برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

ابزار برق کاری

ابزار برق کاری

کسانی که کار اصلی آنها با برق است و از این راه کسب درآمدی دارند ، حتما باید امنیت و راحتی کار را برای خود در الویت قرار دهند  تا از خطرات احتمالی آن خود جلوگیری نمایند . ابزار برقکاری را اغلب مردم با آن آشنایی دارند اما گاها به دلیل نداشتن اطلاعات کافی در مورد کارکرد آنها ، از کنار  ابزار و وسایل برق کاری به سادگی می گذرند و استفاده ای نمی کنند. نکته قابل  توجه آن است که این ابزار برای تامین امنیت برقکار  به هنگام کار کرد بسیار حائز اهمیت است و نمیتوان آنها را نادیده  گرفت.

در این بخش از فروشگاه لایت هوم با هم مروری برابزار مورد نیاز برقکاری خواهیم داشت و با عملکرد هر یک آشنا خواهیم شد:

     ابزار برقکاری - فاز متر- سیم چین                                   

فازمتر

وسیله ای شبیه پیچ گوشتی معمولی است  که علاوه بر باز و بسته کردن پیچ به منظور تشخیص سیم فاز از نول به کار می رود به همین دلیل اسم اصلی آن فازنما  می باشد ولی در زبان عامیانه آن را با نام  فازمتر می شناسند، همچنین  فازمترها در دو سایز بزرگ و کوچک ساخته می شوند. 

   ابزار برقکاری - فاز متر                                     

سیم چین

یکی از وسایل مهمی  که برقکار همیشه به آن نیاز دارد و باید به همراه داشته باشد ،  سیم چین است. سیم چین دارای دو لبه تیز است که به وسیله آن سیم ها را قطع می کنند و برای بریدن سیم فقط باید از این ابزار برقکاری استفاده کرد.لازم به ذکر است که سیم چین نیز مانند سایر ابزار برقکاری دارای تنوع بسیار است.

 ابزار برقکاری - انواع سیم چین

سیم لخت کن

همانطور که از نام ان مشخص است برای به اصطلاح لخت کردن سیم و برداشتن عایق رویه سیم مورد استفاده قرار می گیرد که دارای سه مدل : سیم لخت کن معمولی یا ساده ، سیم لخت کن اتوماتیک ، سیم لخت کن حرارتی  می باشد. نحوه ی کار هر یک از این مدل ها نیز به شرح ذیل می باشد :

- سیم‌ لخت‌ کن ساده یک پیچ برای تنظیم فاصلهٔ بین لبه‌های سیم‌ لخت‌ کن دارد  و پس از قرار دادن سیم در بین لبه‌ ها و فشردن دستهٔ سیم‌ لخت‌ کن و وارد کردن نیرو به سیم و سیم‌ لخت‌ کن، روکش سیم از آن جدا می شود.   

- سیم‌ لخت‌ کن اتوماتیک نیاز به تنظیم ندارد و شیارهای لازم برای لخت‌ کردن سیم‌ های مختلف در داخل این مدل وجود دارد و پس از قرار دادن سیم داخل شیار و فشردن دستهٔ سیم‌ لخت کن، به صورت خودکار سیم را از یک طرف نگه داشته و از طرف دیگر روکش آن را جدا می‌کند.

- سیم‌ لخت ‌کن‌ های حرارتی عایق سیم با استفاده از حرارت تولیدی جریان برای جداکردن عایق روی سیم استفاده می کند .البته باید بوی نامطبوع حاصل را نیز در نظر داشته باشید.

    ابزار برقکاری- انواع سیم لخت کن

پیچ گوشتی

یکی از پر مصرف ترین ابزار در سیم کشی و کارهای برقی  می باشد که  هر چقدر دسته پیچ گوشتی بلندتر باشد بر اساس خاصيت اهرم راحت تر میتوان پیچ را باز و بسته کرد ، نکته ای که هرگز نباید فراموش کنید ، استفاده نکردن از پیچ گوشتی کوچک برای باز وبسته کردن پیچ های بزرگ است ، زیرا لبه های پیچ را از بین می برد.

      ابزار برقکاری-

انبردست

از این وسیله نیز برای بریدن و یا تاباندن سیم ها استفاده می شود. انبردست یکی از اصلی ترین ابزارهای برق کاری است که کاربردهای زیادی دارد گاهی برای بریدن سیم ها و یا لخت کردن سیم و کابل از این ابزار استفاده می شود. انبردست ها انواع مختلفی دارند که شکل زیر می تواند انواع آنها را نشان دهد.

   ابزار برقکاری                                     

  برای انتخاب و خرید ابزار برقکاری  می توانید در همین بخش از www.lighthome.ir اقدام نمایید و یا برای دریافت لیست قیمت ابزار برقکاری موجود با کارشناسان ما در تماس باشید.

ادامه مطلب
سوالات متداول
<
>
پنکه رومیزی دمنده مدل Haleh سایز 30 پنکه رومیزی دمنده مدل Haleh سایز 30 1,030,000 تومان 999,100 تومان
پنکه سقفی سه پره لونا مدل 112 پنکه سقفی سه پره لونا مدل 112 2,200,000 تومان 2,090,000 تومان
حشره کش برقی 2x10 وات صاعقه مدل SA210 حشره کش برقی 2x10 وات صاعقه مدل SA210 3,575,000 تومان 3,289,000 تومان
پنکه سه در یک البرز پنکه سه در یک البرز 2,830,000 تومان 2,688,500 تومان
پنکه سقفی لونا مدل 102 پنکه سقفی لونا مدل 102 2,250,000 تومان 2,137,500 تومان
پنکه سقفی سه پره البرز مدل CF-90 پنکه سقفی سه پره البرز مدل CF-90 2,300,000 تومان 2,185,000 تومان
<
>

فروش ویژه

تلفن تماس

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری