برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
فیلتر محصولات
برند
more... less
نوع محصول
more... less
نوع جوش
more... less

انواع جوش صفحه ارت

تماس بگیرید
برند :
متفرقه
نوع محصول :
انواع جوش چاه ارت
نوع جوش :
جوش آرگون
0 تومان
جوش آرگون سیم به صفحه مسی – جهت اتصال سیم ارت به صفحه مسی – قابل استفاده در راه اندازی سیستم چاه ارت
تماس بگیرید
برند :
متفرقه
نوع محصول :
انواع جوش چاه ارت
نوع جوش :
جوش کدولد
0 تومان
جوش کدولد سیم به صفحه مسی – جهت اتصال سیم مسی ارت به صفحه مسی – استفاده در راه اندازی سیستم چاه ارت

فهرست:

انواع جوش صفحه ارت

یکی از روش های اتصال صفحه ارت و سیم ارت استفاده از انواع جوش ارت می باشد که این عمل از ضروریات اجرا و راه اندازی چاه ارت است زیرا مهم ترین بخش اجرایی در یک چاه ارت توجه به ایجاد اتصال محکم بین سیم ارت و صفحه مسی است زیرا اگر این بخش سست باشد سیستم ارتینگ از کار افتاده و اصلاح آن هزینه بردار است به همین دلیل باید در هنگام اجرا توجه شود که سیم مسی ارت با نوعی جوشکاری محکم ( جوش ارت ) به صفحه مسی ارت متصل گردد که با قرار گرفتن داخل چاه و پر شدن اطراف این الکترودها ، اشکالی به اتصال آنها وارد نشود.

انواع جوش صفحه ارت - جوشکاری ارت - جوش سیم ارت

به طور کلی در احداث چاه ارت که جهت محافظت افراد و وسایل الکترونیکی در برابر ولتاژهای اضافی حفر می شود ، جوش صفحه ارت اهمیت ویژه ای دارد البته بد نیست ابتدا با مراحل راه اندازی چاه ارت و لوازم و تجهیزات مرتبط با آن به صورت خلاصه آشنا شوید :

در گام اول باید نوع زمینی که قرار است سیستم ارتینگ در آن اجرا شود به طور کامل بررسی گردد سپس بسته به نوع زمین چاهی با عمق مناسب حفر شود سپس لازم است از مواد کاهنده مقاومت زمین به صورت دوغاب در انتهای چاه ارت استفاده کرد تا مقاومت الکتریکی زمین کاهش یابد در مرحله بعدی باید یک صفحه مسی که در واثع صفحه ارت است با کمک جوش ارت مناسب به سیم مسی متصل شود و داخل چاه به صورت عمودی قرار داده شود ، در ادامه می توان از انواع بنتونیت و یا انواع ژل و مایع کاهنده جهت پر کردن چاه و همچنین کاهش مقاومت الکتریکی زمین استفاده کرد. همانطور که گفته شد جوش صفحه ارت (جوش ارت) و سیم مسی از اهمیت بالایی برخوردار است که باید در انتخاب نوع آن و انجام دادن آن دقت لازم به عمل آید که در ادامه با یکی از انواع این جوش ها آشنا می شویم.

جوش ارت - جوش احتراقی - جوش کدولد

جوش احتراقی یا جوش کدولد در سیستم ارتینگ

جوش احتراقی یا کدولد نوع خاصی از جوشکاری (جوش ارت) است که برای ایجاد اتصال بین چند قطعه مسی یا اتصال قطعات مس با فلزات دیگر مورد استفاده قرار می گیرد . جوش احتراقی (cad weld) از مهم ترین نوع جوشکاری هایی است که در سیستم ارتینگ ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد البته بهترین جوش برای اتصال صفحه ارت و سیم مسی جوش نقره یا جوش برنج است که در صورت نبود آنها از جوش کدولد استفاده می شود.

ویژگی های جوش کدولد (جوش صفحه ارت یا جوش ارت)

جوش کدولد - جوش احتراقی - جوش صفحه ارت

  • یکپارچه شدن قطعات مورد اتصال

همانطور که می دانید محل اتصال سیم یا تسمه ارت به صفحه از آسیب پذیرترین قسمت های چاه است که بیشتر از بخش های دیگر مورد خوردگی نیز قرار می گیرد بنابراین با استفاده از جوش صفحه ارت ( جوش کدولد ) سیم و صفحه به صورت یک بخش یکپارچه در می آیند.

  • ضخامت زیاد جوش ارت

هرچه میزان ضخامت قسمت جوش داده شده بیشتر باشد استحکام مکانیکی بالا می رود و همین سبب می شود در محل جوش ارت مقاومت الکتریکی ایجاد نشده و قطعه ارت نسبت به رطوبت نفوذ ناپذیر باشد که همین امر سبب می شود سیم و صفحه ارت در مقابل خوردگی مقاوم باشند.

جوش احتراقی - جوش کدولد ارت - جوش صفحه ارت

  • ایجاد سطح تماس زیاد

در صورتیکه جوش احتراقی یا جوش کدولد به خوبی در محل اتصال سیم و صفحه ارت استفاده شود سطح تماس زیادی ایجاد می کند که انتقال مطلوب جریان های اتصال کوتاه را امکان پذیر می سازد در واقع ولتاژ های اضافی تولید شده از وسایل الکترونیکی به سیم ارت و نهایتا از طریق جوش اتصال دهنده به صفحه ارت و زمین منتقل می گردد.

  • عدم ایجاد تغییر در خواص متالوژیک قطعات

یکی از ویژگی های این جوش این است که با استفاده از آن خواص متالوژیک قطعات تغییر نمی کند بنابراین به راحتی می توان از این جوش برای اتصال قطعات مختلف مانند سیم و صفحه مسی به یکدیگر بدون نگرانی از خوردگی استفاده کرد.

  • سرعت و سهولت انجام جوش کدولد

از آنجا که اجرای ارت در مراحل اولیه ساختمان سازی انجام می شود و معمولا در این مراحل دسترسی به برق مشکل است بنابراین این نوع جوش قابل استفاده می باشد.

روش اجرای جوش احتراقی یا جوش ارت کدولد

جوش ارت - جوش سیم ارت - جوش کدولد

روش اجرای این جوش بسیار آسان و سریع است و نیاز به ابزار خاصی ندارد و تنها لازم است یک قالب سبک و کوچک گرافیتی و فندک مناسبی برای روشن کردن فتیله وجود داشته باشد، قالب های جوش کدولد یا جوش ارت دارای شکل های مختلف و متنوعی هستند که به نوع قطعاتی که باید جوشکاری شوند بستگی دارد. در انجام جوش صفحه مسی ارت پس از انتخاب قالب و پودر جوش مناسب باید قطعات جوشکاری در قالب قرار داده شود  و سپس یک پولک مناسب در ته محفظه پودر گذاشته می شود در مرحله بعدی به اندازه کافی پودر جوشکاری کدولد صفحه ارت در محفظه ریخته می شود و فتیله روی آن قرار می گیرد. حال باید این فتیله با فندک روشن شود و پودر را شعله ور کند تا عمل اتصال و جوشکاری صورت بگیرد.

تجهیزات جوش کدولد یا جوش سیم ارت

  • پودر جوش کدولد با گرم های مختلف

پودر جوش - پودر جوشکاری - پودر جوش کدولد

  • قالب جوش کد ولد برای اتصال سیم به سیم ، سیم به صفحه و تسمه به صفحه

قالب جوش کدولد - جوش کدولد - جوش صفحه ارت

  • کیت تمیزکاری قالب شامل فندک ، دستکش ، فرچه سیمی ، فرچه مویی ،  کاردک و تمیز کننده

جوش آرگون

جوش آرگون - انواع جوش صفحه و سیم ارت - جوش سیم ارت

یکی دیگر از روش های جوشکاری صفحه و سیم ارت استفاده از جوشکاری قوسی یا جوش آرگون ارت است که بر اساس برقراری قوس الکتریکی میان دو الکترود انجام می شود ، این جوشکاری با نام TIG شناخته می شود که همان جوشکاری آرگون است که در این روش از سیم جوش جهت ذوب شدن و پر کردن منطقه جوشکاری مورد استفاده قرار می گیرد. جوش آرگون سرعت بالایی دارد و به دلیل استفاده از سیم جوش امکان جوشکاری طولانی و بدون توقف فراهم می شود ولی تجهیزات این روش بیشتر و گران تر از روش جوش احتراقی است و همچنین استفاده از آن در فضای باز به دلیل وزش باد در محافظت گاز با محدودیت مواجه است. مشتریان می توانند با مراجعه به سایت لایت هوم با انواع تجهیزات و لوازم مورد نیاز برای راه اندازی چاه ارت آشنا شوند و اطلاعات لازم را از طریق کارشناسان ما کسب نمایند.

ادامه مطلب
سوالات متداول
<
>
پنکه رومیزی دمنده مدل Haleh سایز 30 پنکه رومیزی دمنده مدل Haleh سایز 30 1,030,000 تومان 999,100 تومان
پنکه سقفی سه پره لونا مدل 112 پنکه سقفی سه پره لونا مدل 112 2,200,000 تومان 2,090,000 تومان
حشره کش برقی 2x10 وات صاعقه مدل SA210 حشره کش برقی 2x10 وات صاعقه مدل SA210 3,575,000 تومان 3,289,000 تومان
پنکه سه در یک البرز پنکه سه در یک البرز 2,830,000 تومان 2,688,500 تومان
پنکه سقفی لونا مدل 102 پنکه سقفی لونا مدل 102 2,250,000 تومان 2,137,500 تومان
پنکه سقفی سه پره البرز مدل CF-90 پنکه سقفی سه پره البرز مدل CF-90 2,300,000 تومان 2,185,000 تومان
<
>

فروش ویژه

تلفن تماس

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری