برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
فیلتر محصولات
برند
more... less
نوع محصول
more... less
سایز
more... less

میله ارت

تماس بگیرید
برند :
متفرقه
نوع محصول :
میله ارت
سایز :
14
0 تومان
میله ارت قطر 14 میلیمتر – طول میله 1.5 متر – ساخته شده از مس با خلوص 99.9 درصد – دارای نوک تیز جهت استفاده در زمین به عنوان میله ارت

فهرست:

میله ارت

میله ارت - میله مسی ارت

یکی از انواع دیگر لوازم چاه ارت میله ارت است که از اجزای اصلی سیستم ارتینگ می باشد و در مکان هایی استفاده می شود که امکان حفر چاه ارت وجود ندارد و یا در مواقعی که جنس زمین به گونه ای می باشد که نمی توان صفحه ارت به کار برد در این حالت نیز از میله مسی ارت استفاده می شود. در تمامی سازه های فلزی همانند دکل های برق و مخابرات ، منبع های هوایی ، راه آهن و غیره جهت انتقال جریان ناخواسته برق به زمین و همچنین جلوگیری از خطرات برق گرفتگی افراد و یا آسیب دیدن وسایل الکترونیکی از میله های ارت در قطر و طول های مختلف استفاده می شود که باید در زمین کوبیده شوند و سپس از طریق جوش احتراقی به سیم مسی ارت اتصال می یابند.

تولید میله ارت

 • میله مسی ارت معمول

برای تولید این میله از فلز مس استفاده می شود که رسانایی الکتریکی بالایی دارد و معمولا در ایران از میله های ارتی استفاده می شود که به روش دوزه کشی تولید می شوند به این صورت که لوله مسی با ضخامت مورد نظر انتخاب می شود و سپس یک میله آهنی با قطر مناسب با فشار زیاد وارد لوله مسی می گردد که در این حالت نوک میله تیز شده و یک لایه مس روی آن قرار می گیرد البته این روش کیفیت مناسبی ندارد و بهتر است از میله ارت به روش اتمایز استفاده شود.

میله ارت مسی - میله مسی - خرید میله ارت

 • میله مسی ارت اتمایز

در این روش به جای دوزه کشی اتم های مس بر روی مغزی فولاد می نشینند که ابتدا مغزی فولاد با روش اسیدشویی اکسید زدایی می شود و با سیستم های چربی گیر قوی تمامی انواع چربی های صنعتی آن گرفته می شود سپس با استفاده از مکانیزمی ویژه آلیاژی محکم و چسبنده از مس و فولاد روی مغزی تشکیل شده و در نهایت مس با خلوص بالای 99.5 درصد روی این آلیاژ نشانده می شود و در نهایت میله مسی ارتی یکپارچه و جدایی ناپذیر از مس وفولاد دار دست است. این روش امروزه در کشورهای پیشرفته استفاده می شود و اطمینان خاطر بالاتری در استفاده از آن وجود دارد.

ویژگی های میله ارت اتمایز

 • عدم تفکیک یا پارگی جداره میله در حین کوبیده شدن در زمین
 • دارای استحکام بالا و قابل استفاده در زمین های سخت
 • عدم نفوذ آب به داخل میله به دلیل یکپارچه بودن روکش
 • دارای اتصالی فوق العاده بین مس و مغزی فولاد
 • دارای قابلیت افزایش ضخامت مس تا حد مورد نیاز

میله ارت - میله مسی ارت - قیمت میله ارت

میله ارت مسی یا الکترود میله ای معمولا میله ای نوک تیز است که به دلیل پوشیده شدن با لایه ای از مس دوام زیادی داشته و در زیر خاک فرسوده و پوسیده نمی شود ، برای استفاده از این میله نیازی به حفر چاه نیست و می تواند به صورت عمودی در زمین های دست نخورده کوبیده شود البته ساختار این میله به گونه ای است که انتهای آن قادر به تحمل ضربه های چکش است و نوک آن تیز است و می تواند به راحتی خاک را شکافته و وارد زمین شود. گاهی در یک زمین ممکن است طول میله برای رسیدن به بخش مرطوب کافی نباشد که در این صورت با استفاده از یک قطعه واسط می توان چند میله را به یکدیگر وصل کرد تا طول آنها بیشتر شود و الکترود بلندتری ایجاد شود. مهم ترین حسن این الکترود آسانی اجرا و ارزان بودن آن است زیرا هزینه حفر چاه و خرید صفحه مسی و سیم مسی را ندارد همچنین مقاومت بالایی نیز دارد.

میله مسی ارت - میله ارت - خرید میله ارت

 • در ساخت انواع میله ارت باید توجه شود که بین مغز فولادی و روکش مسی فاصله وجود نداشته باشد زیرا در اثر وجود فاصله رطوبت و املاح به این فواصل نفوذ کرده و پیل اکتریکی تشکیل می شود که موجب خوردگی سریع میله می شود.
 • نکته دیگری که در هنگام ساخت میله ارت باید به آن توجه شود یکپارچه بودن روکش مسی و مغزی فولادی است که در غیر این صورت ممکن است روکش مسی جدا شود و همراه میله در خاک فرو نرود.

نوع دیگری از الکترود میله ای وجود دارد که برای نصب در چاه های کنده شده با دستگاه حفاری به کار می رود که چاله ای با عمق مناسب حفر می شود و میله ارت داخل آن قرار می گیرد و اطرافش با دوغاب بنتونیت پر می شود و حسن این نوع الکترود میله ای این است که نیازی به محکم بودن مانند الکترود نوع اول نیست ولی در کنار این حسن باید توجه شود که در این روش هزینه حفر چاه و استفاده از الکترودهای دیگر زیاد است.

میله مسی - میله ارت - میله ارت مسی

مشخصاتی که میله ارت باید داشته باشد :

 • حداقل خلوص مس مورد استفاده باید 99.9 درصد باشد.
 • ضخامت لایه گالوانیزه نباید کمتر از 70 میلیمتر باشد.
 • برای تولید این الکترود باید از گالوانیزه گرم استفاده شود.
 • این میله باید دارای استحکام و مقاومت بالایی باشد.
 • بین مغزی فولادی و روکش مسی نباید منفذ وجود داشته باشد.

شما می توانید برای خرید میله مسی ارت و اطلاع از قیمت میله ارت به سایت لایت هوم مراجعه نمایید و محصولات مورد نیاز خود را تهیه کنید.

ادامه مطلب
سوالات متداول
<
>
پنکه رومیزی دمنده مدل Haleh سایز 30 پنکه رومیزی دمنده مدل Haleh سایز 30 1,030,000 تومان 999,100 تومان
پنکه سقفی سه پره لونا مدل 112 پنکه سقفی سه پره لونا مدل 112 2,200,000 تومان 2,090,000 تومان
حشره کش برقی 2x10 وات صاعقه مدل SA210 حشره کش برقی 2x10 وات صاعقه مدل SA210 3,575,000 تومان 3,289,000 تومان
پنکه سه در یک البرز پنکه سه در یک البرز 2,830,000 تومان 2,688,500 تومان
پنکه سقفی لونا مدل 102 پنکه سقفی لونا مدل 102 2,250,000 تومان 2,137,500 تومان
پنکه سقفی سه پره البرز مدل CF-90 پنکه سقفی سه پره البرز مدل CF-90 2,300,000 تومان 2,185,000 تومان
<
>

فروش ویژه

تلفن تماس

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری