جان را قرار داد و تمام این تجهیزات را به جای قرار دادن در محیط خارجی داخل این محفظه ها نصب کرد که این کار هم سبب محافظت از این تجهیزات برقی می شود و هم از  وارد شدن شوک الکتریکی به کاربران این تجهیزات جلوگیری می کند. امروزه تابلوهای برق یکی از عناصر اصلی واحدهای مسکونی و صنعتی محسوب می شوند و به صورت فلزی و پلاستیکی تولید می شوند و وظیفه کنترل دستی یا اتوماتیک یک فرآیند صنعتی ، توزیع برق بین تجهیزات و اصلاح ضریب توان تجهیزات الکتریکی را دارند.

تابلو برق ساختمانی - تابلو برق های صنعتی و ساختمانی

قبل از پرداختن به انواع تابلو برق به صورت تخصصی بد نیست بدانید به صورت کلی محفظه ای که برای قرار گیری تجهیزات برقی ساختمان استفاده می شود تابلو نام دارد. به طور مثل در یک ساختمان معمولا یک تابلو عمومی وجود دارد که وظیفه آن برق رسانی به قسمت های مشاعات یا عمومی ساختمان مثل آسانسور، روشنایی راه پله ، روشنایی راهرو ، پشت بام ، حیاط و هر وسیله برقی دیگری است. این تابلوها در دو نوع توکار و روکار در بازار موجود هستند و معمولا دارای درجه حفاظت بالایی می باشند که کمک می کند این محصول به راحتی بتواند در حیاط ساختمان بدون نگرانی از شرایط آب و هوایی مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

نوع دیگری از تابلوی ساختمانی انواع تابلو کنتور است که که نزدیک درب ورودی اصلی ساختمان نصب می شود و کابل اصلی برق ساختمان که توسط اداره برق از طریق تیرهای چراغ برق وارد ساختمان می شود اول باید از این تابلو گذر کند و سپس بین واحدها و مشاعات تقسیم شود. اندازه این تابلو بستگی به تعداد کنتورهای ساختمان دارد مثلا اگر یک ساختمان دارای 20 واحد باشد تابلو کنتور را به گونه ای می سازند که 20 کنتور برق و یک کنتور عمومی داخل آن نصب شود. تابلوهای اصلی برق ساختمان دارای سه بخش هستند قسمت ورودی که مربوط به ورود کابل اصلی از تیرهای چراغ برق به تابلوی برق است ، قسمت کنتورها که مربوط به محل نصب کنتورهاست و قسمت خروجی محلی است که مربوط به فیوزهای مینیاتوری خروجی از تابلو است.

تابلو برق کنتوری - تابلو کنتوری

تابلوهای برق دارای انواع متفاوتی از نظرهای مختلف هستند به طورر مثال از نظر نوع محفظه به چند دسته بندی کلی تقسیم می شوند که در ادامه با آنها آشنا می شوید:

انواع تابلو برق بر اساس نوع محفظه

تابلو برق های Metal Enclosed

تابلو برق فلزی - تابلو برق ساختمانی فلزی - تابلو فلزی

این محصولات به شکل محفظه های تمام بسته فلزی هستند که نام آنها نیز از همین بسته بودن محفظه نشات می گیرد. در این مدل تمام تجهیزات الکتریکی اعم از کلیدها، ترانس های جریان و ولتاژ، لوازم اندازه گیری  غیره در داخل آن نصب می شود و خود به دو دسته زیر تقسیم می شوند :

 • تابلو برق Metal Clad

تابلو برق metal clad - تابلو برق فلزی طبقه بندی شده

داخل این تابلو بخش بندی شده است بنابراین اگر یکی از این بخش ها آسیب ببیند این صدمه به بخش های دیگر وارد نمی شود به طور مثال گاهی ممکن است بر اثر یک اتفاق یکی از قطعات موجود در تابلو منفجر شود که در صورت استفاده از تابلو نوع متال کلد قطعات دیگر سالم می مانند. یک تابلو برق Metal Clad به چهار بخش شامل محفظه باسبار، محفظه سر کابل ، محفظه LV (تجهیزات کنترل و اندازه گیری) و محفظه کلید تقسیم می شود.

 • تابلو برق Compartment Type

تابلو برق compartment - تابلو برق کامپارتمنت

این مدل نوع دیگری از تابلوهای فلزی بسته است که در آن محفظه های مختلف از هم جدا نشده اند و تمام قطعات در یک محفظه بسته کنار هم بدون جداسازی قرار می گیرند.

تابلو برق های کشویی

این تابلوها به صورت کشویی طراحی می شوند و معمولا برای کنترل موتورها استفاده می شوند و حسنی که نسبت به تابلوهای محفظه بسته دارند، سرویس راحت تر و ایمنی بیشترشان می باشد.

تابلو برق های Rack

این محصولات حالت قفسه قفسه دارند و محفظه های مورد نیاز برای اندازه گیری ، کنترل و غیره روی آن ها نصب می شوند.

تابلو Swing

تابلو برق swing - تابلو برق سواینگ - تابلو برق صنعتی

این مدل از تابلو از انواع تابلوهای رک است که درب متحرک دارد بنابراین پشت تجهیزات آن قابل رویت می باشد و دسترسی راحتی را برای کاربر فراهم می کند البته این مدل به دلیل ویژگی هایی که دارد گران تر از مدل های دیگر است.

انواع تابلو برق بر اساس محل نصب

یکی دیگر از تقسیم بندی هایی که برای تابلوهای برقی به کار می رود از نظر نوع محل نصب است که به دو صورت داخلی Indoor یا فضای باز Outdoor می باشند.

