برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

چراغ دیواری سرویس بهداشتی، حمام و روشویی

فهرست:

چراغ دیواری سرویس بهداشتی دستشویی و حمام

چراغ دیواری سرویس بهداشتی حمام و روشویی یکی از عناصر مهم و تاثیر گذار در محیط مورد نظر ما می باشد. در سرویس بهداشتی انتخاب چراغ و سیستم روشنایی مناسب از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار بگیرد. در این مطلب به نکاتی اشاره خواهد شد که در انتخاب چراغ سرویس بهداشتی به شما کمک خواهد کرد. انتخاب بهترین نوع چراغ دیواری سرویس بهداشتی پس از اتمام دکوراسیون و طراحی این مکان ساده تر خواهد بود زیرا بعد از اینکه محل قرار گیری لوازم موجود در سرویس بهداشتی مشخص شدند، نقاط مختلف آن بر اساس کاربردی که دارند به بخش های مجزا تقسیم می شوند. می توان قسمتی که روشویی و آینه قرار دارند را با چراغ دیواری متمرکز روشن کرد چون پخش نور یکنواخت بسیار قابل اهمیت است. چراغ دیواری که در سرویس بهداشتی و حمام قرار می گیرند حتما باید دارای درجه حفاظت IP بالا و همچنین حبابدار باشند و از این نوع محصولات تهیه و استفاده گردد، زیرا در این محیط ها به علت رطوبت، بخار و حتی امکان پاشیده شدن آب و خیس شدن زیاد است و خرابی و اتصالی الکتریکی به وجود می آید برای همین باید در انتخاب چراغ دیواری دستشویی دقت لازم را داشت. نورپردازی در سرویس بهداشتی و حمام به چند دسته تقسیم می شود:

  • نورمحیطی
  • نورتاکیدی
  • نورمخفی

استفاده از تکنیک نور محیطی در نورپردازی سرویس بهداشتی به این صورت است که منبع این نور بسیار وسیع بوده و از زاویه پخش نور مناسبی برخوردار است. نور محیطی برای نور پردازی لازم است و نور اصلی سرویس بهداشتی و حمام را تغذیه می کند. نور تاکییدی یک نور بسیار متمرکز است که با هدف هدایت دید به سمت نقطه ای و ایجاد نقطه کانونی در نظر گرفته می شود. از نور مخفی می توان به عنوان منبع روشنایی غیر مستقیم استفاده کرد. نورهای مخفی بیشتر در سقف کاذب و دور آینه های سرویس و حمام استفاده می شود.

چراغ های دیواری سرویس بهداشتی

معرفی انواع چراغ دیواری سرویس بهداشتی

استفاده از چراغ دیواری در واقع جایگزین نور طبیعی و یا مکمل نور اصلی می باشد. نور چراغ دیواری به وسیله نور پردازی مرکزی برای روشنایی کل فضا بوده و تمام قسمت های سرویس بهداشتی و حمام را به صورت یکنواخت روشن می کند و کنتراست نوری ایجاد نمی کند، بنابراین چشم انسان را آزار نمی دهد. بهترین رنگ نور مصرفی در چراغ دیواری سرویس بهداشتی نور سفید است، زیرا در مکان هایی مانند اتاق نشیمن و آشپزخانه و... نیاز به تمرکز نیست و معمولا نور آفتابی و زرد و انبه ای مورد استفاده قرار می گیرد تا فضایی آرام ایجاد شود، اما در سرویس بهداشتی نور سفید مناسب تر است. ّبرای نورپردازی سرویس های بهداشتی می توان از انواع مختلفی از چراغ ها و روشنایی ها استفاده کرد که در ادامه به معرفی هرکدام از این چراغ ها می پردازیم. چراغ های دیواری سرویس بهداشتی و حمام دارای چندین طرح و مدل مختلف است از جمله :

  • چراغ دیوارکوب روشویی یا سرویس بهداشتی
  • چراغ های لاینر و خطی دیواری
  • چراغ دیواری حبابی
  • چراغ های دیواری لوله ای
  • ریسه های رنگی

چراغ دیواری روشویی یا سرویس بهداشتی

با استفاده از چراغ دیواری دستشویی زیبا برای دکوراسیون دیوار ها می توانید فضای دستشویی را به طور کامل تغییر دهید. چراغ دیواری می توانند به شکلی قرار بگیرند که بخش خاصی از دیوار و یا یک وسیله و اکسسوری را با زاویه نور خاصی روشن کند. مدل چراغ دیواری می تواند بر اساس سبک مورد نظر شما انتخاب شده و طراحی روشویی را کامل کند. چراغ های دیواری معمولا با توجه به قرار گرفتن آینه تعبیه می شود. چراغ های دیواری هم از نظر کاربردی و هم از نظر تزئینی انتخاب مناسبی به شمار می روند. به جای استفاده از روشنایی سقف به تنهایی، با استفاده از چراغ های دیواری و خاص در کنار آن می توانید فضای جذاب و کاربردی در این مکان ایجاد نمایید. چراغ دیواری نسبت به سایر سیستم های روشنایی هم از تنوع بیشتری برخوردار است و هم نصب آسان تری دارد.

چراغ دیواری روشویی و دستشویی

چراغ دیواری حمام

اغلب افراد تصور می کنند که حمام فضای کم اهمیتی در خانه به شمار می رود بنابراین برای طراحی آن وقت و هزینه زیادی صرف نمی کنند. این در حالی است که این فضا خصوصی ترین فضایی است که هر فرد تجربه می کند. نور پردازی مناسب در حمام باعث می شود نسبت به خودتان احساس بهتری کنید و اعتماد به نفستان را بالا ببرید، نور زیاد در حمام باعث می شود در آینه خیرگی ایجاد شود و نور کم کارکردن را برای شما دشوار می کند. با نصب چراغ دیواری حمام در کنار آینه، شما می توانید به بهترین شکل خود را در آینه ببینید و حتی در زمانی که امکان بخار کردن آینه وجود دارد با این حالت بهترین وضوح برای شما امکان پذیر خواهد بود.

با استفاده از چراغ دیواری ضد آب حمام، روشنایی کاملی برای آرایش کردن، تراشیدن ریش، چک کردن دندان ها و... در اختیار دارید. اشتباهی که رایج است استفاده از نور سقفی به تنهایی است و باعث می شود زمانی که در آینه حمام نگاه می کنید پیشانیتان پر نور و زیر بینی، چانه و همین طور زیر چشم شما سایه انداخته شود و به وضوح چهره خود را در آینه نبینید.

چراغ دیواری حمام

در این مطلب درباره روش ها وایده های متفاوت برای نور پردازی حمام و سرویس بهداشتی پرداختیم. بسته به میزان هزینه و بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته اید می توانید به سایت جامع و پرمخاطب لایت هوم مراجعه و محصول مورد نظر خود را تهیه فرمایید.

ادامه مطلب
سوالات متداول
اینستاگرام
آخرین مطالب اینستاگرام لایت هوم
نمی‌توان به اینستاگرام متصل شد یا شما اجازه دسترسی به رسانه‌ها در اینستاگرام را ندارید.
رسانه‌ای پیدا نشد
لوله و برق اتصالات
لوازم چاه ارت
کلید و پریز
سیم و کابل
سینی کابل
روشنایی
کلید مینیاتوری و محافظ جان
هواکش و تهویه
داکت و ترانکینگ
تابلو برق
لوازم جانبی
دوربین مداربسته
جک درب پارکینگی
آیفون تصویری
خانه هوشمند
مجله خبری لایت هوم

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری