برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

سیم و کابل اشترانکوه

محاسبه کشش جریان برق
سطح مقطع مس
متراژ بر حسب متر
میزان کشش جریان برق: 0 آمپر
معادل سطح مقطع آلومینیوم: 0 میلیمتر

سیم و کابل اشترانکوه

سیم و کابل اشترانکوه برای انتقال انرژی پتانسیل اکتریکی از یک نطقه به نقطعه دیگر استسیم و کابل اشترانکوه بهترین رسانای الکتریکی هستند که به وسیله روکش یک روکش بر روی هادی قرار گرفته است تشکیل شده اند. در مورد نوع رسانای به کار رفته در سیم و کابل برق این تصور نادرست وجود دارد که در هر حالتی مس رسانای بهتری نسبت به آلومینیوم و آهن است. فلز مس رساناترین فلز است، اما وقتی صحبت از بهترین کابل برق می‌شود عوامل بسیار مهمی هستند که علاوه بر این باید در نظر گرفته شوند. مانند اندازه کابل و عایق مورد استفاده در آن می باشد. یک نمونه از نقض این باور اشتباه، در مسافت‌های طولانی است که از ولتاژ‌های بسیار بالا هم استفاده می‌شود. در چنین شرایطی انتخاب کابل آلومینیومی نسبت به کابل مسی بسیار به صرفه‌تر خواهد بود.

سیم و کابل اشترانکوه

جنس به کار رفته در سیم و کابل اشترانکوه

سیم و کابل‌ها ممکن است در زیر زمین و یا روی تجهیزات فلزی نصب شوند، بنابراین برای حفظ ایمنی محیط کار الزامی است که هیچگونه اتصال الکتریکی بین هادی و زمین برقرار نگردد. این عایق بسته به نوع کاربرد و ولتاژ عبوری از هادی می‌تواند از جنس کاغذ‌های آغشته به روغن‌های مخصوص، مواد پلاستیکی، مواد PVC و... باشد.

برای انتخاب درست سیم و کابل برق اشترانکوه ابتدا باید معیار‌های خوب و یا بد بودن آن را بشناسیم و با در نظر گرفتن این شاخص‌ها به داشتن یا عدم داشتن کیفیت محصولات متنوع موجود در بازار پی ببریم. این نوع  سیم وکابل را می توان به عنوان کابل های ورودی و اتصال در وسایل برقی ، لوازم منزل که دو شاخه آن ها به طور ثابت به کابل نصب است به کار برد. سیم و کابل مفتول اشترانکوه ساختمانی که به آن سیم برق خشک هم می گویند یک رشته فلز از جنس مس است که می توان آن را برای مکان هایی که نیاز به خمش بالایی ندارند مانند تابلو های برق ساختمانی استفاده کرد.

عوامل مهم در انتخاب سیم و کابل برق اشترانکوه

سیم و کابل های افشان اشترانکوه بیش از هر چیز به انعطاف پذیری بسیار بالا معروف هستند. همین انعطاف پذیری سبب کاربرد فراوان این گروه از سیم و کابل در ساختمان سازی و برای سیستم های روشنایی منازل است. سیم و کابل اشترانکوه از افراد هنگام کار با لوازم برقی حفاظت می کند. به طوری که با اتصال آن به بدنه لوازم برقی در صورتی که به هر دلیلی بدنه برق دار شود، اتصال کوتاه انجام شده و فیوز محافظ عمل میکند. این سیم به چاه ارت وصل می شود. 

قیمت سیم و کابل اشترانکوه

به صورت کلی برای برق رسانی و انتقال انرژی الکتریکی به نقاط مختلف از سیم و کابل استفاده می شود، از مهم ترین ویژگی های تجهیزات برقی ساختمانی می توان به سیم و کابل برق اشترانکوه اشاره کرد که مسیرهای عبور جریان الکتریکی در آن‌ها صورت می‌گیرد. این محصولات انواع مختلفی دارند و در زمینه های زیادی طراحی و تولید می شوند. 

در حال حاضر در حوضه برق بخش عظیمی از توزیع انرژی الکتریکی، به ویژه در صنعت فشار ضعیف به وسیله سیم ها و کابل ها انجام می‌گیرد، سیم ها وسایلی هستند که در آن  از یک هادی به منظور انتقال برق و از یک عایق به منظور جلوگیری نشت برق به اطراف و محافظت استفاده می شود

 برای انتقال انرژی الکتریکی فشار متوسط و قوی نیز در برخی موارد از کابل های برق اشترانکوه استفاده می‌شود. کاربرد کابل برق در تاسیسات الکتریکی بسیار وسیع است. در تعریف کابل می توان گفت هر نوع هادی که بتواند جریان برق را از داخل خود عبور دهد و دارای عایق باشد، به طوری که ولتاژ روی سطح عایق نسبت به زمین صفر و درروی سطح سیم نسبت به زمین دارای ولتاژ فازی باشد، کابل نامیده می شود. کابل ها نیز مانند سیم ها دارای هادی می باشند که اغلب از جنس مس و یا آلومینیوم هستند.

شما خریداران محترم می توانید جهت خرید تمامی محصولات سیم و کابل اشترانکوه و اطلاع از قیمت سیم وکابل اشترانکوه به سایت لایت هوم مراجعه فرمایید. 

ادامه مطلب
سوالات متداول
<
>

فروش ویژه

تلفن تماس

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری