برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
فیلتر محصولات
برند
more... less
شاخه‌ها
more... less
کشور سازنده
more... less
نوع لوله
more... less
سایز
more... less
براساس قیمت
0تومان 80000تومان

لوله خرطومی و لوله فلکسی

تماس بگیرید
موجود
کشور سازنده :
ایران
برند :
ره ورد خراسان
نوع لوله :
فلکسی
80,000 تومان
لوله فلکسی ره ورد خراسان – دارای سطح مقطع 29 میلیمتر – تولید در حلقه های 25 متری – فلزی روکش دار
تماس بگیرید
موجود
کشور سازنده :
ایران
برند :
ره ورد خراسان
نوع لوله :
فلکسی
54,000 تومان
لوله فلکسی ره ورد خراسان – دارای سطح مقطع 21 میلیمتر – تولید در حلقه های 25 متری – فلزی روکش دار
تماس بگیرید
موجود
کشور سازنده :
ایران
برند :
ره ورد خراسان
نوع لوله :
فلکسی
38,000 تومان
لوله فلکسی ره ورد خراسان – دارای سطح مقطع 16 میلیمتر – تولید در حلقه های 25 متری – فلزی روکش دار
تماس بگیرید
موجود
کشور سازنده :
ایران
برند :
ره ورد خراسان
نوع لوله :
فلکسی
30,000 تومان
لوله فلکسی ره ورد خراسان – دارای سطح مقطع 13 میلیمتر – تولید در حلقه های 25 متری – فلزی روکش دار
تماس بگیرید
موجود
کشور سازنده :
ایران
برند :
ره ورد خراسان
نوع لوله :
فلکسی
28,000 تومان
لوله فلکسی ره ورد خراسان – دارای سطح مقطع 11 میلیمتر – تولید در حلقه های 25 متری – فلزی روکش دار

فهرست :

لوله خرطومی و فلکسی

لوله خرطومی یکی از انواع لوله های برقی است که دارای بدنه ای انعطاف پذیر می باشد و می تواند به عنوان مسیری جهت عبور سیم ها و کابل های برق مورد استفاده قرار گیرد ، همانطور که می دانید لوله های برق در دسته تجهیزات برقی ساختمانی قرار می گیرند و به عنوان پوششی جهت محافظت از هادی سیم ها به کار می روند در واقع عبور دادن سیم ها و کابل ها از درون لوله های خرطومی یا لوله فلکسی که استحکام بیشتری دارد سبب می شود تا این تجهیزات صدمه نبینند و در عین حال از آنها در برابر تماس غیر مستقیم یا مستقیم افراد جلوگیری شود.

لوله خرطومی و لوله فلکسی

انواع لوله برق خرطومی یا لوله فلکسی می تواند در ساختمان های مسکونی ، تجاری ، صنعتی ، اداری ، فروشگاه ها و غیره مورد استفاده قرار گیرد البته در گذشته برای سیم های برق را بدون عایق و پوشش عبور می دادند که همین امر دارای معایب مختلفی بود :

   • ایجاد تماس ناخواسته افراد با سیم ها یا رساناهای برق
   • پایین آمدن ولتاژ برق
   • ایجاد آتش سوزی در اثر اتصال برق
   • احتمال صدمه دیدن سیم ها و کابل ها

بررسی انواع لوله های خرطومی

این لوله ها دارای بدنه ای خرطومی شکل و کاملا انعطاف پذیر می باشند که سطح داخلی آنها بسیار صاف و صیقلی است بنابراین سیم ها و کابل ها می توانند بدون آسیب دیدن از داخل این لوله ها بگذرند. انواع لوله خرطومی به دلیل شکل خاص و جنس بدنه دارای کاربرد گسترده ای در صنعت لوله و اتصالات برق ساختمانی می باشند زیرا گاهی در یک فضا امکان استفاده از لوله های فولادی یا PVC وجود ندارد و باید از محصولی استفاده کرد که انعطاف پذیری بالایی داشته باشد و بتواند از مسیرهای پرپیچ و خم عبور کند.

لوله های خرطومی

یکی دیگر از ویژگی های انواع لوله خرطومی برق قیمت مناسب آنها می باشد و از آنجا که در قطرهای مختلف تولید می شوند بنابراین مشتریان می توانند متناسب با محل مورد نظر خود یکی از این لوله های خرطومی را انتخاب نمایند.

لوله خرطومی معمولی یا لوله برق خرطومی پلی آمید

این لوله دارای سطحی خرطومی شکل و داخل صاف است که می تواند برای کاربردهای گوناگون اعم از کشاورزی ، آبرسانی ، عبور سیالات و عبور انواع سیم و کابل مورد استفاده قرار گیرد البته باید توجه کرد این مدل از لوله برق خرطومی نسوز ونشکن نمی باشد پس در استفاده از آن باید احتیاط لازم را به کار برد.

لوله خرطومی پلی آمید رنگی

این نوع از لوله های خرطومی برای عبور سیم های برق روی دیواره های سازه استفاده می شوند و از آنجا که قابلیت انعطاف پذیری بالایی دارند می توانند به تمامی زوایا خم شوند جنس این لوله ها از پلی آمید می باشد که در رنگ های مختلفی تولید می شوند و قابل اشتعال هستند.

لوله خرطومی نسوز

این لوله همانند نوع معمولی دارای سطحی خرطومی است با این تفاوت که در ساخت روکش بدنه آن از مواد نو پی وی سی استفاده شده است که استحکام زیادی دارند و در برابر حرارت و شعله ور شدن مقاوم می باشند بنابراین با اطمینان می توان این محصول را برای عبور سیم ها و کابل ها بدون نگرانی از ایجاد آتش سوزی مورد استفاده قرار داد.

لوله خرطومی نسوز

این نوع از لوله های برق از جنس پی وی سی می باشند که برای عبور سیم برق از دیواره سازه مورد استفاده قرار می گیرند همچنین انعطاف پذیری بالای آنها سبب شده است که قابلیت خم شدن در تمام زاویه ها را داشته باشند.

لوله خرطومی فلزی

نوعی دیگر از لوله های خرطومی لوله فلکسی نام دارد که در واقع لوله خرطومی شکل فلزی و انعطاف پذیری است که برای پوشش و محافظت از کابل ها و سیم های برق و شبکه مورد استفاده قرار می گیرد البته بیشترین کاربرد لوله های فلکسی محافظت از سیستم های سیم کشی در محیط های صنعتی می باشد. لوله برق فلکسی خود دارای دو مدل مختلف است که در زیر به معرفی هریک می پردازیم :

لوله فلکسی بدون روکش

این نوع از لوله های فلکسی فاقد روکش پلاستیکی می باشند به همین دلیل در محیط های داخلی برای عبور سیم ها و کابل ها مورد استفاده قرار می گیرند.

لوله فلکسی بدون روکش

لوله فلکسی روکش دار

رایج ترین نوع لوله فلکسی دارای یک پوشش پلاستیکی PVC است که به دلیل انعطاف پذیری بالا  معمولا برای عبور سیم ها و کابلها جهت نصب دوربین مداربسته مورد استفاده قرار می گیرد ، این نوع لوله به دلیل داشتن روکش در محیط های خارجی ومرطوب نیز به کار می رود البته در استفاده های صنعتی و ساختمانی بهتر است از لوله های فولادی برق استفاده شود که به صورت روکار یا توکار قابل نصب می باشند.

لوله فلکسی روکش دار

انواع لوله برق فلکسی در اندازه های مختلفی تولید می شوند که مشتریان می توانند یکی از اندازه های 11 ، 13، 16 ، 21 ، 25 ، 29 ، 36 ، 42 و 48 میلیمتر را متناسب با محل مورد نظرشان انتخاب نمایند همچنین باید توجه کرد برای نصب این لوله ها روی دیوار می توان از بست های مناسب با توجه به سایز لوله استفاده کرد. انواع لوله خرطومی نیز در ابعاد 11 ، 13 و 16 میلیمتر تولید و به بازار عرضه می شوند که برای نصب و اتصال آنها نیز نیاز به بست داریم .

یکی از معایب انواع لوله فلکسی توان محدود آنها در برابر فشارهای فیزیکی می باشد در نتیجه در محل هایی که نیاز به تحمل فشار زیاد یا ضربات فیزیکی داریم باید از لوله های فلزی استفاده شود. مشتریان می توانند جهت خرید انواع لوله خرطومی برق و لوله فلکسی به سایت www.lighthome.ir مراجعه نمایند.

ادامه مطلب
سوالات متداول
<
>
پنکه رومیزی دمنده مدل Haleh سایز 30 پنکه رومیزی دمنده مدل Haleh سایز 30 1,030,000 تومان 999,100 تومان
پنکه سقفی سه پره لونا مدل 112 پنکه سقفی سه پره لونا مدل 112 2,200,000 تومان 2,090,000 تومان
حشره کش برقی 2x10 وات صاعقه مدل SA210 حشره کش برقی 2x10 وات صاعقه مدل SA210 3,575,000 تومان 3,289,000 تومان
پنکه سه در یک البرز پنکه سه در یک البرز 2,830,000 تومان 2,688,500 تومان
پنکه سقفی لونا مدل 102 پنکه سقفی لونا مدل 102 2,250,000 تومان 2,137,500 تومان
پنکه سقفی سه پره البرز مدل CF-90 پنکه سقفی سه پره البرز مدل CF-90 2,300,000 تومان 2,185,000 تومان
<
>

فروش ویژه

تلفن تماس

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری