برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
فیلتر محصولات
برند
more... less
نوع محصول
more... less
سایز
more... less

سیم مسی

تماس بگیرید
موجود
برند :
متفرقه
نوع محصول :
سیم مسی
سایز :
50
286,000 تومان
سیم مسی نمره 50 ارت 19 لایه – وزن یک متر سیم 450 گرم – تشکیل شده از 19 رشته سیم مسی – مناسب به عنوان سیم ارت در چاه ارت
تماس بگیرید
موجود
برند :
متفرقه
نوع محصول :
سیم مسی
سایز :
95
286,000 تومان
سیم مسی نمره 95 ارت – وزن هر یک متر سیم 855 گرم – تشکیل شده از 19 رشته سیم مسی – استفاده به عنوان سیم ارت در چاه ها و چاله های ارت
تماس بگیرید
موجود
برند :
متفرقه
نوع محصول :
سیم مسی
سایز :
150
286,000 تومان
سیم مسی ارت نمره 150 – وزن یک متر از سیم 1.350 کیلوگرم – تشکیل شده از 37 رشته مسی – قابل استفاده به عنوان هادی ارت در سیستم چاه ارت
تماس بگیرید
موجود
برند :
متفرقه
نوع محصول :
سیم مسی
سایز :
185
286,000 تومان
سیم مسی ارت نمره 185 – وزن یک متر از سیم 1.665 کیلوگرم – تشکیل شده از 37 رشته سیم مسی – سطح مقطع بالا و قابل استفاده به عنوان هادی ارت
تماس بگیرید
موجود
برند :
متفرقه
نوع محصول :
سیم مسی
سایز :
240
286,000 تومان
سیم ارت نمره 240 – وزن یک متر از سیم 2.160 کیلوگرم – تشکیل شده از 37 رشته سیم مسی – سطح مقطع بالا و قابل استفاده به عنوان هادی ارت
نمایش 1 تا 11 از 11 مورد

فهرست :

سیم مسی

سیم مسی ارت - سیم ارت مسی

یکی از اجزای مهم و ضروری که در واقع در دسته لوازم چاه ارت قرار دارد ، سیم مسی می باشد که به عنوان هادی الکتریسته عمل می کند و می تواند جریان الکتریکی را منتقل کند بنابراین از آنجا که نقش مهمی به عنوان یکی از المان های چاه ارت دارد بنابراین باید در انتخاب آن دقت شود. وجود سیستم ارتینگ در ساختمان سبب می شود ولتاژ برق اضافه از طریق یک هادی الکتریسته به زمین منتقل گردد به همین دلیل امنیت و ایمنی برقی ساختمان و افراد تامین می شود. سیم ارت یا هادی ارت از نظر محل استفاده به دو دسته کلی تقسیم می شود:

سیم مسی ارت - سیم ارت مسی - سیم مسی

  • هادی هایی که در زیر زمین و در تماس با خاک قرار می گیرند.
  • هادی هایی که روی زمین قرار گرفته و با خاک تماس ندارند.

البته در اجرای چاه ارت ما به بررسی هادی هایی می پردازیم که در زیر زمین مورد استفاده قرار می گیرند، در ابتدا باید توجه نمود که این سیم قابل استفاده در زیر زمین نیاز به روکش ندارد و لخت بودن آن موجب تماس بیشتر با خاک و کاهش مقاومت کلی شبکه ارت می شود همچنین در زیر خاک به علت دخالت عوامل خورنده مانند رطوبت و املاح خاک ، عمر هادی ارت کوتاه شده و زودتر از بین می رود.

سیم مسی - تسمه مسی ارت - تسمه ارت مسی - سیم ارت مسی

از آنجا که امروزه در ساختمان سازی وجود چاه ارت اهمیت ویژه ای دارد بنابراین نحوه حفر آن ، اجزا و تجهیزات موردنیاز نیز مورد توجه است. به طور کلی چاه ارت چاله ای است که به صورت عمقی در زمین حفر می شود و داخل آن با بنتونیت پر می گردد همچنین در قسمت انتهای این چاه یک صفحه مسی قرار دارد که از طریق سیم مسی به تابلوی تست باکس برده شده و از آنجا به کلیه دستگاه های الکتریکی متصل کی گردد. معمولا در انتخاب جنس هادی الکتریسته از فلز مس استفاده می شود زیرا هدایت الکتریکی بالایی دارد و می تواند به خوبی جریان برق اضافه را به زمین منتقل کند.

مراحل استفاده از سیم ارت در چاه ارت

  • حفر چاله ارت و پر کردن آن

در این مرحله که ابتدایی ترین مرحله در اجرای چاه ارت است ابتدا چاهی با عمق مناسب حفر می گردد و ته آن با مواد کاهنده مقاومت زمین پر می شود همچنین در انتهای این چاله یک صفحه مسی قرار دارد که دورتادور آن با بنتونیت اکتیو دار پوشانده می شود.

  • استفاده از سیم ارت

سیم ارت مسی - سیم مسی ارت - تسمه مسی ارت

در انتهای چاله ارت یک صفحه مسی قرار می گیرد که سیم مسی به آن جوش شده است و صفحه همراه سیم به صورت تیغه ای یا ایستاده روی ملات ته چاه قرار می گیرد البته روی این بخش یک لوله پلیکا برای مرطوب ماندن خاک قرار داده می شود.

هادی ارت می تواند به صورت  سیم یا تسمه مسی باشد که محل اتصال سیم یا تسمه به الکترود یکی از آسیب پذیرترین و در عین حال مهم ترین قسمت های چاه است بنابراین در برقراری ارتباط این دو بخش باید اتصال مناسبی استفاده گردد.

مشخصات سیم یا تسمه مسی ارت

سیم مسی - تسمه مسی - سیم ارت مسی - تسمه ارت مسی

  • حداقل ضخامت تسمه مسی 2 میلی متر و حداقل سطح مقطع آن 50 میلیمتر مربع باشد.
  • حداقل سطح مقطع سیم مسی چند مفتولی 35 میلیمتر مربع و حداقل قطر هر مفتول آن 8.1 میلیمتر باشد.
  • حداقل خلوص مس مورد استفاده برابر با 99.9 درصد باشد.

 انواع سیم ارت دارای اندازه های مختلفی هستند و می توانند تعداد لایه های مختلفی داشته باشند و مشتریان می توانند جهت خرید سیم مسی و آشنایی با اندازه ها و کاربردها انواع سیم ارت مسی به سایت لایت هوم مراجعه نمایند و با اطمینان خرید خود را انجام دهند.

ادامه مطلب
سوالات متداول
<
>
اینستاگرام
آخرین مطالب اینستاگرام لایت هوم
نمی‌توان به اینستاگرام متصل شد یا شما اجازه دسترسی به رسانه‌ها در اینستاگرام را ندارید.
رسانه‌ای پیدا نشد
لوله و برق اتصالات
لوازم چاه ارت
کلید و پریز
سیم و کابل
سینی کابل
روشنایی
کلید مینیاتوری و محافظ جان
هواکش و تهویه
داکت و ترانکینگ
تابلو برق
لوازم جانبی
دوربین مداربسته
جک درب پارکینگی
آیفون تصویری
خانه هوشمند
مجله خبری لایت هوم

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری