برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
فیلتر محصولات
برند
more... less
شاخه‌ها
more... less
کشور سازنده
more... less
نوع سیم و کابل
more... less
نوع محصول
more... less
جنس بدنه
more... less
رنگ
more... less
سایز تجهیزات برق
more... less
براساس قیمت
0تومان 931500تومان

تجهیزات شبکه پسیو و اکتیو

تماس بگیرید
کشور سازنده :
ایران
برند :
سوپیتا
نوع محصول :
تجهیزات برق شبکه
12,000 تومان
پریز برق 45x45 سفید طرح چوب سوپیتا  در دو رنگ سفید و طرح چوب نصب به صورت توکار دارای ابعاد 45 در 45 میلیمتر قابل استفاده در داخل بدنه ترانکینگ سوپیتا ارت دار بدنه ABS
کشور سازنده :
فرانسه
برند :
لگراند
نوع محصول :
تجهیزات برق شبکه
11,270 تومان
پریز برق ارت دار لگراند - سفید رنگ -  نصب توکار– قابل استفاده در داخل بدنه ترانکینگ لگراند –16 آمپر - سفید رنگ
نمایش 1 تا 20 از 128 مورد

فهرست:

تجهیزات شبکه پسیو و اکتیو

تجهیزات شبکه به مجموعه ای از ابزارها و وسایلی گفته می شود که برای راه اندازی یک شبکه رایانه ای مورد نیاز است، این تجهیزات به دو دسته پسیو (غیرفعال) و اکتیو (فعال) تقسیم می شوند. تجهیزات فعال یا اکتیو شبکه تجهیزاتی هستند که فعالیت الکترونیکی درون آنها صورت می گیرد و به جریان برق نیاز دارند، این تجهیزات عبارتند از کارت شبکه، سوئیچ، مسیریاب، دیوار آتش، مبدل فیبر نوری و پرینت سرور. در دسته بندی دیگر تجهیزات پسیو شبکه را داریم که عملکرد این تجهیزات بدون نیاز به توان الکتریکی برق صورت می گیرد و قابل برنامه ریزی نیستند و نمی توانند تغییراتی روی اطلاعات یا محتوای تبادل شده در شبکه داشته باشند همچنین به صورت کلی به بخشی از تجهیزات شبکه که برای نصب و پیکربندی سخت افزاری شبکه استفاده می شود تجهیزات پسیو گفته می شود به طور مثال انواع کابل، کانکتورها و اتصالات، داکت، کانال و انواع رک

تجهیزات پسیو و اکتیو شبکه

تجهیزات پسیو شبکه

برای نصب تجهیزات پسیو شبکه نیاز به رعایت استانداردهای لازم در بخش غیر فعال است و به صورت ساده این تجهیزات نیاز به جریان برق برای کارکرد خود ندارند ولی برای ایجاد شبکه لازم است مورد استفاده قرار گیرند همچنین در انتقال اطلاعات چه از کابل مسی و چه از فیبر نوری استفاده شود هردو جز تجهیزات پسیو شبکه محسوب می شوند. در ادامه به معرفی و توضیح بخشی از تجهیزات پسیو یا غیر فعال شبکه می پردازیم :

کابل کواکسیال

کابل کواکسیال یکی از تجهیزات شبکه پسیو می باشد که وظیفه انتقال سیگنال های الکتریکی را به عهده دارد و از یک هسته مسی با عایقی دور هسته، پوشش محافظ و پوسته بیرونی ساخته شده است. کابل های کواکسیال با نام کابل هم محور نیز شناخته می شوند و بیشترین کاربرد آنها برای ایجاد ارتباط بین شبکه های تلویزیونی، رادیویی و غیره استفاده می شود. در توضیحی ساده تر کابل کواکسیال همان کابل آنتن است که انتقال اطلاعات را انجام می دهد.

کابل شبکه CAT5 و CAT6

کابل های شبکه cat5 و cat6 از متداول ترین کابل هایی هستند که در شبکه های مخابراتی و کامپیوتری مورد استفاده قرار می گیرند. از انواع کابل شبکه cat علاوه بر شبکه های کامپیوتری در سیستم های تلفنی نیز استفاده می شود. شش نوع کابل شبکه متفاوت وجود دارد که می توان با توجه به نوع شبکه و اهداف مورد نظر از آنان استفاده نمود. کابل CAT1 تا CAT6 هرکدام کاربردهای خاص خود را دارند و از مهم ترین المان های تجهیزات شبکه پسیو محسوب می شوند.

انواع کابل شبکه کابل cat5 و cat6

رک شبکه

رک نیز یکی از انواع تجهیزات شبکه پسیو است که فضایی برای نگه داری تجهیزات، سوئیچ ها و روترهای شبکه می باشد. رک ها عموما فلزی با درب شیشه ای هستند که در مدل های دیواری و ایستاده موجود می باشند و بسته به نیاز شبکه در ابعاد مختلفی تولید می شوند. واحد اندازه گیری رک یونیت است و معمولا در اندازه های 4 یونیت، 6 یونیت، 9 یونیت، 20 یونیت و غیره تولید می شود که بستگی به حجم تجهیزات شبکه تعداد یونیت ها انتخاب می شود.

پچ پنل

پچ پنل قطعه ای مستطیل شکل است که داخل رک قرار می گیرد و محل جمع آوری کابل ها می باشد. بر روی آن تعداد مشخصی پورت شبکه وجود دارد که با استفاده از آن می توان انتهای کابل شبکه و تجهیزات شبکه ای اتصال ایجاد نمود و دیگر نیازی به اتصال مستقیم آنها وجود ندارد.

کیستون شبکه

کیستون شبکه یکی از تجهیزات پسیو شبکه است که از یک طرف به کابل شبکه متصل می شود و از سوی دیگر یک پورت RJ-45 دارد تا پچ کوردها و کابل های دارای سوکت RJ45 به آن متصل شوند.  کیستون ها نیز مانند کابل های شبکه در دسته های Cat5e تا Cat7a و به صورت شیلد دار و بدون شیلد عرضه می‌شوند.

پچ کورد

پچ کورد شبکه همان کابل شبکه است با این تفاوت که به دو سر آن سوکت وصل شده است و معمولا برای اتصال سیستم های کامپیوتری به پریز شبکه، اتصال پچ پنل به تجهیزات انتهایی شبکه مانند سوئیچ یا متصل کردن دستگاه های انتهایی شبکه به هم به کار می رود. پچ کورد ها ابعاد مختلفی دارند و از 0.5 متر تا 40 متر موجود است اما اندازه های کوتاه آن بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

داکت و ترانکینگ

انواع داکت و ترانکینگ نیز از تجهیزات پسیو شبکه محسوب می شوند که در نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتری مورد استفاده قرار می گیرند. داکت و ترانکینگ ها محفظه هایی هستند برای عبور سیم و کابل ها که هم از شلوغ شدن محیط جلوگیری می کنند و هم از این تجهیزات در برابر صدمات فیزیکی محافظت می کند. داکت ها اندازه های کوچکتری نسبت به ترانکینگ ها دارند و در مدل های ساده، پارتیشن دار، قرنیزی، شیاردار و غیره تولید می شوند.

انواع تجهیزات پسیو و اکتیو شبکه

تجهیزات اکتیو شبکه

تجهیزات اکتیو شبکه به تجهیزات و ابزار آلاتی گفته می شود که برای فعالیت نیاز به برق دارند. از تجهیزات اکتیو می توان به کارت شبکه، اکسس پوینت، سوئیچ شبکه، روتر، مودم و غیره اشاره کرد. اکسس پوینت Access Point دستگاهی در شبکه وایرلس است که از طریق کابل به شبکه LAN متصل می شود و کمک می کند چندین سیستم کامپیوتری از طریق شبکه های مختلف بی سیم به یکدیگر متصل شوند.

کارت شبکه

کارت شبکه یکی از تجهزات اکتیو شبکه است که از مهم ترین عناصر در زمان پیاده سازی یک شبکه کامپیوتری می باشد در واقع کارت شبکه ارتباط بین کامپیوتر و محیط انتقال را فراهم می آورد. کارت های شبکه در دو مدل کابلی و وایرلس تولید می شوند.

سوئیچ شبکه

سوئیچ شبکه از عناصر اصلی و مهم در شبکه های کامپیوتری است که امکان ارتباط بین چندین شبکه را فراهم می کند. بااستفاده از سوئیچ، چندین کاربر قادر به  ارسال اطلاعات از طریق شبکه در یک لحظه خواهند بود. سرعت ارسال اطلاعات هر یک از کاربران بر سرعت دستیابی سایر کاربران شبکه تاثیر نخواهد گذاشت. سوئیچ همانند روتر که امکان ارتباط بین چندین شبکه را فراهم می نماید، امکان ارتباط گره های متفاوت یک شبکه را مستقیما با یکدیگر فراهم می نماید. شبکه ها و سوئیچ ها دارای انواع متفاوتی می باشند.

روتر و مودم

روتر یکی از تجهیزات اکتیو شبکه است که برای اتصال یک شبکه به شبکه های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. روترها در مدل های متفاوت با معماری مختلف طراحی، تولید و عرضه می شوند و وجود آنها در یک شبکه ضروری است. مودم نیز یکی از انواع تجهیزات اکتیو شبکه می باشد که برای اتصال به اینترنت مورد استفاده قرار می گیرد.

شما می توانید برای خرید تجهیزات شبکه پسیو و اکتیو و اطلاع از قیمت تجهیزات شبکه پسیو و اکتیو به لایت هوم مراجعه نمایید.

ادامه مطلب
سوالات متداول
<
>
<
>

فروش ویژه

تلفن تماس

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری