new menu
شماره تلفن: (20 خط - داخلی 207 و 202) 02177225747 - (خط ویژه) 02177188850 -02177454582- (تلگرام)22 و 09016102521
روشنایی
براساس نوع
براساس سایز
کلید مینیاتوری - کلید محافظ جان - کنتاکتور
کلید و پریز

کلید و پریز

روشنایی

لامپ

کلید مینیاتوری ومحافظ جان
داکت و ترانکینگ

داکت و ترانکینگ

238 محصول وجود دارد

داکت و ترانکینگ

داکت و ترانکینگ امروزه از المان هایی هستند که در ساختمان سازی مدرن به وجود و استفاده از آنها توجه می شود زیرا در یک فضا تعدد و تجمع سیم ها و کابل ها سبب ایجاد منظره زشتی می گردد و در عین حال ممکن است برای افراد حاضر در محل خطرناک نیز باشد بنابراین شرکت های مختلفی اقدام به تولید انواع داکت و ترانکینگ در سایزهای مختلف نموده اند که هرکدام کابرد خاص و ویژه ای دارند.

به طور کلی بد نیست بدانید که در ساختمان سازی یکی از کارهای مهمی که انجام می شود سیم کشی برق ساختمان است و از تعداد زیادی سیم و کابل با ابعاد و اندازه های مختلف برای این منظور استفاده می گردد اما همواره وجود این سیم ها و کابل ها در یک فضا دردساز بوده است زیرا علاوه بر اینکه ظاهر نامناسبی را ایجاد می کنند در عین حال ممکن است در اثر برخورد اشیا یا افراد با آنها خطر برق گرفتگی یا آتش سوزی ایجاد گردد به همین دلیل همواره انسان در تلاش بوده است تا از روش های مختلفی همانند استفاده از انواع داکت و ترانکینگ برای پنهان کردن این عناصر استفاده نماید البته سالم ماندن آنها و آسیب ندیدنشان نیز حائز اهمیت می باشد.

روش های مختلفی برای این پوشاندن کابلها و سیم های یک ساختمان وجود دارد به طور مثال برای سیم کشی های بزرگ و قوی کانال های زمینی حفر می شده است که بعد از کندن گودالی کف آن را آجر چینی می کردند و با ماسه داخل آن را پر می کردند و سپس کابل ها را روی آن قرار داده و به ضخامت حدودا 15 سانتیمتر مجددا ماسه می ریزند در این حالت کابل کاملا در داخل زمین جای می گیرد البته بسته به تعداد و ضخامت آنها عمق این گودال ها متفاوت است اما امروزه استفاده از انواع داکت و ترانکینگ در مدلهای مختلف و در فضاهای داخلی ساختمانی افزایش یافته است.

 

   انواع داکت و ترانکینگ

  

روش دیگری که کارآیی آن همانند انواع داکت و ترانکینگ می باشد استفاده از کانال سیمانی می باشد که به عمق حدودا 30 تا 70 سانتی متر کنده می شوند و اطراف و کف این گودال ها با سیمان پوشانده می شود در نهایت کابل ها در این کانال ها قرار می گیرند و گاهی در مواقعی که تعداد کابل ها زیاد باشد کانال سیمانی را طبقه بندی می کنند تا تعداد بیشتری از این تجهیزات در داخل کانال جای بگیرند. یکی دیگر از وسایلی که برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرد لوله های فولادی هستند که این لوله ها به صورت روکار یا توکار تولید می شوند و کابل ها داخلشان قرار می گیرند البته گاهی در یک ساختمان به خصوص در فضاهای قدیمی کارگاهی از این روش ها استفاده نمی شود بلکه کابل ها بوسیله بست های فلزی و پلاستیکی روی دیوار نصب می گردند.

اما امروزه در سیستم های جدید برق کشی ساختمانی از تجهیزاتی هم چون داکت و ترانکینگ استفاده می شود که سبب می شوند کابل ها و سیم ها در یک محفظه امن قرار گیرند و دور از دسترس افراد یا برخود با اشیا باشند . در تعریفی دیگر می توان گفت انواع داکت و ترانکینگ کانال های پیش ساخته ای هستند که روی دیوار ، کف ، سقف و یا بر روی پایه های مخصوص نصب می گردند و مسیر و فضای لازم را برای سیم های برق ، تلفن و کابل های شبکه فراهم می آورند.در ادامه به معرفی این محصولات می پردازیم :

 

داکت چیست

یکی از محصولات شرکت هایی که اقدام به تولید انواع داکت و ترانکینگ نموده اند ، داکت ها هستند، این تجهیزات الکترونیکی کانال های پلاستیکی درب داری هستند که برای محافظت ، حفظ زیبایی فضا و مسیر انتقال سیمها و کابلها از آنها استفاده می شود و از آنجا که ضد آب نیستند باید در فضاهای داخلی که در تماس مستقیم با بارندگی یا گرد وغبار نباشند مورد استفاده قرار گیرند.

   

انواع داکت

 

به طور کلی داکت ها انواع مختلفی دارند و برای کاربردهای متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند به طور مثال در بسترسازی دوربین مداربسته داکتها کارآیی ویژه ای دارند و معمولا از جنس پی وی سی مرغوب می باشند . داکت های استاندارد موجود در بازار به صورت داکت 1 ، 1.5 ، 2 ، 2.5 ، 3 معمولی ، 3 با ارتفاع کوتاه ، 3.5 ، 4 ، 5 ، 6 معمولی ، 6 پایه بلند ، 9 معمولی و 9 پایه بلند تولید می شوند که هرکدام ابعاد متفاوتی دارند و می توانند برای قرارگیری تعداد مشخصی کابل یا سیم مورد استفاده قرار گیرند.

 

داکت ساده

این محصولات جهت استفاده در ساختمان های اداری ، مسکونی ، تجاری تولید شده اند و می توانند به صورت پشت ساده و یا پشت چسب دار باشند که نصب آنها راحت تر انجام می شود و سیم و کابلها در داخل آن قرار می گیرند.

  

داکت ساده

 

داکت شیار دار

این داکتها به لحاظ شکل ظاهری با نوع ساده متفاوت هستند و روی بدنه آنها شیارهایی وجود دارد ، از این محصول در تابلوهای برق فشار قوی و فشار ضعیف برای قرار گیری سیم و کابل ها استفاده می شود و درب آنها کاملا قابلیت قفل شدگی دارد تا از باز شدن درب ها هنگام استفاده جلوگیری شود.

   

داکت شیاردار

  

داکت پارتیشن دار

داکت و ترانکینگ پارتیشن دار از محصولات پرکاربرد هستند که در ساختمان سازی مدرن مورد استفاده قرار می گیرند نوع ساده این تولیدات انواع داکت پارتیشن بندی شده است که در واقع به صورت یک کانال درب دار می باشد و بخش داخلی آن به وسیله یک صفحه یا دیواره جدا شده و پارتیشن بندی شده است به همین دلیل برای قرار گیری دو نوع سیم یا کابل مختلف بدون ایجاد نویز قابل استفاده است به طور مثال در این داکتها می توانید سیم برق و سیم تلفن را به صورت هم زمان و بدون ایجاد مشکل در آن قرار دهید.

  

داکت پارتیشن دار

 

داکت قرنیزی

این محصول به جای قرنیز در قسمت های مختلف دیوار نصب می گردد و هم زمان سیم ها و کابل های مورد نظر می توانند از آن عبور نمایند در واقع مسیر حرکت سیم ها از کناره دیوار به راحتی فراهم می گردد.

   

داکت قرنیزی

 

داکت کف خواب ( زمینی )

این محصول کاملا روی زمین قرار می گیرد و با داشتن پارتیشن های داخلی برای عبور سیم ها و کابل های مختلف استفاده می شود در واقع برای مدیریت کابل ها به راحتی می توان از نوع کف خواب استفاده کرد.

  

داکت زمینی

 

داکت لوله

امروزه با توجه به گسترش سیستم گرمایشی در کف ساختمان ها از داکتهای لوله برای عبور لوله های گرمایشی از کف فضاهای داخلی استفاده می شود.

 

ترانکینگ چیست

محصول تخصصی تر از شاخه داکت و ترانکینگ انواع ترانکینگ ها هستند که به شکل محفظه ای دربسته می باشند و  برای انتقال سیم های برق به خصوص جریان های فشار ضعیف مورد استفاده قرار می گیرند و همچنین از آنجا که معمولا به صورت دید در محل نصب می شوند ممکن است دارای پوشش های رنگی یا سفید باشند که علاوه بر ایجاد امنیت در زیبایی محیط نیز تاثیر داشته باشند.

استفاده از انواع داکت و ترانکینگ دارای مزایای زیادی است به طور مثال از یک طرف باعث مرتب شدن کابل ها می شود و از طرف دیگر کابل ها را در برابر ضربه ها و فشارهای فیزیکی و مکانیکی حفظ می کند ، در رابطه با ترانکینگ ها ممکن است دارای بدنه ای از جنس پی وی سی قوی باشند که معمولا در برابر حریق مقاومت دارند و به صورت روکار قابل استفاده هستند. یکی از ویژگی های اصلی ترانکینگ ها این است که حجم کابل بیشتری را نسبت به داکت ها از خود عبور می دهند همچنین روی این محصول می توان به صورت مستقیم پریزهای برق و شبکه و کلیدهای خاص را جا سازی نمود.

  

انواع ترانکینگ

 

انواع ترانکینگ ها در واقع بهترین راه برای پیاده سازی شبکه های ساختار یافته هستند و می توان با هزینه کم و نصب آسان از ویژگی های آنها بهره برد. ترانکینگ ها دارای انواع مختلفی هستند که در ادامه با آنها آشنا می شویم :

 

ترانکینگ دیواری

این محصول مخصوص انتقال سیستم های برق نرمال ، برق اضطراری ، یو پی اس ، شبکه های کامپیوتری ، سیستم های صوتی و تصویری و غیره است که جایگزین سیستم سنتی لوله کشی برق شده و با استفاده از آن به راحتی می توان برای تغییرات و توسعه به کابل ها دسترسی داشت و در عین حال می توان به این ترانکینگ ها ماژول هایی هم چون کلید و پریز های مختلف را اضافه کرد.

  

ترانکینگ دیواری

  

ترانکینگ دفنی

برای انتقال و توزیع سیستم های فشار قوی و فشار ضعیف می توان از انواع داکت و ترانکینگ دفنی استفاده کرد که این محصولات در ساختمان ها به صورت توکار ، هم سطح کف یا زیر کف کاذب قرار می گیرند و سیم و کابلها داخل آن جای می گیرند همچنین این محصول برای طراحی شبکه های شطرنجی و عنکبوتی استفاده می شود و از مزایای آن می توان به سهولت در تغییرات و یا افزایش حجم کابل ها نسبت به سیستم های سنتی اشاره کرد.

داکت و ترانکینگ کف مدفون به گونه ای در زیر کف جاسازی می شود که فقط درب جعبه قابل رویت است و نوع قابل دسترس آن به صورت جعبه هایی با قابلیت جابه جایی می باشد که در این نوع هم بدنه هم درب قابل رویت است ، نوع دیگری از ترانکینگ در زیر کفپوش کاذب قرار می گیرد و توسط لوله هایی به جعبه ای که روی کفپوش نصب شده است متصل می شود.

  

 ترانکینگ دفنی

ترانکینگ ستونی

در گذشته برای نصب انواع کلید ها و پریزهای توکار لازم بود که حتما روی دیوار برش ها یا حفره هایی ایجاد گردد تا کلیدوپریزهای مختلف در آنها جای گیرند اما امروزه در سیم کشی نوین برق از انواع ترانکینگهای ستونی استفاده می شود که دارای محفظه هایی مجزا برای کابل های مختلف هستند و می توان انواع پریزهای برق ، کامپیوتر ، تلفن و غیره را داخل آنها قرار داد که در این صورت دیگر نیازی به ایجاد حفره در دیوار نیست همچنین محفظه ای امن برای جلوگیری از ضربات مکانیکی ایجاد می شود.

از این محصول می توان در فضاهای اداری ، اتاق های کنفرانس ، اتاق های کامپیوتر ، محیط های آموزشی و غیره استفاده کرد که باعث می شود مسیر کابل ها در زیر میز کاربر کوتاه شود و همچنین حفاظت از تجهیزات و کاربران کاملا در این صورت تضمین می گردد.

   

ترانکینگ ستونی 

 

حال که با انواع داکت و ترانکینگ به صورت کلی آشنا شدید بد نیست بدانید ترانکینگهای استاندارد موجود در بازار در سه سایز 80 * 50 ، 100 * 50 و 150 * 50 تولید می شوند و مشتریان می توانند متناسب با محل مورد نیازشان محصول مورد نظر را انتخاب کنند.

در نتیجه اگر نیاز دارید که سیم و کابلهای استفاده شده در منزل خود را از دید پنهان نمایید و در عین حال آنها را در محفظه ای قرار دهید که به لحاظ فیزیکی آسیب نبینند می توانید از انواع داکت و ترانکینگ استفاده کنید تا هم ظاهر زیبایی به فضا ببخشید و هم از خطرات و آسیب های احتمالی جلوگیری کنید.

این محصولات در ابعاد و اندازه های مختلفی تولید می شوند و مشتریان می توانند برای خرید داکت و ترانکینگ یا اطلاع از قیمت داکت و ترانکینگ به سایت www.lighthome.ir مراجعه نمایند و متناسب با محل مورد نیاز خود این محصول دلخواهشان را انتخاب نمایند.

 

 • موجود

  داکت ساده سوپیتا سفید رنگ

  900 تومان

 • موجود

  ترانکینگ 50 × 80 بادرب سوپیتا

  14,000 تومان

 • موجود

  ترانکینگ 50 × 100 بادرب سوپیتا

  22,000 تومان

 • موجود

  ترانکینگ 50 × 150 بادرب سوپیتا

  37,600 تومان

 • موجود

  داکت ساده دانوب

  1,000 تومان

 • موجود

  ترانکینگ 50×80 درب دار دانوب

  14,000 تومان

 • موجود

  ترانکینگ 101×50 درب دار دانوب

  15,000 تومان

 • موجود

  بدنه ترانک 50×80 لگراند (بدنه و درب)

  21,000 تومان

 • موجود

  ترانکینگ 50×105 لگراند با درب 65 کامل

  31,400 تومان

 • موجود

  درب ترانک 50×105 لگراند (بدنه و درب 85)

  28,200 تومان

 • موجود

  ترانکینگ 50×150 لگراند کامل با درب و پارتیشن

  52,000 تومان

 • موجود

  بدنه ترانک 50×195 لگراند (با درب و پارتیشن)

  73,500 تومان

 • موجود

  داکت ساده البرز

  1,060 تومان

 • موجود

  بدنه ترانکینگ 105 در 50 البرز

  10,800 تومان

 • موجود

  پریز برق 45 × 45 سفید و طرح چوب سوپیتا

  4,700 تومان

 • موجود

  رک 6 یونیت سوپیتا با عمق 40 سانتیمتر

  318,000 تومان

 • موجود

  قطعه گوشه کف کاذب افومکس

  8,000 تومان

 • موجود

  کیستون تلفن CAT3 دانوب

  3,250 تومان

 • موجود

  قوطی کف خواب دوراک 16 ماژول

  118,000 تومان

 • موجود

  کیستون شبکه تک ماژول CAT 6 UTP لگراند فرانسه

  17,300 تومان

 • موجود

  داکت ساده طرح چوب سوپیتا

  1,000 تومان

 • موجود

  سه راهی ترانکینگ 80 در50 سوپیتا

  6,200 تومان

 • موجود

  سه راهی ترانکینگ 100 در50 سوپیتا

  12,700 تومان

 • موجود

  سه راهی ترانکینگ 150 در50 سوپیتا

  11,000 تومان

 • موجود

  داکت زمینی دانوب

  5,000 تومان

 • موجود

  پارتیشن 50P دانوب

  5,000 تومان

 • موجود

  پارتیشن نیمه ارتفاع 50 لگراند

  6,950 تومان

 • موجود

  زاویه داخلی ترانک 50×105لگراند با درب 65

  11,200 تومان

 • موجود

  مسدود کننده عرض 105 لگراند

  4,400 تومان

 • موجود

  زاویه داخلی همراه زاویه پارتیشن داخلی

  20,900 تومان

 • موجود

  مسدود کننده عرض 195 لگراند

  8,700 تومان

 • موجود

  داکت پارتیشن دار البرز

  2,140 تومان

 • موجود

  درب نرم 85 میلیمتری البرز

  7,200 تومان

 • موجود

  پریز برق 45 × 45 قرمز سوپیتا

  5,000 تومان

 • موجود

  رک 6 یونیت سوپیتا با عمق 60 سانتیمتر

  358,000 تومان

 • موجود

  تایل افومکس 225 در 225 میلی متر 7705022

  11,250 تومان

 • موجود

  کیستون شبکه CAT5e دانوب

  4,750 تومان

 • موجود

  قوطی کف خواب به همراه زیره جهت دفن در فوم بتن یا پوکه دوراک

  138,000 تومان

 • موجود

  کیستون شبکه دو ماژول Cat 6 UTP لگراند فرانسه

  18,800 تومان

 • موجود

  داکت کف خواب زمینی سوپیتا (دارای پارتیشن داخلی)

  برای مشاهده سایزهای مختلف کلیک نمایید.

  8,500 تومان

 • موجود

  زانوی تخت 80 در 50 نود درجه سوپیتا

  6,200 تومان

 • موجود

  زانوی تخت 100 در 50 نود درجه سوپیتا

  6,500 تومان

 • موجود

  زانوی تخت 150 در 50 نود درجه سوپیتا

  12,700 تومان

 • موجود

  داکت زمینی طوسی دانوب

  2,500 تومان

 • موجود

  گوشه داخلی دانوب

  6,000 تومان

 • موجود

  زاویه داخلی ارتفاع 50 لگراند

  11,500 تومان

 • موجود

  زاویه خارجی ترانک 50×105لگراند با درب 65

  18,200 تومان

 • موجود

  سه راهی ترانک 105 با درب 85 لگراند

  24,800 تومان

 • موجود

  زاویه خارجی همراه زاویه پارتیشن خارجی

  23,100 تومان

 • موجود

  زاویه تخت ترانک 195 لگراند

  87,500 تومان

 • موجود

  داکت شیاردار طوسی البرز

  8,340 تومان

 • موجود

  پارتیشن البرز

  5,900 تومان

 • موجود

  پریز برق 45 × 45 سبز سوپیتا

  5,000 تومان

 • موجود

  رک 9 یونیت سوپیتا با عمق 40 سانتیمتر

  398,000 تومان

 • موجود

  قطعه رابط افزایش ارتفاع افومکس

  1,500 تومان

 • موجود

  کیستون شبکه CAT6 UTP دانوب

  6,250 تومان

 • موجود

  کیستون شبکه تک ماژول Cat 6A لگراند فرانسه

  39,200 تومان

 • موجود

  داکت شیاردار سفید سوپیتا

  3,140 تومان

 • موجود

  زانوی خارجی 80 در 50 سوپیتا

  5,600 تومان

 • موجود

  زانوی خارجی 100 در 50 سوپیتا

  6,000 تومان

 • موجود

  زانوی خارجی 150 در 50 سوپیتا

  10,600 تومان

 • موجود

  داکت ساده با قابلیت پارتیشن بندی دانوب

  7,500 تومان

 • موجود

  گوشه خارجی دانوب

  6,000 تومان

 • موجود

  زاویه خارجی ارتفاع 50 لگراند

  15,900 تومان

 • موجود

  قطعه اتصال بدنه ترانک 50×105لگراند با درب 65

  3,320 تومان

 • موجود

  زاویه تخت ترانک 50×105 لگراند

  24,900 تومان

 • موجود

  مسدود کننده عرض 150 لگراند

  7,950 تومان

 • موجود

  داکت قرنیزی البرز

  2,140 تومان

 • موجود

  قطعه اتصال بدنه البرز

  1,700 تومان

 • موجود

  پریز برق 45 × 45 نارنجی سوپیتا

  5,000 تومان

 • موجود

  رک 9 یونیت سوپیتا با عمق 60 سانتیمتر

  468,000 تومان

 • موجود

  صفحه کناره دیوار دوبل افومکس

  55,000 تومان

 • موجود

  کیستون شبکه CAT6 FTP دانوب

  7,250 تومان

 • موجود

  کیستون شبکه دو ماژول Cat 6A لگراند فرانسه

  43,000 تومان

 • موجود

  داکت شیاردار طوسی و آبی سوپیتا

  7,200 تومان

 • موجود

  زانوی داخلی 80 در 50 سوپیتا

  5,600 تومان

 • موجود

  زانوی داخلی 100 در 50 سوپیتا

  6,000 تومان

 • موجود

  زانوی داخلی 150 در 50 سوپیتا

  10,600 تومان

 • موجود

  گوشه تخت 90 درجه دانوب

  6,500 تومان

 • موجود

  قطعه اتصال بدنه گیره ای لگراند

  2,480 تومان

 • موجود

  مسدود کننده ترانک 50×105 با درب 65 لگراند

  5,630 تومان

 • موجود

  قطعه اتصال درب 85 لگراند

  4,100 تومان

 • موجود

  سه راهی ارتفاع 50 و عرض 100 لگراند

  40,500 تومان