برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
فیلتر محصولات
برند
more... less
شاخه‌ها
more... less
کشور سازنده
more... less
نوع محصول
more... less
جنس بدنه
more... less
گارانتی
more... less
مدل
more... less
براساس قیمت
1100000تومان 5500000تومان

آرام بند درب

موجود
کشور سازنده :
ایتالیا
برند :
فاتلس fateless
نوع محصول :
آرام بند
4,400,000 تومان
آرامبند فاتلس مدل D86 مناسب برای در هایی با وزن 80 کیلو گرم و عرض 110 سانتی متر تنظیم سرعت دستگاه به صورت 3 زمانه  نصب آسان و تنظیم فنر با پیچ آلن  بدنه فولادی و ضد حریق ساخت کشور ایتالیا گارانتی 10 ساله
موجود
برند :
فاتلس fateless
نوع محصول :
آرام بند
مدل :
D89
5,500,000 تومان
آرامبند فاتلس مدل D89 مناسب برای درهایی با وزن 120 کیلوگرم و عرض 140 سانتی متر گواهینامه CE اروپا تنظیم سرعت دستگاه به صورت 3 زمانه  نصب آسان و تنظیم فنر با پیچ آلن بدنه فولادی و ضد حریق گارانتی 10 ساله
موجود
کشور سازنده :
ایتالیا
برند :
فاتلس fateless
نوع محصول :
آرام بند
1,760,000 تومان
آرامبند فاتلس مدل d55 مناسب برای در هایی با وزن 80 کیلوگرم و عرض 110 سانتی متر قابل استفاده برای در های آهنی گواهینامه CE اروپا تنظیم سرعت دستگاه به صورت 2 زمانه  نصب آسان و تنظیم فنر با پیچ آلن بدنه فولادی و ضد حریق...
موجود
کشور سازنده :
ایتالیا
برند :
فاتلس fateless
گارانتی :
10 سال
آرامبند فاتلس مدل d84 مناسب برای در هایی با وزن 70 کیلو گرم و عرض 95 سانتی متر قابل استفاده برای در های شیشه ای گواهینامه CE اروپا تنظیم سرعت دستگاه به صورت 2 زمانه نصب آسان و تنظیم فنر با پیچ آلن بدنه فولادی و ضد...
موجود
کشور سازنده :
ایتالیا
برند :
فاتلس fateless
نوع محصول :
آرام بند
1,100,000 تومان
آرامبند فاتلس مدل d53 مناسب برای در هایی با وزن 60 کیلو گرم و عرض 90 سانتی متر گواهینامه CE اروپا تنظیم سرعت دستگاه به صورت 2 زمانه  نصب آسان و تنظیم فنر با پیچ آلن بدنه فولادی و ضد حریق گارانتی 10 ساله
موجود
کشور سازنده :
ایتالیا
برند :
فاتلس fateless
مدل :
D74
2,100,000 تومان
آرامبند فاتلس مدل D74/D74G مناسب برای در هایی با وزن 80 کیلو گرم و عرض 95 سانتی متر در دو رنگ طلایی و نقره ای گواهینامه CE اروپا تنظیم سرعت دستگاه به صورت 2 زمانه  نصب آسان و تنظیم فنر با پیچ آلن بدنه فولادی و ضد...

آرام بند (فنر درب حیاط)

یکی از محصولات پر کاربرد در ساختمانها که این روز ها به یک نیاز اساسی و برای ارتقاء امنیت ساختمان استفاده می شود آرام بند است. محصولات آرام بند که به ظاهر تقریبا یک شکل تولید می شوند، صرفا برای بسته شدن اتوماتیک درب ساختمان پس از باز شدن با دست افراد ساخته شده اند. به این صورت که افراد ساختمان برای تردد درب را باز میکنند و سپس پس از عبور درب را رها کرده تا آرام بند به نرمی و بدون صدا درب را ببندد.

آرام بند درب

معرفی انواع آرام بند

جک آرام بند منزل این وظیفه را دارد که با رها کردن درب، به آرامی آن را ببندد تا به چهارچوب درب ساختمان فشاری وارد نشود. با استفاده از این محصول بر روی درب هایی که قفل برقی وجود دارد می توان اطمینان داشت که بعد از باز کردن درب، به صورت اتوماتیک بسته خواهد شد. شاید ظاهر آرام بند ها یکی باشد و کارشان بستن درب باشد اما تفاوت هایی بین هر محصول آرام بند وجود دارد که حتما می بایست با توجه به آنها خرید آرامبند را انجام داد. ما این موارد را در ادامه بیان می کنیم تا بتوانید در زمان انتخاب گزینه ای مناسب را برای درب حیاط یا درب اصلی ساختمان مورد نظرتان انتخاب نمایید.

وزن درب، تاثیرگذارترین عامل در انتخاب آرامبند

شاید وزن درب را بتوان مهمترین عامل در انتخاب آرام بند دانست. معمولا شرکتهای تولید کننده، محصولات خود را در نمره یا شماره های مختلف تولید می کنند تا هر یک رنج قدرتی مختلفی داشته باشند. به طور مثال نمره یک قدرتی در حدود 40 کیلوگرم را دارد. که می توان از محصولات نمره یک برای درب های نفررو تا 40 کیلوگرم استفاده کرد. هر چقدر محصول آرام بند با شماره بالاتری خریداری شود، آن محصول قدرت بیشتری خواهد داشت.

نصب آرام بند روی درب با قفل برقی

مشکلات عدم تطبیق قدرت آرام بند با وزن درب

این سوال پیش می آید که در صورتی که محصول خریداری شده با وزن درب تطابق نداشته باشد، چه مشکلی میتواند ایجاد کند. جواب این است که در صورتی که آرامبند ضعیف باشد، قادر به بستن یا درست بستن درب نیست و مشکلاتی مثل قفل نشدن درب با بسته شدن درب با سرو صدا خواهد داشت.

اما اگر آرامبند خریداری شده قدرت بیشتری به نسبت درب داشته باشد این مشکل ایجاد می شود که هنگام باز کردن درب به وسیله دست، فشار زیادی باید به روی درب آورد تا درب باز شود و گاهی آنقدر وزن درب بالا می رود که کودکان و افراد کم توان قادر به باز کردن درب نخواهند بود.

آرام بند های دو سرعته و سه سرعته

با رواج قفل های برقی به اصطلاح کله گاوی که از فنر قوی برای بوبین خود استفاده می کنند، کارکرد آرام بند دو سرعته با مشکل برخورد. مشکل بسته نشدن درب در محصولات بی کیفیت بیشتر نمود پیدا کرد به گونه ای که برخی آرامبند دو سرعته را برای درب های دارای قفل برقی جدید زیر سوال بردند و مدل های گران قیمت آرام بند سه سرعته را پیشنهاد دادند.

آرامبند دو سرعته و سه سرعته

آیا واقعا آرام بند دو سرعته مناسب درب دارای قفل برقی نیست؟

به نظر ما اگر آرام بند دو سرعته، با کیفیت باشد به راحتی قادر به بستن درب دارای قفل برقی است. همانطور که گفته شد در گذشته که از قفل سنتی و زنجیری استفاده می شد و آرام بند ها برای بستن درب به هیچ مانع و یا گیری برخورد نمی کردند و محصولات دو سرعته بی کیفیت نیز قادر به بستن درب بودند. اما قفل های برقی جدید برای بسته شدن به یک فشار نهایی نیاز دارند که مدل های دو سرعته با کیفیت می توانند با یک تنظیم درست از عهده بستن این درب ها بر آیند.

چگونگی کارکرد آرام بند های دو سرعته

این محصولات درب را به این صورت می بندد که پس از باز شدن درب توسط افراد، آرام بند با یک سرعت ثابت درب را به چند سانتیمتری بسته شدن می رساند و در آنجا متوقف شده و سپس با یک سرعت بیشتر که قابل تنظیم میباشد درب را رها می کند تا بسته شود. حال می توان به وسیله دو پیچ تنظیم که بر روی محصول است این سرعت ها را کمتر یا بیشتر کرد. معمولا برای درب های مجهز به قفل برقی سرعت دوم را بیشتر می کنند تا درب با سرعت بیشتری بسته شود و قفل برقی حتما عمل کند.

چرا آرام بند سه سرعته

آرام بند های سه سرعته با اینکه قیمت بالاتری دارند اما به شدت رواج پیدا کرده و از طرف فروشندگان برای دربهای دارای قفل برقی توصیه می گردد. سیستم کاری این محصول به طور کلی شبیه آرامبند دو سرعته است با این تفاوت که مدلهای سه سرعته قادر است در انتهای کار و پس از چفت شدن درب، یک فشار نهایی بیاورد و نیاز به سرعت بیشتر برای بستن درب نباشد.

این مورد برای ساختمانهایی که بالای درب ورودی واحدی قرار دارد که از صدای بسته شدن درب گله دارد، بسیار مناسب است. مزیت دیگر آرام بند سه سرعته این است که معمولا این محصولات نیاز به تنظیم فصلی ندارند، یعنی به مانند نمونه های دو سرعته لازم نیست که در زمستان پیچ سرعت را کمی باز کرد و در تابستان آن را به حالت قبل برگرداند و اینها همه به واسطه آن فشار نهایی می باشد.

برای چه درب هایی از آرام بند استفاده می شود؟

آرام بند برای اماکن مختلف مصارف گوناگونی دارد و انتظارها از آن متفاوت است که تیتر وار هر کدام را می گوییم.

درب ورودی ساختمان

برای بسته شدن اتوماتیک درب به گونه ای که قفل حتما بسته شود و باعث امنیت ساختمان می شود و جلو ورد افراد ناشناس را می گیرد.

درب ورودی اتاق ها

پس از وارد و خارج شدن ارباب رجوع درب بسته شده تا سرو صدا از اتاق به بیرون و از بیرون به داخل اتاق نرود. همچنین باعث ثابت ماندن دمای اتاق خواهد شد.

درب های ضد حریق

بسته شدن درب پس از ورود و خروج افراد تا در صورت بروز آتش سوزی از نفوذ آتش به دیگر طبقات جلوگیری شود.

قیمت آرام بند

معمولا قیمت گذاری بر روی محصولات آرامبند با توجه به قدرت محصول، مکانیزم کارکرد(دو سرعته یا سه سرعته) و همچنین برند سازنده انجام می شود. هر چقدر قدرت آرام بند بیشتر باشد اندازه محصول بزرگتر و فنر داخلی آن قوی تر است و همین موارد باعث می شود قیمت آن بیشتر شود.

از طرف دیگر مدل های سه سرعته از تکنولوژی خاصی بهره می برند که باعث افزایش قیمت آرام بند شده و قیمت نهایی آن را به نسبت مدل های دو سرعته تقریبا دو برابر می کند و در نهایت برند سازنده است که با توجه به سطح محبوبیت و مقدار گارانتی که به محصول می دهد می تواند روی قیمت کالا تاثیر بگذارد.

ادامه مطلب
سوالات متداول
<
>
پنکه رومیزی دمنده مدل Haleh سایز 30 پنکه رومیزی دمنده مدل Haleh سایز 30 1,030,000 تومان 999,100 تومان
پنکه سقفی سه پره لونا مدل 112 پنکه سقفی سه پره لونا مدل 112 2,200,000 تومان 2,090,000 تومان
حشره کش برقی 2x10 وات صاعقه مدل SA210 حشره کش برقی 2x10 وات صاعقه مدل SA210 3,575,000 تومان 3,289,000 تومان
پنکه سه در یک البرز پنکه سه در یک البرز 2,830,000 تومان 2,688,500 تومان
پنکه سقفی لونا مدل 102 پنکه سقفی لونا مدل 102 2,250,000 تومان 2,137,500 تومان
پنکه سقفی سه پره البرز مدل CF-90 پنکه سقفی سه پره البرز مدل CF-90 2,300,000 تومان 2,185,000 تومان
<
>

فروش ویژه

تلفن تماس

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری