new menu
سوپر تخفیفی های لایت هوم
شماره های تماس: (داخلی های 206 الی 213) 02177225747 (تلگرام و واتساپ) 09016102521
کلید و پریز
روشنایی
کلید مینیاتوری ومحافظ جان
سینی کابل و داکت و ترانکینگ

تایمر دیجیتال و آنالوگ

5 محصول وجود دارد

تایمر دیجیتال و آنالوگ

امروزه  با افزایش جمعیت و افزایش مصرف و نرخ استفاده از برق ، شرکت های سازنده تجهیزات برقی و لوازم جانبی برقی تمامی تلاش خود را برای طراحی و تولید تجهیزاتی با کمترین مصرف برق، انجام می دهند. یکی از این تجهیزات که کارایی فراوانی در کاهش مصرف برق دارد ، تایمر یا زمان سنج برقی است که  امروزه درتمامی اماکن، اعم از منازل مسکونی تا مجتمع های تجاری و اداری مورد استفاده قرار می گیرد و بخش زیادی ازهزینه های آنها کاهش یافته است.

 در تعریف کلی تایمر یا زمان سنج  دیجیتال  ، یکی از تجهیزات برقی است که شما به وسیله آن می توانید یک دستگاه برقی را در روز و ساعت معین قطع و وصل نمایید، در واقع این وسیله همانند یک رابط میان دو شاخه دستگاه برقی و پریز برق قرار می گیرد.  برای مثال شما می خواهید که دستگاه برقی را درشرکت خود راس ساعتی روشن و یا خاموش نمایید و نمی توانید درمحل حضور داشته باشید ،  با استفاده از تایمر یا زمان سنج برقی  به راحتی می توان  دستگاه مورد نظر را ، راس ساعت خاموش و یا روشن نمود. تایمر یا زمان سنج برقی  دارای کاربرد فراوان در تمامی مکانها و اصناف می باشد. زمان‌بندی و برنامه‌ریزی تایمر دیجیتال گسترده است یعنی می توان  به صورت هفتگی یا روزانه یا روزهای زوج یا فرد یا 3 روز پایانی هفته و 3 روز آغازین هفته و ... گزینه‌های زمان‌بندی با خرید این تایمر برای خریدار فراوان است. موارد ذیل  نمونه کوچکی از کاربرد تایمر می باشد که با هم به بررسی آنها می پردازیم:

       

  تایمر زمان سنج- پریز تایمر دار

    

تایمر پمپ آب

تصور کنید  که در محل کار و یا منزل خود آکواریومی دارید و و خود را موظف به رسیدگی آن می دانید ولی به دلیل سفری کاری چندروز نمی توانید به آکواریوم خود رسیدگی کنید شما می توانید پمپ آب آکواریوم  را به یک تایمر زمان‌سنج متصل کنید  تا به صورت روزانه یا  درروزهای مشخص و در ساعت و دقیقه ی مشخص  دستگاه پمپ را روشن و یا خاموش کند.

 

تایمر گل‌خانه و پرورش قارچ

در گل‌خانه‌هایی که از نور مصنوعی و یا  نور لامپ‌ برای کاشت گیاهان استفاده می شود ، دستگاه تایمر یا زمانسنج دیجیتال  از مهم‌ترین ابزارها  برای آنها به شمار می آید برای مثال  نور باید در ساعت ویژه ای به گیاه برسد و در ساعت دیگر خاموش شود. قطع و وصل کردن نور چراغ‌ها با این دستگاه به سادگی امکان‌پذیر است و شما می توانید با تنظیم نمودن تایمر درزمان مورد نظر ، بدون نیاز به حضور ، چراغها را خاموش وروشن نمایید.

  

تایمر زمان برای مرغ‌داری و گاوداری

در صنعت مرغ‌داری و گاوداری و در سوله‌های نگه‌داری مرغ و گاو، معمولا نور لامپ‌ها باید در ساعات متفاوت روشن یا خاموش شود.  با استفاده  از تایمر به راحتی میتوان اینکار را انجام داد . نکته مهم  استفاده از تایمر،کاهش مصرف برق به میزان زیاد می باشد.

  

پریز تایمر دار برق در مسافرت‌ها

 خیلی از ما به هنگام  سفر شاید نگران خانه و یا محل کار خود باشیم و گاها بر اساس میزان نگرانی روزهای سفر خود را به حداقل می رسانیم. یکی از روشهای افزایش ایمنی خانه و جلوگیری از دزدی‌ها و سرقت ، روشن و خاموش شدن تعدادی از چراغ های خانه است که با استفاده از تایمر زمان سنج برق  به صورت خودکار این کار انجام خواهد شد. کافی است آن را برنامه‌ریزی کنید و با خیالی آسوده به مسافرت بروید.

    

تایمر برای مغازه‌ها و فروشگاه‌ها

شما می‌توانید تابلوهای روان و تابلو LED و لامپ‌های ویترین مغازه‌ها را بااستفاده از این دستگاه در زمان‌های مشخصی به صورت خودکار روشن یا خاموش کنید و از هدر رفت زمان و انرژی جلوگیری کنید.

تایمر- زمانسنج برقی

شیوه‌ی استفاده و روش تنظیم تایمر برق

  • سیم برق دستگاه مورد نظر ( لامپ خانه یا گلخانه ، پمپ آب ، تلویزیون یا رادیو ، مرغ داری گاوداری و ...) را به ورودی پریز برق تایمر وارد کنید.
  • دوشاخه‌ی تایمر دیجیتال را به پریز برق 220 ولت شهری وارد کنید و از این پس تایمر در زمان تنظیم شده برق را قطع و یا وصل خواهد کرد.
  • در آغاز کمی با یک دستگاه دیگر برقی برای نمونه یک لامپ یا... دستگاه و زمانبندی و برنامه ریزی آن را آزمایش کنید و زمانی که از تنظیم و راه روش درست تنظیم آن آگاه شدید برای دستگاه اصلی برنامه ریزی نمایید.

  پریز تایمر دار- تایمر زمانسنج

    

برخی از نکات درباره راه‌اندازی تایمر

دستگاه‌های برقی که دارای شدت جریان مصرفی بالاتر از مقدار پیشنهادی16  آمپر دارند را به پریز تایمر وصل نکنید.

در زمان استفاده از دستگاه  باید توجه داشته باشید که دوشاخه‌ی دستگاه کاملا وارد پریز برق 220 ولت شهری شده باشد.

به هنگام تمیز کردن دستگاه حتما نخست آن را از پریز جدا کرده و سپس شروع  به پاک کردن آن کنید و از ریختن آب روی آن خوددکاری کنید.

حتما برای شارژ شدن  دستگاه انرا به مدت 8 ساعت در برق قرار دهید.

امکان اتصال سه راهی یا چند راهی برق به  تایمر دیجیتال و انالوگ وجود دارد ولی مجموع جریان مصرفی دستگاه ها نباید بیشتر از حدود 15 آمپر باشد.

 برای انتخاب و خرید تایمر دیجیتال و آنالوگ  می توانید در همین بخش از www.lighthome.ir اقدام نمایید و یا برای دریافت لیست قیمت دیجیتال و آنالوگ  موجود با کارشناسان ما در تماس باشید.

            

تایمر دیجیتال و آنالوگ