برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
فیلتر محصولات
برند
more... less
نوع محصول
more... less
وزن
more... less
براساس قیمت
0تومان 198000تومان

بنتونیت و مواد کاهنده مقاومت زمین

تماس بگیرید
موجود
برند :
متفرقه
نوع محصول :
بنتونیت و مواد...
وزن :
15 کیلوگرم
198,000 تومان
بنتونیت GIM – فروش به صورت کیسه 15 کیلوگرمی – از مواد کاهنده مقاومت زمین – دارای هدایت الکتریکی بالا – ترکیبی از مواد طبیعی و شیمیایی با اثرات غیر مخرب محیط زیستی
تماس بگیرید
برند :
متفرقه
نوع محصول :
بنتونیت و مواد...
وزن :
15 کیلوگرم
0 تومان
بنتونیت GEM – فروش و بسته بندی با کیسه های 15 کیلوگرمی – کاهش دهنده مقاومت الکتریکی زمین – قابلیت رسانایی الکتریکی بالا – اثرات غیر مخرب زیستی و سازگار با محیط زیست
تماس بگیرید
برند :
متفرقه
نوع محصول :
بنتونیت و مواد...
وزن :
15 کیلوگرم
0 تومان
بنتونیت GRM – فروش به صورت کیسه 15 کیلوگرمی – از مواد کاهنده مقاومت زمین – دارای هدایت الکتریکی بالا – ترکیبی از مواد طبیعی و شیمیایی با اثرات غیر مخرب محیط زیستی
تماس بگیرید
برند :
متفرقه
نوع محصول :
بنتونیت و مواد...
وزن :
15 کیلوگرم
0 تومان
بنتونیت LOM – فروش به صورت کیسه 15 کیلوگرمی – در دسته مواد کاهنده مقاومت زمین – دارای هدایت الکتریکی بالا – ترکیبی از مواد طبیعی و شیمیایی با اثرات غیر مخرب محیط زیستی
تماس بگیرید
برند :
متفرقه
نوع محصول :
بنتونیت و مواد...
وزن :
30 کیلوگرم
0 تومان
بنتونیت والی – دارای قابلیت اکتیو و میکرونیزه بودن – فروش به صورت کیسه 30 کیلوگرمی – کاهش دهنده مقاومت زمین – مناسب جهت استفاده در سیستم چاه ارت
تماس بگیرید
برند :
متفرقه
نوع محصول :
بنتونیت و مواد...
وزن :
30 کیلوگرم
0 تومان
بنتونیت مهرابی میکرونیزه – فروش به صورت کیسه های 30 کیلوگرمی – کاهش دهنده مقاومت زمین – خاصیت نگه داری رطوبت خاک در حد بالا - دارای مقاومت الکتریکی کم

فهرست:

بنتونیت و مواد کاهنده مقاومت زمین

بنتونیت - بنتونیت ارت - مواد کاهنده مقاومت زمین

بنتونیت یا Bentonite نوعی رس ریزدانه است که از المان های اصلی برای اجرای چاه ارت محسوب می گردد در واقع از این ماده به عنوان کم کننده مقاومت زمین استفاده می شود و می تواند پر کننده چاه ارت نیز باشد. دوغاب بنتونیت از لوازم چاه ارت است که ماده ای کم مقاومت می باشد و دورتا دور الکترود استفاده شده در چاه ریخته می شود و حفره های اطراف میله زمین را پر می کند تا مقاومتش پایین بیاید همچنین این ماده پس از مدتی راکد ماندن تبدیل به ژل می شود و شسته نخواهد شد. این ماده مقاومت الکتریکی پایینی دارد و در شرایط معمولی خشک نمی شود.

بنتونیت - چاه ارت - راه اندازی چاه ارت - مواد کاهنده مقاومت زمین

همانطور که گفته شد بنتونیت نیز از انواع مواد کاهنده مقاومت زمین است که در حفر و راه اندازی چاه ارت مورد استفاده قرار می گیرد و به طور کلی یکی از عوامل پایین آورنده کیفیت اجرای چاه ارت مقاومت موجود در چاه می باشد که معمولا مقاومت خاک در سیستم ارت بالا بوده و مشکل ساز می سازد به همین دلیل اجرای چاه ارت با مواد کاهنده مقاومت زمین یا با بنتونیت که یک الکترولیت خوب است باعث کاهش مقاومت چاه ، کاهش هزینه ها و دوام بلند مدت چاله ارت می گردد.

 البته در گذشته از نمک و ذغال سنگ برای پر کردن چاه ارت استفاده می شده است که پودر بنتونیت مزیت های زیادی نسبت به آن دارد که در ادامه به آنها می پردازیم :

مواد کاهنده مقاومت زمین در چاه ارت - اجرای چاه ارت

 • خاصیت خورندگی نمک

نمک خاصیت خورندگی بالایی دارد پس از مدت کوتاهی الکترودها و اتصالات مربوطه را از بین می برده در صورتی که بنتونیت باعث حفاظت از صفحه مسی می گردد و وطول عمر قطعات به کار رفته را بالا می برد.

 • شسته شدن نمک بر اثر بارندگی

بارش های سالیانه سبب می شده است که پس از مدتی نمک موجود در چاه ارت شسته شود و به لایه های زیرین منتقل گردد که در نتیجه مقاومت زمین مجددا افزایش یافته و تاثیر نامناسبی در سیستم ارتینگ دارد.

 • سازگاری بنتونیت با محیط زیست

این ماده فاقد مواد شیمیایی خطرناک است و کاملا با محیط زیست سازگار می باشد بنابراین با استفاده از آن نگرانی برای آسیب رسیدن به محیط زیست وجود ندارد.

 • خاصیت جذب آب بالا در این ماده

استفاده از bentonite به دلیل خاصیت جذب آب بالا سبب می شود تا مدت طولانی رطوبت داخل خاک نگه داشته شود بنابراین برای زمین های خشک و کویری مناسب است همچنین این ماده خاصیت تبادل یونی بالایی نیز دارد و برای زمین های سنگی و سنگلاخی نیز توصیه می شود.

 • مقرون به صرفه بودن این ماده

استفاده از bentonite از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است زیرا علاوه بر قیمت پایین تر کیفیت مناسب تری نیز نسبت به ذغال سنگ و نمک دارد و استفاده از آن سبب می شود حجم و عمق شبکه ارت کاهش یابد و همچنین ساختار آن به گونه ای است که حمل و نقل آسان تر و تمیزتری نسبت به ذغال سنگ و نمک دارد.

مواد کاهنده مقاومت زمین

مواد کاهنده مقاومت زمین نوعی از مواد با هدایت الکتریکی بالا است که می تواند همانند بنتونیت در راه اندازی چاه ارت مورد استفاده قرار گیرد و در واقع دارای ترکیبات متفاوتی می باشد که کمک می کند میزان اهم زمین کاهش یابد . این مواد امروزه نسبت به bentonite نیز کارایی بالاتری دارند و در واقع نسل جدیدی از مواد کاهنده می باشند که با پایه کربن ساخته می شوند.

مواد کاهنده مقاومت زمین - مواد کاهنده اهم - چاه ارت

ویژگی اصلی مواد کاهنده مقاومت زمین استاندارد علاوه بر تامین مقاومت الکتریکی کم ، خورنده نبودن ، پایداری شیمیایی بالا ، شسته نشدن ، نوسان کم و عدم آلایندگی محیط زیست می باشد . این مواد با نام تجاری GIM و GEM شناخته می شوند که ترکیبی از انواع مواد معدنی و شیمیایی با پایه کربنی است و برای پر کردن فضای اطراف هادی ارت در سیستم ارتینگ مورد استفاده قرار می گیرد همچنین این ماده به دلیل داشتن چسبندگی ، طول عمر بالایی دارد و نسبت به بنتونیت و دیگر کاهنده های مقاومت زمین هم از کیفیت بالاتری برخوردار است و هم احتمال شسته شدن آن کمتر است.

مواد کاهش دهنده مقاومت زمین - gim - راه اندازی چاه ارت

GIM از مرغوب ترین مواد کاهنده مقاومت الکتریکی زمین است که برای سیستم های اتصال به زمین استفاده می شود و مقاومت مخصوص این ماده 0.12 تا 0.18 اهم متر است که این میزان حدودا بیست برابر کمتر از بنتونیت است و در مناطق خشک به خوبی می توان از آن استفاده کرد . این ماده در واقع نسل جدیدی از مواد کاهنده اهم است که پایه کربنی دارد و به خودی خود بدون نیاز به رطوبت رسانایی بالایی دارد بنابراین در تمام انواع زمین ها قابل استفاده می باشد.

اصلی ترین ویژگی های این ماده :

 • قابلیت حل شدن بسیار پایین
 • تجزیه نشدن و فرسایش نیافتن
 • مقاومت این ماده 0.12 تا 0.18 اهم
 • دارای چگالی 0.9 و نقطه ذوب 3500 درجه

خرید ماده کاهنده مقاومت زمین به صورت پودر بی بو و خاکستری رنگی انجام می شود که حاوی سولفورو است و باید توجه شود در زمان استفاده از آن از ماسک مخصوص استفاده شود همچنین بیشترین موارد کاربرد آن در مناطق زیر می باشد :

      

انواع خاک در حفر چاه ارت

 • زمین های صخره ای
 • زمین هایی با خاک شنی
 • زمین های سنگلاخی
 • زمین های ماسه ای مرطوب
 • زمین های صحرایی و خشک
 • مناطقی با تغییرات رطوبت و درجه حرارت بالا

از دیگر ویژگی های GIM ( مواد کاهنده مقاومت زمین ) می توان به موارد مقابل اشاره کرد خاصیت ضد خورندگی نسبت به هادی های ارت ، مقاومت در برابر شسته شدن توسط آب های سطحی ، دارا بودن خاصیت اسفنجی و جذب رطوبت بالا ، بدون نیاز به مرطوب نگه داشتن خاک با تزریق آب به صورت فصلی ، ثابت بودن مقاومت الکتریکی اولیه به مرور زمان ، استحکام و مقاومت بالا در برابر هوازدگی ، قابل استفاده در روش های پیاده سازی سیستم ارتینگ مختلف مانند الکترود میله ای ، افقی ، صفحه مسی و غیره همچنین سازگاری با محیط زیست

ماده کاهش دهنده مقاومت زمین - GIM - حفر چاه ارت

مواد کاهنده مقاومت زمین وبنتونیتها هردو از موادی هستند که همچنین با داشتن ذرات ریز باعث پر شدن خلل و فرج دور الکترود به طور مثال سیم مسی ارت پیچیده می شوند و باعث افزایش سطح آن شده و به علت مقاومت ویژه کم باعث کاهش مقاومت الکترود می شوند بنابراین نکته مهمی که باید به آن توجه شود نوع زمین است که با در نظر گرفتن آن می توان یکی از مواد کاهنده را استفاده کرد.

شما می توانید برای خرید مواد کاهنده مقاومت زمین و خرید بنتونیت همچنین جهت آشنایی با ویژگی های هریک از این مواد به سایت لایت هوم مراجعه نمایید و محصولات خود را خریداری کنید.

ادامه مطلب
سوالات متداول
<
>
پنکه رومیزی دمنده مدل Haleh سایز 30 پنکه رومیزی دمنده مدل Haleh سایز 30 1,030,000 تومان 999,100 تومان
پنکه سقفی سه پره لونا مدل 112 پنکه سقفی سه پره لونا مدل 112 2,200,000 تومان 2,090,000 تومان
حشره کش برقی 2x10 وات صاعقه مدل SA210 حشره کش برقی 2x10 وات صاعقه مدل SA210 3,575,000 تومان 3,289,000 تومان
پنکه سه در یک البرز پنکه سه در یک البرز 2,830,000 تومان 2,688,500 تومان
پنکه سقفی لونا مدل 102 پنکه سقفی لونا مدل 102 2,250,000 تومان 2,137,500 تومان
پنکه سقفی سه پره البرز مدل CF-90 پنکه سقفی سه پره البرز مدل CF-90 2,300,000 تومان 2,185,000 تومان
<
>

فروش ویژه

تلفن تماس

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری