برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
فیلتر محصولات
برند
more... less
نوع محصول
more... less
سایز
more... less

صفحه مسی

تماس بگیرید
برند :
متفرقه
نوع محصول :
صفحه مسی
سایز :
50*50
0 تومان
صفحه مسی ارت 50×50  دارای ضخامت 5 میلیمیتر  استفاده به عنوان صفحه ارت   مس استفاده شده دارای خلوص بالا در حدود 90 درصد
تماس بگیرید
برند :
متفرقه
نوع محصول :
صفحه مسی
سایز :
60*60
0 تومان
صفحه مسی ارت 60×60  دارای ضخامت 3 میلیمیتر استفاده به عنوان صفحه ارت   مس استفاده شده دارای خلوص بالا در حدود 90 درصد
تماس بگیرید
برند :
متفرقه
نوع محصول :
صفحه مسی
سایز :
60*60
0 تومان
صفحه مسی ارت 60×60  دارای ضخامت 5 میلیمیتر استفاده به عنوان صفحه ارت   مس استفاده شده دارای خلوص بالا در حدود 90 درصد

فهرست:

صفحه مسی

صفحه مسی یکی از المان هایی است که جهت راه اندازی و حفر چاه ارت مورد استفاده قرار می گیرد و در واقع منتقل کننده ولتاژ اضافی از دستگاه ها و وسایل الکترونیکی به زمین می باشد به طور مثال جریان برق ناشی از رعدوبرق و یا اتصالات از طریق سیم مسی به یک صفحه ارت که درون چاه قرار گرفته است منتقل می شود تا به تجهیزات و انسان ها هنگام کار کردن با الکتریسیته آسیب وارد نشود.

صفحه مسی - صفحه ارت مسی

صفحه ای که به عنوان تیغه در چاه قرار می گیرد از جنس مس است که هادی مناسبی برای جریان برق می باشد البته به این ورق مسی یک سیم وصل می شود که وظیفه انتقال بار اضافه از دستگاه ها به صفحه را دارد همچنین باید توجه نمود که صفحه مسی در مواردی که قرار است گودال یا چاله ارت نصب شود مورد استفاده قرار می گیرد زیرا به صورت عمودی و ایستاده داخل چاه رفته و دورتادور آن با پوشش بنتونیت و ژل کاهنده اهم زمین پوشانده می شود.

الکترود صفحه ی مسی در واقع یک ورق مس مربع یا مستطیل شکل است که در زمان نصب به صورت عمودی در چاه قرار داده می شود و در میان الکترولیت (مخلوط کاهش دهنده اهم) مناسبی دفن می شود البته این المان به دلیل آنکه مس بیشتری برای ساخته شدن نیاز است قیمت بالاتری نسبت به سیم مسی و میله مسی و دیگر الکترودها دارد.یکی از مزایای این صفحه ایجاد مقاومت کمتر است بنابراین تعداد چاه کمتری مورد نیز است و این سبب صرفه جویی در هزینه های حفر چاه ارت می گردد همچنین در زمین های کوچک که امکان حفر چاه های ارت متعدد وجود ندارد می توان از صفحه مسی به جای میله مسی استفاده کرد.

صفحه ارت - صفحه مسی ارت - صفحه ارت مسی

ویژگی های صفحه ارت مسی

  • طول و عرض حداقل 50 در 50 سانتیمتر
  • قطر بدنه صحفه ارت کمتر از 2 میلیمتر
  • خلوص مس مورد استفاده حداقل برابر با 99.9 درصد

همانطور که گفته شد صفحه ی مسی در محل هایی مورد استفاده قرار می گیرد که امکان حفر چاه وجود داشته باشد و مراحل آن به صورت مختصر به شرح زیر می باشد :

ابتدا باید حفره ای با اندازه مناسب در زمین ایجاد گردد سپس ته چاه با بنتونیت اکتیودار کاهنده مقاومت زمین پر شود سپس باید صفحه مسی به سیم ارت جوش داده شود و به کمک این سیم درون چاه فرستاده شود و در وسط گودال به طور عمودی روی لایه بنتونیت قرار گیرد. در مرحله بعدی می توان فضای باقی مانده چاه را با ژل کاهنده یا خاک رس نرم ( خاک سرند شده ) کاملا پر کرد البته در برخی موارد از لوله ی پلیکا هم استفاده می شود که می تواند برای مرطوب نگه داشتن خاک به کار رود. یکی از نکاتی که اهمیت دارد اتصال سیم ارت به صفحه مسی است و هرگز درهیچ شرایطی نباید این اتصال تنها با استفاده از بست ، دوختن سیم به صفحه و غیره صورت گیرد و تنها راه مطمئن آن جوش دادن سیم ارت به ورق مسی است که برای این کار از جوش آرگون ، جوش برنج با نقره استفاده می شود.

صفحه مسی به کار رفته در چاه ارت به دو سیم مسی جوش داده می شود که این سیم ها یکی به میله برقگیر و دیگری به شینه داخل ساختمان خواهد رفت بنابراین طول سیم ها باید متناسب با طول مسیر انتخاب شود.

صفحه ارت مسی - صفحه مسی ارت

نتیجه استفاده از صفحه ارت مسی در سیستم چاه ارت

اگر صاعقه به ساختمان برخورد کند یا سیستم های الکتریکی موجود در یک محل دارای اضافه بار گردند در این صورت وجود سیستم ارتینگ در زمین های صاف و یا گودال ارت در زمین هایی که امکان حفر چاه وجود دارد سبب می شود قبل از آسیب رسیدن به افراد ، جریان برق اضافه از طریق سیم ارت به صفحه ارت مسی و سپس به زمین منتقل شود در این صورت خطر برق گرفتگی نیز کاهش یافته و وسایل برقی نیز آُسیب نمی بینند.

شما مشتریان می توانید برای خرید صفحه ارت مسی و یا اطلاع از قیمت صفحه ارت مسی به سایت www.lighthome.ir مراجعه نمایید و با مراجعه به بخش چاه ارت تمامی اطلاعات لازم در زمینه احداث ، راه اندازی و تجهیزات مورد نیاز ارت را مطالعه کنید و با اطمینان خرید نمایید.

ادامه مطلب
سوالات متداول
<
>
پنکه رومیزی دمنده مدل Haleh سایز 30 پنکه رومیزی دمنده مدل Haleh سایز 30 1,030,000 تومان 999,100 تومان
پنکه سقفی سه پره لونا مدل 112 پنکه سقفی سه پره لونا مدل 112 2,200,000 تومان 2,090,000 تومان
حشره کش برقی 2x10 وات صاعقه مدل SA210 حشره کش برقی 2x10 وات صاعقه مدل SA210 3,575,000 تومان 3,289,000 تومان
پنکه سه در یک البرز پنکه سه در یک البرز 2,830,000 تومان 2,688,500 تومان
پنکه سقفی لونا مدل 102 پنکه سقفی لونا مدل 102 2,250,000 تومان 2,137,500 تومان
پنکه سقفی سه پره البرز مدل CF-90 پنکه سقفی سه پره البرز مدل CF-90 2,300,000 تومان 2,185,000 تومان
<
>

فروش ویژه

تلفن تماس

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری