new menu
سوپر تخفیفی های لایت هوم
شماره های تماس: (داخلی های 206 الی 213) 02177225747 (تلگرام و واتساپ) 09016102521
کلید و پریز
روشنایی
کلید مینیاتوری ومحافظ جان
سینی کابل و داکت و ترانکینگ

هواکش صنعتی

63 محصول وجود دارد

هواکش صنعتی

تهویه هوا یکی از موضوعاتی است که از گذشته تا کنون توجه زیادی را به خود جلب کرده است و انسان همواره سعی داشته از طرق مختلف برای تهویه و جابه جایی هوا استفاده نماید به طور مثال در گذشته با قرار دادن راه هایی برای ورود و خروج هوا در یک محل تهویه به صورت طبیعی انجام می شده است اما امروزه با پیشرفت علم وتکنولوژی استفاده از انواع هواکش صنعتی و خانگی گسترش یافته است.

از آنجا که اهمیت هوای پاک در کارخانه ها و محیط های صنعتی به خوبی شناخته شده است بنابراین هواکش های صنعتی نیز به عضوی جدایی ناپذیر در سوله ها و کارخانه ها تبدیل شده اند زیرا با انجام فرآیندهای پیچیده شیمیایی ممکن است آلاینده هایی در محیط ایجاد شوند که برای سلامتی افراد نیز ضرر دارند بنابراین وجود هواکش صنعتی در این اماکن لازم است.

  

تهویه صنعتی

 

هواکش صنعتی یا فن صنعتی به طور کلی دستگاهی است که برای تهویه هوا در واحدهای مختلف کارگاهی و کارخانه ای استفاده می شود و در واقع قابلیت جابه جایی هوای آلوده به گاز و دود را با هوای تازه دارد، هواکش صنعتی مانند نوع خانگی دارای یک الکتروموتور، پروانه و قاب یا محفظه می باشد و معمولا اندازه بزرگتری نسبت به هواکش خانگی دارد همچنین قدرت موتور در هواکش صنعتی بالاتر است زیرا باید قابلیت جابه جایی حجم بیشتری از هوا را داشته باشد. به طور کلی فن ها با توجه به مسیر ورود جریان هوا به سه دسته فن محوری ، فن گریز از مرکز و فن متقاطع تقسیم می شوند که انواع هواکش صنعتی در دسته فن های محوری قرار می گیرند. هواکش صنعتی پره هایی دارد که هوا را به موازات محور چرخش تیغه ها به حرکت درمی آورند که قطر این نوع هواکش ها می تواند از 300-400 میلی متر تا 1800-2000 میلیمتر باشد.

  

هواکش صنعتی

 

بد نیست بدانید هواکش های محوری که در صنعت هواکش آکسیال گفته می شوند در سه نوع مختلف تولید می شوند که در ادامه به توضیح مختصری درباره این سه نوع می پردازیم :

هواکش صنعتی آکسیال پروانه ای

این هواکش آکسیال ساختار ساده ای دارد و دارای دو، چهار یا شش پره است که در اندازه های کوچکتر پروانه ها مستقیما به الکتروموتور متصل می شوند و در اندازه های بزرگتر پروانه ها از طریق یک تسمه به موتور متصل هستند، در هواکش صنعتی معمولا پره ها فلزی هستند و برای حجم هوای زیاد و فشار استاتیک کم استفاده می شوند ، این نوع از تهویه صنعتی ساختمان ساده ای دارد که می تواند جریان هوای معکوس ایجاد کند و در تهویه مناسب محل نقش مهمی دارد.

هواکش صنعتی آکسیال لوله محوری

این نوع هواکش صنعتی دارای عملکرد بهتر و فشار بالاتری نسبت به تهویه پروانه ای است و به لحاظ شکل ظاهری شبیه به مدل قبلی است با این تفاوت که پروانه ها و الکتروموتور به جای قرار گرفتن در یک قاب بیرونی درون یک محفظه استوانه ای شکل قرار گرفته اند ، این نوع هواکش صنعتی برای فشارهای متوسط و جریان بالا مناسب است.

هواکش صنعتی آکسیال پره محوری

این نوع تهویه مانند نوع لوله محوری است با این تفاوت که در ساختار آن پره های راهنما قرار دارند و تعداد آنها بیشتر از مدل های قبل است ، این هواکش ها معمولا به جای هواکش های گریز از مرکز استفاده می شوند زیرا فضای کمتری را نسبت به آنها اشغال می کنند.

هواکش صنعتی گریز از مرکز

نوع دیگری از هواکش صنعتی وجود دارد که در محل های خاصی مورد استفاده قرار می گیرند، این فن ها دارای یک جز متحرک به نام پروانه هستند که از طریق محوری به مجموعه تیغه ها متصل است و عملکرد آن به این صورت می باشد که هوای بیرون را به درون خود می کشد و با چرخش تیغه ها آن را با شدت زیادی به بیرون می راند. این نوع از تهویه صنعتی در فشارهای بالا و در شرایط سخت مانند درجه حرارت بالا ، آلودگی زیاد مورد استفاده واقع می شود.

 

هواکش های صنعتی خود بر اساس محلی که مورد استفاده قرار می گیرند دارای انواع مختلفی هستند به طور مثال نوعی از این سیستم های تهویه در سوله و کارگاه ها استفاده می شوند که هواکش تاسیساتی نامیده می شوند ، این هواکش ها از مهم ترین دستگاه هایی هستند که در سالن های مرغداری و گلخانه ها مورد استفاده قرا می گیرند.

  

هواکش صنعتی

 

هواکش تاسیساتی تسمه ای یکی از انواع هواکش های صنعتی است که به دلیل طراحی مناسب و عملکرد صحیح در جا به جایی هوا یکی از انواع پرکاربرد است و در دو سایز 140 در 140 یا 100 در 100 بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. نوع دیگری از این تهویه و هواکش، فن تاسیساتی نوع کوپل مستقیم می باشد که در سالن های کوچک مورد استفاده قرار می گیرد و علاوه بر دارا بودن قیمت مناسب ، بدون لرزش و کم صدا است.

  

هواکش تاسیساتی 

 

امروزه انواع هواکش صنعتی در مدل های مختلف و با قدرت های متفاوت تولید می شوند و مشتریان می توانند علاوه بر در نظر گرفتن سلیقه خود در انتخاب شکل ظاهری هواکش، متناسب با محلی که قرار است از این تهویه ها استفاده نمایند موتورهایی با رنج قدرت های متفاوت را انتخاب کنند بنابراین باید قبل از خرید این محصولات اطلاعات کافی در رابطه با نحوه نصب آنها ، میزا سروصدایی که ایجاد می کنند و همچنین درجه حفاظت و مقاومت آنها در برابر رطوبت و گردوغبار کسب کرد تا بتوان محصول مورد نظر را به درستی انتخاب کرد. برای خرید هواکش صنعتی و یا اطلاع از قیمت هواکش صنعتی در سایت فروشگاه اینترنتی لایت هوم می توانید اقدام نمایید، مدل های مختلف را مشاهده کرده و نسبت به خرید این محصولات اقدام کنید.

امروزه شرکت های مختلفی اقدام به طراحی و تولید انواع سیستم های تهویه و هواکش نموده اند که در ادامه به توضیح مختصری درباره آن ها می پردازیم :

شرکت دمنده از تولید کنندگان بزرگی است که سال ها در زمینه تولید انواع هواکش صنعتی دمنده و انواع سیستم های تهویه خانگی و غیره فعالیت می کند و محصولات صنعتی آن شامل انواع زیر می باشد :

شرکت دمنده 

  • هواکش صنعتی دمنده نوع فلزی سنگین و سبک
  • هواکش دمنده نوع صنعتی ایلکا
  • هواکش صنعتی دمنده نوع سنگین
  • هواکش آکسیال دمنده طرح آلمان
  • هواکش تاسیساتی دمنده نوع هفت پر دمنده با قاب
  • هواکش تاسیساتی دمنده نوع هفت پر مکنده با قاب و بدون قاب

   

شرکت نوستاپ نیز یکی از تولید کنندگان سیستم های تهویه ای است که محصولات مختلفی شامل انواع هواکش صنعتی نوستاپ، تهویه خانگی و هواکش تاسیساتی نوستاپ را به بازار عرضه کرده است.

  

شرکت نوستاپ 

شرکت خزرفن نیز یکی از شرکت های دیگر است که در زمینه تولید انواع سیستم های هواکش و تهویه فعال بوده و محصولات متنوعی مانند هواکش صنعتی خزرفن و هواکش تاسیساتی خزرفن را تولید کرده است.

 

منبع : واحد تحقیق و توسعه لایت هوم

( انواع هواکش صنعتی، تهویه صنعتی )

فیلتر کردن محصولات

هواکش صنعتی