 • تابلو Indoor

تابلوهای داخلی به گونه ای طراحی شده اند که می توانند فضاهای سرپوشیده مثل کارگاه ها، سوله ها یا کارگاه های صنعتی مورد استفاده قرار گیرند.

 • تابلو Outdoor

تابلوهایی که طراحی آنها برای فضاهای باز انجام شده است به طور مثال تابلوبرق هایی که در محیط هایی مثل خیابان ها، پارک ها، فضاهای پیاده روها و غیره مشاهده می کنید از انواع فضای باز می باشند.

انواع تابلو بر اساس نحوه قرارگیری

نوعی از تابلوی برقی در بازار موجود است که فیکس هستند و به صورت ایستاده و دیواری تولید می شوند. تابلو برق ایستاه بیشتر دارای استفاده های صنعتی است و روی پایه های خود به صورت ایستاده قرار داده می شود و تابلو برق دیواری هم می تواند در منازل هم در محیط های صنعتی مورد استفاده قرار گیرد. تابلو برق های دیواری روکار یا توکار هستند که انتخاب آنها به عهده مشتری است و می تواند متناسب با محلی که قرار است از این تابلو استفاده نماید یکی از این مدل ها را انتخاب کند.

تابلو ایستاده

تابلو برق ایستاده - تابلو ایستاده

تابلو دیواری

تابلو برق دیواری روکار - تابلو دیواری روکار

انواع تابلو برق بر اساس ولتاژ

تابلوهای فشار ضعیف یا LV تابلوهایی هستند که ولتاژ آنها زیر 1000 ولت است و تابلوهای فشار متوسط یا MV تابلوهایی هستند که دارای ولتاژ 1000 تا 36000 ولت می باشند.

انواع تابلو برق بر اساس عملکرد

تابلو برق PLC - تابلو برق ساختمانی - تابلو برق صنعتی

 • تابلو PLC که برای کنترل یک پروسه صنعتی استفاده می شود.
 • تابلو هایی که فقط جهت کنترل موتورهای AC یا DC استفاده می شوند و شامل درایورها ، مدارهای فرمان کنتاکتوری و مدارهای کنترل کننده موتور هستند.
 • تابلوهای توزیع که جهت توزیع جریان بین تجهیزات مختلف صنعتی استفاده می شوند.
 • تابلوهای اصلاح ضریب قدرت که به تابلوهای بانک خازنی معروف هستند.
 • تابلوهای برق تک فاز و سه فاز

تابلو برق سه فاز - تابلو برق تک فاز

یکی دیگر از موضوعاتی که در بحث تابلوهای برق اهمیت دارد تجهیزاتی است که در تابلوهای برقی مورد استفاده قرار می گیرد که در ادامه به اختصار به آنها می پردازیم :   

 • داکت در تابلو ها

یکی از قطعاتی که در تابلو های برق برای نظم داشتن سیم ها استفاده می شود داکت ها هستند که می توانند سیم ها رو به صورت منظم عبور دهند و از آسیب دیدن و پیچیده شدن سیم ها در تابلو جلوگیری نمایند.

 • ریل و فیوز در تابلوی برق

ریل ها یکی از تجهیزات تابلو برقها هستند که روی آنها با روکش نیکل و غیره پوشانده شده تا ضد زنگ زدگی و خوردگی باشند و از این قطعه برای نصب فیوزهای مینیاتوری استفاده می شود.

 • کیس و کنتاکتور در تابلو برق

کیس از تجهیزاتی است که وظیفه دارد تمام مدارها و تجهیزات تابلو را در خود جای دهد و کنتاکتور نیز کلیدی الکترومغناطیسی است که برای قطع و وصل مدار فرمان مورد استفاده قرار می گیرد و از اجزایی است که در تابلو برق ها مورد استفاده قرار می گیرد.

تجهیزات تابلوهای برق - تابلوهای برق ساختمانی

سایر تجهیزاتی که در تابلوهای برق می توانند استفاده شوند انواع تایمر ، رله ، بی متال ، کلید های مینیاتوری و محافظ جان ، شاسی ، سنسور و غیره هستند که البته در هر محلی باید قبل از سیم کشی های برقی کارشناس برای تعیین نوع تابلو یا تجهیزاتی که در آن قرار است به کار رود از محل بازدید نماید و متناسب با کاربری ، تعداد طبقات و دیگر عوامل وابسته یکی از انواع تابلوهای برق را معرفی کند البته شما می توانید برای خرید تابلو برق و یا اطلاع از قیمت تابلو برق به سایت لایت هوم مراجعه نمایید و در این زمینه اطلاعات کافی را به دست آورید.

ادامه مطلب
سوالات متداول
<
>
پنکه رومیزی دمنده مدل Haleh سایز 30 پنکه رومیزی دمنده مدل Haleh سایز 30 1,030,000 تومان 999,100 تومان
پنکه سقفی سه پره لونا مدل 112 پنکه سقفی سه پره لونا مدل 112 2,200,000 تومان 2,090,000 تومان
حشره کش برقی 2x10 وات صاعقه مدل SA210 حشره کش برقی 2x10 وات صاعقه مدل SA210 3,575,000 تومان 3,289,000 تومان
پنکه سه در یک البرز پنکه سه در یک البرز 2,830,000 تومان 2,688,500 تومان
پنکه سقفی لونا مدل 102 پنکه سقفی لونا مدل 102 2,250,000 تومان 2,137,500 تومان
پنکه سقفی سه پره البرز مدل CF-90 پنکه سقفی سه پره البرز مدل CF-90 2,300,000 تومان 2,185,000 تومان
<
>

فروش ویژه

تلفن تماس

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری