new menu

سینی کابل برق گالوانیزه و تجهیزات سینی کابل

45 محصول وجود دارد

سینی کابل برق و متعلقات

یکی از تجهیزات اصلی در سیم کشی های ساختمانی انواع سینی کابل است که به زبان ساده در واقع بستری می باشد برای قرارگیری سیم و کابل ساختمان و وظیفه هدایت، انتقال و محافظت از سیم ها و کابل ها را به عهده دارد. سینی کابل روی زمین، روی دیوار، روی سقف و یا زیر زمین قرار می گیرد و مسیری برای عبور سیم و کابل های فشار قوی ساختمان به وجود می آورد که همین باعث می شود هم تجهیزات سیم و کابل ساختمان شما در برابر آسیب ها و تنش ها محافظت شوند و هم نظم و ترتیب پیدا می کنند بنابراین در صورت بروز خرابی متخصصان می توانند به سادگی به سینی کابل ها مراجعه کرده و عیب یابی را انجام دهند. سینی برق که برای مدیریت کابل در ساختمان های صنعتی و تجاری استفاده می شوند می توانند در بعضی موارد به جای لوله برق یا سیم کشی باز نیز به کار روند.

سینی کابل برق و متعلقات سینی برق

انواع سینی کابل برق معمولا یک سیستم ساختاری فلزی و سخت هستند که مقاومت بالایی دارند و برای نگهداری و بستن ایمنی کابل ها و مسیرهای هدایت کابل ها مورد استفاده قرار می گیرند. اهمیت این تجهیزات به اندازه ای است که در ساخت و سازهای تجاری و صنعتی از بخش های ضروری و ابتدایی ساختمان سازی محسوب می شوند و برای قرارگیری و پشتیبانی از خطوط برق با ولتاژ بالا، کابل های توزیع برق فشار قوی، سیم کشی سیستم های حساس، سیم کشی تجهیزات ارتباطی و مخابراتی و قرارگیری کابل های نوری به کار می روند. از ویژگی های مهمی که در خرید سینی کابل باید به آن توجه شود جنس سینی سیم و کابل، پوشش روی آن و همچنین انواع آن است که شما باید با توجه به پروژه مورد نظرتان در انتخاب هرکدام از این موارد دقت کنید. در ادامه به توضیح این بخش ها به صورت جداگانه می پردازیم :

جنس سینی کابل

سینی کابل ها بیشتر از فلز آهن ساخته می شوند ولی ممکن است در ساخت آنها از استیل، آهن رنگ شده و یا حتی پلاستیک های ضخیم نیز استفاده شود ولی اکثرا سینی برق از فلزات مقاوم در برابر خوردگی و یا فلزات آبکاری شده ساخته می شوند که مقاومت بالایی داشته باشند. به طور کلی این محصول در مدل های سینی کابل گالوانیزه گرم، گالوانیزه سرد، رنگی، استیل و پلاستیکی تولید می شوند. جنس سینی های کابل می تواند از فلزات زیر باشد :

سینی کابل گالوانیزه و استیل

آلومینیوم

آلومینیوم فلزی سبک است که مقاومت بالایی در برابر خوردگی و شرایط آب و هوایی مختلف دارد و همچنین به سهولت قابل نصب است و با داشتن وزن حدودا 50 درصد سبک تر از سینی برق فولادی گزینه مناسبی برای ساخت سینی کابل برق می باشد. سینی کابل برق آلومینیومی مقاومت خیلی خوبی در برابر خوردگی دارد همچنین خاصیت خود ترمیمی داشته که کمک می کند لایه اکسید آلومینیوم سطح سینی برق را در برابر شرایط آب و هوایی مختلف محافظت نماید.

فولاد

سینی کابل برق فولادی استقامت مکانیکی بالایی دارد و هزینه ساخت آن کم است و با کیفیت ساختاری بالایی تولید می شود. از معایب سینی سیم و کابل فولادی می توان به وزن بالا، هدایت الکتریکی پایین و مقاومت نسبتا ضعیف آن در برابر خوردگی اشاره کرد. میزان خوردگی این سینی کابل به عوامل بسیاری مانند محیط، پوشش و یا حفاظت فلز بستگی دارد البته این مدل از سینی کابل باید آبکاری یا گالوانیزه شوند تا مقاومت آنها در برابر خوردگی بالا رود.

استیل (فولاد ضد زنگ)

سینی کابل برق استیل مقاومت بالایی در برابر رطوبت و خمش در دمای بالا دارد و ضد زنگ بودن آن کمک می کند در برابر رنگدانه ها، مواد شیمیایی و رطوبت بالا مقاوم باشد. اگر در ساخت این محصول از میزان بالایی کروم و نیکل استفاده شده باشد این امر سبب افزایش مقاومت فلز در برابر خوردگی می شود و همچنین جوشکاری آن نیز ساده تر می گردد.

آبکاری سینی کابل برق

بعد از انتخاب فلز مناسب برای ساخت سینی باید روی آن پوششی قرار گیرد که محافظت سینی کابل را بالا ببرد که یکی از پرکاربردترین پوشش ها برای این محصول گالوانیزه کردن آن است که سبب می شود محصول در برابر مواد شیمیایی مختلف به خوبی محافظت شود و اگر دچار خراش یا برش شود خود ترمیم بوده و آسیب کمتری خواهد دید. سینی کابل گالوانیزه به دو صورت گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد تولید می شود که در روش گالوانیزه گرم پس از ساخته شدن سینی و مونتاژ آن، کل سینی داخل حمام فلز مذاب روی غوطه ور می شود در نتیجه تمام بخش های آن پوشانده شده و ضخامت بیشتری پیدا می کند. این نوع پوشش یکی از بهترین پوشش ها برای این محصول است و می توان از سینی کابل گالوانیزه گرم در محیط های باز بیرونی و همچنین برای کاربردهای صنعتی استفاده کرد.

سینی کابل برق ساده و نردبان کابل

برای تولید سینی کابل گالوانیزه سرد تنها کافی است ورق گالوانیزه فابریک بعد از برش کاری و سوراخ کاری خم شود و مورد استفاده قرار گیرد. در این روش نیازی به غوطه ور کردن سینی در حمام فلز روی نمی باشد. سینی سیم و کابل گالوانیزه از پرمصرف ترین تجهیزات برای انتقال سیم و کابل در کارخانجات، سوله ها، پاساژها، پارکینگ ها و غیره می باشد که معمولا از ورق گالوانیزه سرد ساخته می شوند و راحتی دسترسی به کابل ها علت مصرف زیاد این تجهیزات می باشد همچنین شما می توانید در صورت نیاز به اضافه و کم کردن سیم یا کابل به راحتی با مراجعه به سینی برق این کار را انجام دهید. داکت و ترانکینگ های پلاستیکی نیز هم خانواده های سینی های کابل هستند در واقع به سینی کابل، داکت فلزی نیز گفته می شود.

سینی کابل برق گالوانیزه مقاومت بالاتری نسبت به داکت دارد و در برابر زنگ زدگی، خوردگی و دیگر عوامل محیطی می تواند عملکرد بهتری داشته باشد و طول عمر بیشتری نیز دارد. البته در مناطقی که رطوبت هوا خیلی زیاد است از سینی گالوانیزه گرم استفاده می شود که مقاومت بالاتری به زنگ زدگی دارد.

انواع سینی کابل برق

سینی کابل برق دارای عرض های متفاوتی است که هرکدام کاربرد خاص خود را دارند به طور مثال سینی کابل برق عرض 5 سانت تا سینی کابل عرض 25 سانت و غیره که از تجیهزات لازم برای مدیریت سیم و کابل های ساختمانی هستند علاوه در بدنه ای در جنس های متفاوت دارای انواع مختلفی به لحاظ شکل ظاهری، مدل و کاربرد نیز هستند که در ادامه به معرفی مختصری از هرکدام می پردازیم :

سینی کابل سبدی سینی ساده و مشبک و نردبان کابل

نردبان کابل یا سینی کابل نردبانی

یکی از روش های انتقال نیرو و کابل کشی در ساختمان های بزرگ استفاده از نردبان کابل یا لدر می باشد که بسته به تعداد و حجم کابلی که قرار است داخل آن قرار داده شود دارای عرض ها و ضخامت های مختلفی می باشد. به طور مثال نردبان کابل عرض 20 سانت تا نردبان کابل عرض 30 سانت به بالا که اندازه های بزرگتر برای حجم بیشتر و اندازه های کوچکتر برای حجم کمتر سیم ها و کابل ها استفاده می شوند. نردبان کابل معمولا برای عبور کابل هایی مانند کابل کنترل، کابل فرمان و کابل قدرت که در اثر عبور جریان الکتریسیته از آنها گرمای زیادی تولید می شود مورد استفاده قرار می گیرد و دارای ضخامت و استحکام بالایی برای تحمل سنگینی وزن کابل های فشار قوی و سنگین می باشد. این محصول از آنجایی که بدون درب و پوشش است اجازه می دهد تا حداکثر جریان هوای آزاد بین کابل ها جریان یابد بنابراین گرمای تولید شده در کابل های مختلف نیز به سرعت دفع می شود و طول عمر کابل ها به دلیل بالا نبودن بیش از حد دمای کارکرد افزایش می یابد.

نردبان کابل یا لدر دارای پله هایی می باشد که لنگرهای مناسبی برای اتصال کابل ها در مسیرهایی که قرار است سینی کابل برق به صورت عمودی قرار گیرد و یا در جایی که کابل ها باید به صورت افقی و ثابت داخل نردبان کابل قرار بگیرند، می باشند. یکی از مزایای نردبان کابل این است که کابل ها از بالا یا پایین نردبان می توانند وارد شوند و به دلیل ساختار این محصول می توان از هر طرف سینی کابل نردبانی به سیم و کابل ها دسترسی داشت بنابراین در جاهایی که دسترسی سختی دارند می توانید از نردبان کابل یا لدر استفاده نمایید تا راحت تر امکان مدیریت سیم و کابل ها برای شما وجود داشته باشد.

سینی کابل ساده

این محصول بدنه ای فلزی و ساده دارد که برای کاربردهای الکتریکی و مخابراتی با حداقل تولید گرما و حرارت مورد استفاده قرار می گیرد. این محصولات معمولا دارای درب یا پوشش می باشند که حفاظت بهتری را برای سیم ها و کابل ها فراهم می آورد به طور مثال برای جلوگیری از تداخل امواج الکترومغناطیسی در مدارهای حساس بهتر است از سینی کابل درب دار استفاده شود و وجود همین پوشش روی انواع سیم و کابل سبب می شود آسیب کمتری به این تجهیزات وارد شود. البته باید توجه نمایید در سینی برق ساده تهویه هوا انجام نمی شود پس برای کابل هایی که تولید گرما دارند مناسب نیست.

سینی کابل مشبک

نوع سبدی سینی کابل حالتی مشبک دارد که هوا به صورت طبیعی و به راحتی در آن جریان می یابد و سبب می شود سیم ها و کابل ها خنک نگه داشته شوند در نتیجه اختلالات گرمایی ایجاد نمی شود و خطرات ناشی از گرم شدن کابل ها کاهش می یابد. یکی از ویژگی های انواع سینی کابل مشبک این است که نسبت به نوع نردبانی زیبایی بیشتری دارند و کابل ها و سیم هایی با سایز کوچک از آن خارج نمی شوند.

سینی کابل مشبک پانچ شده، سینی کانالی (مناسب برای تعداد محدودی کابل)، سینی کابل سبدی یا توری (مناسب کاربردهای مخابراتی و فیبر نوری) و سینی کابل ستون فقراتی یا تک ریلی (مناسب برای کابل هایی با ولتاژ پایین و کابل های قدرت) نیز از انواع دیگر سینی کابل های موجود در بازار می باشند و شما می توانید در زمان خرید متناسب با فضای مورد نظرتان سینی کابل لازم را انتخاب نمایید.

لوازم جانبی سینی کابل برق

برای نصب انواع سینی برق تجهیزاتی مورد نیاز است که می توان با استفاده از آنها مسیر حرکت سینی را تغییر داد، از حالت افقی به عمودی تبدیل کرد یا مثلا برای اتصال دو سینی برق به یکدیگر می توانید از رابط سینی سیم و کابل استفاده نمایید همچنین سه راهی ها و چهارراهی ها هم انشعابات بیشتری به شما می دهند و یا با استفاده از درب سینی می توانید سینی خود را محافظت نمایید. به طور کلی تجهیزات جانبی سینی کابل عبارتند از :

لوازم جانبی سینی کابل برق

درب سینی کابل

جهت ایجاد پوشش روی سینی برای محافظت بهتر و زیبایی بیشتر

رابط سینی کابل

برای اتصال دو سینی کابل برق به یکدیگر از رابط سینی استفاده می شود.

زانویی سینی برق

جهت تغییر مسیر در سینی کابل از زانویی سینی کابل استفاده می شود که در انواع ثابت، متحرک، 45 درجه و 90 درجه می باشند.

نردبان کابل یا لدر کابل

لدر کابل دارای عرض های مختلفی است و بدون وجود کاور یا پوشش برای عبور سیم و کابل ها به کار می رود.

سه راهی و چهارراهی کابل

برای تبدیل یک مسیر به دو مسیر از سه راهی سینی کابل و برای تبدیل یک مسیر به سه مسیر از چهارراهی استفاده می شود.

ساپورت سینی برق

برای نصب سینی روی سقف، روی دیوار و یا با ارتفاع از روی زمین ساپورت سینی کابل به کار می رود.

پیچ کله قارچی، مهره و واشر

جهت نصب و اتصال اجزای سینی کابل به همدیگر از پیچ کله قارچی به همراه مهره و واشر استفاده می شود.

در صورت نیاز به خرید سینی کابل برق، خرید تجهیزات سینی کابل و همچنین اطلاع از قیمت سینی کابل برق و لوازم جانبی آن به فروشگاه اینترنتی لایت هوم مراجعه نمایید و محصول مورد نظرتان را با کسب اطلاعات خریداری کنید.

 • تماس بگیرید

 • تماس بگیرید

 • تماس بگیرید

 • تماس بگیرید

 • تماس بگیرید

 • تماس بگیرید

 • تماس بگیرید

 • تماس بگیرید

 • تماس بگیرید

 • تماس بگیرید

 • تماس بگیرید

 • تماس بگیرید

 • تماس بگیرید

 • تماس بگیرید

 • تماس بگیرید

 • تماس بگیرید

 • تماس بگیرید

 • تماس بگیرید

 • تماس بگیرید

 • تماس بگیرید

 • تماس بگیرید

 • تماس بگیرید

 • تماس بگیرید

 • تماس بگیرید

 • تماس بگیرید

 • تماس بگیرید

 • تماس بگیرید

 • تماس بگیرید

 • تماس بگیرید

 • تماس بگیرید

 • تماس بگیرید

 • تماس بگیرید

 • تماس بگیرید

 • تماس بگیرید

 • تماس بگیرید

 • تماس بگیرید

 • تماس بگیرید

 • تماس بگیرید

 • تماس بگیرید

 • تماس بگیرید

 • تماس بگیرید

 • تماس بگیرید

 • تماس بگیرید

 • تماس بگیرید

 • تماس بگیرید

سینی کابل برق گالوانیزه و تجهیزات سینی کابل