برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

چراغ دیواری پارکینگ

فهرست:

چراغ های دیواری پارکینگ

چراغ دیواری پارکینگ یک روشنایی اساسی برای پارکینگ محسوب می شود، تمامی افراد تمایل دارند وقتی به پارکینگ منزل، مجتمع های تفریحی، تجاری، مراکز خرید و یا محل کار می روند فضای روشن و نور مناسب در اختیار داشته باشند. بنابراین روشنایی فضای پارکینگ های مختلف این روزها از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند، زیرا نور و روشنایی برای راهنمایی مسیر ورود و خروج و همچنین احساس امنیت و آرامش در پارکینگ بسیار قابل توجه است. بنابراین استفاده از چراغ دیواری پارکینگ دو هدف اصلی را دنبال می کند، یکی افزایش ایمنی و ایجاد حس آرامش و دیگری راهنمایی افراد حاضر در محیط جهت جا به جا شدن و یا خروج و ورود از محل پارکینگ است. در این بین اگر طراحی چراغ دیواری صورت گرفته مطابق استاندارد باشد و محصول مورد استفاده دارای کیفیت و طول عمر بالایی باشد. علاوه بر دستیابی به اهداف اصلی روشنایی، به قدرت دید وسیع و امکان کنترل تمامی اتفاقات ممکن را نیز میسر می کند. روشنایی و نور پردازی پارکینگ ها باید به نحوی باشد که تمامی کسانی که در آن حضور دارند بتوانند به خوبی علائم راهنما و هشدار دهنده را ببینند و مسیر برای رانندگان کاملا واضح باشد. روشنایی کافی و وضوح دید باعث جلوگیری از بروز حوادث و تصادفات در فضاهای پارکینگی می شود. روشنایی این فضا ها امروزه با توجه به تراکم بالای شهری و افزایش تعداد ساخت پارکینگ ها مورد توجه بیشتری قرار گرفته است.

چراغ های دیواری پارکینگ

نکته دیگری که باید به آن توجه داشت این است که در کنار داشتن روشنایی دیواری از روشنایی سقفی هم می توان استفاده کرد. چراغ دیواری باعث می شود که جزئیاتی مثل شماره پلاک ها و چهره افراد بهتر قایل تشخیص باشند. از ویژگی های مهم چراغ دیواری پارکینگ می توان به این نکات توجه کرد که چراغ دیواری باید به گونه ای طراحی شده باشد که در مسیر تردد نقاط تاریک و سایه وجود نداشته باشد. یکنواختی روشنایی در فضای پارکینگ رعایت شود و نور چراغ به طور مساوی ساطع گردد. شدت نور و یا همان شار نوری باید به اندازه کافی باشد و میزان خیرگی نور بسیار پایین باشد.در صورت استفاده از سیستم های هوشمند سنسور دار در چراغ دیواری، زمان انتظار برای روشن شدن فضای پارکینگ به حداقل برسد و محیط سریعا روشن شود.

چراغ دیواری گاراژ و پارکینگ

بررسی ویژگی های فنی چراغ دیواری پارکینگ

در نورپردازی فضای پارکینگ ها، کیفیت و مشخصات تجهیزات مورد استفاده می باشد. به دلیل عبور و مرور دائم خودرو ها و فضای بسته پارکینگ ها، این مکان ها دارای ذرات معلق زیادی هستند. همچنین با توجه به اینکه در این فضاها اصولا از سیستم های اطفا حریق پاششی استفاده می شود و در زمان بروز حریق با پاشش آب کلیه تجهیزات مجاور را خیس می کنند. مطابق استاندارد های بین المللی توصیه می شود برای نور پردازی و روشنایی پارکینگ حتما از چراغ هایی با حداقل درجه حفاظت IP65 و پوشش دار استفاده شود تا در برابر نفوذ گردو غبار و همچنین پاشش مستقیم آب مقاوم باشند و چراغ دیواری انتخاب شده باید مقاومت مطلوب و مناسبی هم در برابر ضربه و صدمات احتمالی ناشی از برخورد وسایل نقلیه را نیز داشته باشند.

چراغ دیواری پارکینگ

در انتها به این جمع بندی می رسیم که برای انتخاب و خرید چراغ دیواری پارکینگ حتما به معیار هایی مانند شار نوری نسبت به اندازه وسعت پارکینگ، درجه حفاظت، سیستم هوشمند تعبیه شده در محصول و... توجه کنیم. به این منظور سایت آنلاین لایت هوم برای شما مشتریان محترم امکان خرید راحت و دسترسی به تعداد محصولات متنوع را مهیا کرده است و حتی برای راهنمایی بیشتر می توانید با بخش فروش لایت هوم تماس حاصل فرمایید تا خریدی مطمئن و آسوده را به همراه داشته باشید.

ادامه مطلب
سوالات متداول
اینستاگرام
آخرین مطالب اینستاگرام لایت هوم
نمی‌توان به اینستاگرام متصل شد یا شما اجازه دسترسی به رسانه‌ها در اینستاگرام را ندارید.
رسانه‌ای پیدا نشد
لوله و برق اتصالات
لوازم چاه ارت
کلید و پریز
سیم و کابل
سینی کابل
روشنایی
کلید مینیاتوری و محافظ جان
هواکش و تهویه
داکت و ترانکینگ
تابلو برق
لوازم جانبی
دوربین مداربسته
جک درب پارکینگی
آیفون تصویری
خانه هوشمند
مجله خبری لایت هوم

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری