برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
فیلتر محصولات
برند
more... less
نوع محصول
more... less
سایز
more... less

دریچه بازدید چاه ارت

تماس بگیرید
برند :
متفرقه
نوع محصول :
دریچه بازدید...
سایز :
35×30
0 تومان
دریچه بازدید چاه ارت 35×30 سانتیمتر – جنس بدنه دریچه پلی اتلین مرغوب – فروش دریچه همراه با شمش و مقره به صورت کامل – شکل ظاهری بدنه مستطیل شکل
تماس بگیرید
برند :
متفرقه
نوع محصول :
دریچه بازدید...
سایز :
25×25
0 تومان
دریچه بازدید چاه ارت 25×25 سانتیمتر – بدنه بتنی با استحکام بالا – فروش دریچه به صورت خالی بدون شمش و مقره

فهرست:

دریچه بازدید چاه ارت

دریچه بازدید و تست چاه ارت در دسته لوازم چاه ارت قرار دارد  و یکی از المان هایی است که استفاده از آن ضروری می باشد و کامل کننده سیستم ارتینگ است . امروزه از آنجا که توجه به قوانین و مقررات ساختمان سازی گسترش زیادی یافته است بنابراین طبق این قوانین باید به منظور حفاظت از افراد و دستگاه ها در هر ساختمان بسته به نوع زمین آن از سیستم ارتینگ سطحی و یا حفر چاه ارت استفاده شود در واقع وظیفه این گودال این است که اضافه بارها و ولتاژهایی که در بدنه دستگاه ها تولید می شوند از طریق سیمی به زمین منتقل کند.

دریچه بازدید چاه ارت - دریچه بازدید و تست چاه ارت

به طور کلی سیستم چاه ارت به منظور حفظ سلامت افراد ، تجهیزات و دستگاه ها در مقابل خطرات ناشی از اتصال کوتاه یا صاعقه طراحی می گردد و دارای اجزای مختلفی از جمله سیم مسی ، صفحه ارت مسی ، مواد کاهنده مقاومت زمین ، دریچه بازید چاه ارت و غیره می باشد در واقع تمام این تجهیزات وظیفه دارند که هنگام بروز اتصال کوتاه ناشی از صاعقه و جریانات اضافی ، این ولتاژ های اضافه را به زمین انتقال دهند و خنثی کنند. در راه اندازی سیستم ارت معمولا از الکترودهای مختلفی استفاده می شود و علل به کارگیری سیستم ارت به دلایل زیر است :

  • حفاظت و ایمنی جان انسان
  • حفاظت و ایمنی وسایل و تجهیزات الکترونیکی
  • فراهم آوردن شرایط ایده آل جهت کار
  • جلوگیری از ولتاژ تماسی
  • حذف ولتاژ اضافی و ناخواسته

دریچه بازدید چاه ارت - دریچه چاه ارت - دریچه تست چاه ارت

برای اجرای چاه ارت به صورت عمقی باید در محل مناسب و با عمق مناسب گودالی حفر گردد و این گودال باید به رطوبت دسترسی داشته باشد پس از حفر چاه باید بنتونیت و مواد کاهنده مقاومت زمین را به صورت دوغاب درآورد و داخل گودال ریخت که این کار کمک می کند مقاومت الکتریکی زمین کاهش یابد، در مرحله بعدی لازم است صفحه مسی ارتی که سیم مسی به آن جوش داده شده است به صورت عمودی داخل خاک قرار می گیرد و دور تا دور آن با خاک کاهنده پر می شود در ادامه می توان باقیمانده چاه را با خاک رس پر کرد و مقدار زیادی آب به آن اضافه کرد تا سفت شود در نهایت روی این گودال دریچه بازدید چاه ارت قرار داده می شود که در واقع وظیفه دارد فضایی را فراهم آورد که تست و مشاهده چاه امکان پذیر گردد.

وظیفه دریچه بازدید چاه ارت

دریچه بازدید چاه ارت روی زمین قرار می گیرد و سیم ارتی که از یک طرف به صفحه مسی جوش خورده است از سمت دیگر به شینه ارت داخل دریچه متصل می شود و از آنجا به باکس برق ساختمان وصل می شود بنابراین اگر ولتاژ اضافه در جریان سیستم های الکترونیکی ساختمان ایجاد گردد ابتدا به دریچه بازدید ارت رسیده و از طریق سیم مسی موجود به صفحه مسی و نهایتا زمین منتقل می گردد. طبق استانداردهای موجود برقی باید تمام سیستم های زمین محلی جهت تست و اندازه گیری داشته باشند که این محل خاصیت قطع شوندگی داشته و به وسیله ان بتوان سیستم زمین را از تجهیزات جدا نمود و یا برای گرفتن انشعاب های دیگر از آن استفاده کرد ، این وظایف در سیستم ارتینگ به عهده دریچه تست و بازدید چاه ارت است.

دریچه بازدید چاه صوت - دریچه چاه ارت - دریچه بازدید و تست ارت

دریچه چاه ارت به شکل جعبه ای درب دار و با ابعاد 30 در 30 است که قابلیت تراز شدن نسبت به سطح زمین را دارد و برای بررسی و اندازه گیری مقاومت چاه ارت و همچنین به عنوان پوششی برای تجهیزات به کار رفته در چاه مورد استفاده قرار می گیرد. شما مشتریان می توانند برای خرید دریچه چاه ارت و اطلاع از قیمت دریچه بازدید ارت به سایت www.lighthome.ir مراجعه نمایید.

ادامه مطلب
سوالات متداول
<
>
پنکه رومیزی دمنده مدل Haleh سایز 30 پنکه رومیزی دمنده مدل Haleh سایز 30 1,030,000 تومان 999,100 تومان
پنکه سقفی سه پره لونا مدل 112 پنکه سقفی سه پره لونا مدل 112 2,200,000 تومان 2,090,000 تومان
حشره کش برقی 2x10 وات صاعقه مدل SA210 حشره کش برقی 2x10 وات صاعقه مدل SA210 3,575,000 تومان 3,289,000 تومان
پنکه سه در یک البرز پنکه سه در یک البرز 2,830,000 تومان 2,688,500 تومان
پنکه سقفی لونا مدل 102 پنکه سقفی لونا مدل 102 2,250,000 تومان 2,137,500 تومان
پنکه سقفی سه پره البرز مدل CF-90 پنکه سقفی سه پره البرز مدل CF-90 2,300,000 تومان 2,185,000 تومان
<
>

فروش ویژه

تلفن تماس

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری