برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
فیلتر محصولات
برند
more... less
نوع محصول
more... less
حجم
more... less

ژل و مایع کاهنده مقاومت

تماس بگیرید
برند :
متفرقه
نوع محصول :
ژل و مایع...
حجم :
10 لیتر
0 تومان
ژل کاهنده 10 لیتر – قابل استفاده در راه اندازی چاه ارت – کاهش دهنده مقاومت الکتریکی زمین – پر کننده چاه ارت و کاهش دهنده خطرات برق گرفتگی
تماس بگیرید
برند :
متفرقه
نوع محصول :
ژل و مایع...
حجم :
4 لیتر
0 تومان
ژل کاهنده 4 لیتر – قابل استفاده در راه اندازی چاه ارت – کاهش دهنده مقاومت الکتریکی زمین – پر کننده چاه ارت و کاهش دهنده خطرات برق گرفتگی

فهرست:

ژل و مایع کاهنده مقاومت

انواع ژل و مایع کاهنده ترکیبات جدیدی هستند که در راه اندازی چاه ارت مورد استفاده قرار می گیرند و وظیفه اصلی آنها همانطور که نامشان مشخص است کم کردن میزان مقاومت زمین در سیستم ارتینگ است. از این مواد برای پرکردن چاه ارت نیز استفاده می شود و خاصیت ژلاتینی آنها با عث شده که خشک نشوند. به طور کلی بد نیست بدانید برای کاهش مقاومت زمین در چاه های ارت از مواد مختلفی استفاده می شود که تمامی آنها هدایت الکتریکی بالایی دارند به طور مثال در گذشته از نمک و زغال سنگ برای این کار استفاده می شده است که خاصیت خوررندگی نمک سبب شد تا کم کم مصرف آن به عنوان ماده کاهنده کاهش یابد.

ژل و مایع کاهنده مقاومت زمین - ژل کاهنده مقاومت - مایع کاهنده مقاومت زمین

امروزه انواع ژل و مایع کاهنده جایگزین مواد قدیمی شده اند و می توانند ضمن کاهش دادن مقاومت الکتریکی زمین باعث خوردگی الکترودها نشوند و همچنین این مواد به راحتی نیز شسته نمی شوند. در استفاده از مواد کاهنده باید توجه نمود که در مناطقی با مقاوت بیش از حد معمول می توان مواد شیمیایی مجاز را به کار برد البته توجه کنید این مواد خاصیت خورندگی نداشته باشند و سبب آلودگی محیط زیست نشوند به طور مثال بنتونیت یکی از عناصری است که می تواند برای کاهش مقاومت زمین مورد استفاده قرار گیرد که این ماده بر پایه رس ساخته شده ولی امروزه مواد ساخته شده بر پایه کربن کاربرد بیشتری دارند.

نقش های ویژه ژل و مایع کاهنده مقاومت

  • کمک به رسیدن به مقاومت مطلوب سیستم زمین (نقش کاهندگی مواد)
  • تضمین پایداری طولانی مدت سیستم ارت ایجاد شده (نقش حفاظتی)
  • صرف مواد اولیه و هادی های ارت کمتر (نقش اقتصادی)

مشخصات مواد کاهنده مقاومت

به طور کلی انواع مواد کاهش دهنده مقاومت الکتریکی زمین مانند ژل کاهنده و مایع کاهنده استاندارد ویژگی ظاهری خاصی ندارند مگر آنکه روی بسته بندی علامت استاندارد درج شده باشد ولی به طور کلی مشخصه اصلی مواد کاهنده شامل تامین مقاومت الکتریکی کم ، نداشتن خاصیت خورندگی برای الکترودها ، پایداری شیمیایی بالا ، شسته نشدن ، نوسان کم مقاومت ایجاد شده و عدم ایجاد آلودگی در محیط زیست می باشد که در مجموع استفاده از موادی که این ویژگی ها را دارند سبب می شود سیستم ارت ما با اطمینان بیشتری کار کند.در انتخاب نوع ماده کاهش دهنده مقاومت باید به جنس زمین توجه داشت و ماده مناسب را انتخاب کرد.

مایع کاهنده مقاومت زمین - ژل کاهنده مقاومت

امروزه راه اندازی سیستم ارت در ساختمان ها امری ضروری است زیرا می تواند سبب محافظت از افراد و دستگاه ها در برابر ولتاژهای اضافه گردد که راه اندازی سیستم ارتینگ نیازمند اجزایی مثل صفحه مسی ، سیم مسی ارت ، خاک و مواد کاهنده ، کلمپ و کابلشو می باشد و  به طور خلاصه نحوه حفر این چاه به صورت زیر می باشد :

ابتدا چاهی در محل مناسب با عمق و شعاع مناسب حفر می شود که عمق مناسب چاه ارت با رسیدن به نم طبیعی زمین در نظر گرفته می شود ، پس از حفر چاه از انواع ژل و مایع کاهنده برای کم کردن مقاومت الکتریکی زمین استفاده می شود سپس در مرحله بعدی صفحه ارتی که سیم مسی ارت به آن جوش خورده است داخل گودال قرار می گیرد و دور تا دور آن با دوغاب خاک کاهنده پر می شود ، در مرحله بعدی باقیمانده چاه را با خاک رس پر می کنیم و در نهایت روی آن دریچه بازدید چاه ارت قرار داده می شود.

مواد کاهنده مقاومت زمین با داشتن ترکیبات خاص این توانایی را دارند که شرایط سخت اقلیمی را بهبود ببخشند و کارایی سیستم ارتینگ را بالا ببرند . امروزه استفاده از انواع ژل و مایع کاهنده نیز رایج شده است که کاهش چشمگیر مقاومت خاک را به عهده دارند و قدرت جذب و نگه داری رطوبت بالایی نیز دارند. مواد کاهنده ژله ای با داشتن ترکیبات خاص دارای خاصیت چسبندگی بالایی هستند که در حین جذب و حفظ رطوبت با از بین بردن حباب های هوا باعث تماس بیشتر مواد کاهنده و الکترودها می شوند و خاصیت رسانایی بالای آنها سبب کاهش مقاومت الکتریکی خاک می شود.

مایع و ژل کاهنده مقاومت زمین - مایع کاهنده مقاومت - ژل کاهنده مقاومت

ویژگی های ژل کاهنده و مایع کاهنده مقاومت

  • توانایی جذب و نگهداری رطوبت
  • دارای عمر طولانی و ماندگاری بالا
  • مقاوم در برابر هوازدگی و تغییر شرایط محیطی
  • سازگاری با محیط زیست
  • ساخته شده از ترکیبات غیر سمی
  • نحوه استفاده از ژل کاهنده اهم زمین

ابتدا باید مواد کاهنده مانند بنتونیت را با آب مخلوط کنیم تا به صورت ملات در آید بعد ژل کاهش دهنده مقاومت زمین را با این مواد کاهنده ترکیب کرده تا ژل به تمام قسمت های ملات نفوذ کند سپس ته چاه را با این ملات پر کرده و بعد از قرار دادن الکترودها بقیه ملات دور آنها ریخته می شود و در نهایت باقیمانده چاه با خاک رس پر می شود. شما می توانید برای خرید ژل و مایع کاهنده و همچنین آشنایی با لوازم چاه ارت و قیمت ژل و مایع کاهنده مقاومت به  سایت لایت هوم مراجعه کنید.

ادامه مطلب
سوالات متداول
<
>
پنکه رومیزی دمنده مدل Haleh سایز 30 پنکه رومیزی دمنده مدل Haleh سایز 30 1,030,000 تومان 999,100 تومان
پنکه سقفی سه پره لونا مدل 112 پنکه سقفی سه پره لونا مدل 112 2,200,000 تومان 2,090,000 تومان
حشره کش برقی 2x10 وات صاعقه مدل SA210 حشره کش برقی 2x10 وات صاعقه مدل SA210 3,575,000 تومان 3,289,000 تومان
پنکه سه در یک البرز پنکه سه در یک البرز 2,830,000 تومان 2,688,500 تومان
پنکه سقفی لونا مدل 102 پنکه سقفی لونا مدل 102 2,250,000 تومان 2,137,500 تومان
پنکه سقفی سه پره البرز مدل CF-90 پنکه سقفی سه پره البرز مدل CF-90 2,300,000 تومان 2,185,000 تومان
<
>

فروش ویژه

تلفن تماس

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری