کانال تلگرام
اینستاگرام
تماس با ما
تماس با ما
new menu

3 و 4 آذر ماه (Black Friday) بزرگترین حراج سال دی سی ای کالا و لایت هوم را از دست ندهید!

شماره های تماس: (داخلی 208 و 207 و 206) 02177225747 -02177454582- (تلگرام) 09016102521
کلید و پریز
روشنایی
کلید مینیاتوری ومحافظ جان
داکت و ترانکینگ

چراغ های ریلی

93 محصول وجود دارد

چراغ ریلی

استفاده از چراغ ریلی یکی از مدرن ترین روش ها برای تامین نور در ساختمان هایی با معماری یا شرایط ویژه می باشد. در این سیستم منابع نور بر روی یک ریل در یک مسیر به هم پیوسته قرار می گیرند، به این ترتیب این چراغ ها در یک ردیف در کنار یکدیگر خواهند بود.

  

چراغ ریلی در گالری

  

نکته مهم اینکه باید در نظر داشت این مسیر  یا ریل علاوه بر تحمل وزن چراغ، باید شرایط انتقال برق سیستم را نیز فراهم آورد. در این صورت سیم کشی برای تامین برق در مسیر همین ریل قرار می گیرد. این ریل برای حرکت دادن چراغ ها نیز استفاده می گردد.

تفاوت عمده این سیستم با سیم کشی مستقل هر منبع در این است که کلیه چراغ ها در یک ردیف انرژی مورد نیاز خود را از ریل می گیرند و در نتیجه به طور منظم تری در کنار یکدیگر قرار می گیرند. عملکرد و انعطاف فوق العاده این سیستم به واسطه امکان جابجایی جهت تابش نور می باشد که به این ترتیب کاربر امکان اقدام در طیف گسترده ای از روش های نورپردازی دارد.

ریل های این سیستم قابلیت نصب بر روی زمین، دیوار، سقف و سایر سطوح را دارند که بسته به کاربرد می توان نور را از زوایای مختلف به سطوح مختلف تابانید. همچنین امکان نصب سیستم ریلی در اماکنی با سقف بلند نیز وجود دارد. برای انتخاب مناسب ترین حالت چراغ ریلی، باید به نوع فضا، مساحت مورد استفاده، سوژه مورد نظر برای نورپردازی، رنگ نور مورد نظر و همینطور میزان هزینه در نظر گرفته شده، توجه کرد.

  

عملکرد و شرایط استفاده از سیستم روشنایی ریلی

چراغ ریلی قابل استفاده در فروشگاه ها، گالری ها، موزه ها و... می باشد. این سیستم برای شرایطی مناسب است که تابش نور موضعی بر روی المان خاصی مد نظر باشد. از آنجا که می توان چراغ ها در این سیستم را در جهات مختلف چرخش داد، می توان برای هر مکان خاص، نورپردازی ویژه ای در نظر گرفت. بنابراین در فضایی مانند نمایشگاه یا گالری، می توان هر محصول یا تابلو را به طور مجزا و با تمرکز نور بر یک بخش، مشخصا نمایش داد تا توجه بیشتری به آن جلب شود. نکته مهم و جالب توجه اینکه می توان هر چراغ را در ریل خود به چپ و راست حرکت داد و یا با چرخش 360 درجه ای چراغ در جای خود، به نور و روشنایی دلخواه دست یافت.

   

چراغ ریلی

   

    

اجزای سازنده چراغ ریلی

چراغ ریلی مانند دیگر انواع روشنایی دارای تجهیزات و اجزای سازنده منحصر به خود است. این اجزا شامل چراغ ها، پایه ها و اتصالات می گردد که در زیر به انواع آن اشاره می شود:

    
چراغ ها

چراغ ها اجزای تشکیل دهنده اصلی روشنایی ها هستند. برای دریافت بیشترین بازدهی از سیستم روشنایی، در هنگام انتخاب چراغ مناسب باید به مواردی توجه نمود. در ابتدا باید منابع تامین کننده نور کلی محیط را در نظر داشت. سپس به متراژ فضا و ارتفاع سقف آن توجه کرد. هرچه ارتفاع سقف کوتاه تر باشد، شرایط استفاده از چراغ ریلی ساده تر خواهد بود. ریل سیستم به سقف متصل می گردد و سپس چراغ ها به روی آن نصب می شوند. البته می توان در شرایط خاص و در حالتی که ارتفاع سقف زیاد باشد، چراغ ریلی را از سقف آویزان کرد.

لازم به ذکر است که امکان نصب این ریل به روی دیوار نیز وجود دارد که در این صورت نحوه نورپردازی تغییر کرده و جهت آن متفاوت خواهد بود. در این حالت می توان نور را مستقیما از بالا و یا پایین محصول، تابلو یا... تاباند که در این صورت نمایش خاص و ویژه ای از آن ایجاد خواهد شد.

 

چراغ ریلی

  

در هنگام انتخاب نور چراغ ها، باید به شرایط استفاده از آن ها توجه ویژه ای داشت. این شرایط می توانند تعیین کننده نوع نور و تعداد چراغ ها باشد. به طور کلی چراغ های ریلی در ترکیبی از نور زرد و سفید انجام می گیرد تا نهایتا رنگ نور بهتری به دست آید، اما به طور ویژه می توان گفت در صورتی که چراغ ریلی برای اماکنی مانند گالری جواهرات یا بوتیک و مزون استفاده شود، چراغ ریلی با روشنایی زرد یا آفتابی پیشنهاد می شود؛ چرا که نور زرد به رنگ طبیعی نور نزدیک تر بوده و رنگ پارچه یا طلا را زیبا تر و درخشان تر می سازد. استفاده از نور سفید در داروخانه ها می تواند رنگ روشن تری که تداعی کننده تمیزی بیشتر است را ارائه کند.

انتخاب رنگ نور سفید و یا زرد کاملا سلیقه ای است و بر اساس میزان و رنگ نور محیط خارجی، نوع و رنگ غالب دکوراسیون داخلی، نوع محصول فروشی و … انجام می گیرد.

    

انواع نور و روشنایی در چراغ ریلی

برای چراغ ریلی استفاده از مدل های نوری مختلفی امکان پذیر می باشد، از جمله لامپ LED، SMD و یا SOB. در هنگام نصب چراغ ها، توجه به شدت نور و میزان روشنایی آن، مهم ترین نکات برای انتخاب هستند. فاصله چراغ از دیوار، و دایره روشنایی ایجاد شده توسط آن، از نکات حائز اهمیت هستند. در این صورت زاویه تابش نور، در کنار شدت نور ایجاد شده توسط آن و وجود یا عدم وجود رفلکتور در لامپ، بسیار مهم خواهند بود.

لامپ های LED در چراغ ریلی کمتر استفاده می گردند، اما می توان بنا به ضرورت آن را برای روشن کردن فضا استفاده نمود. لامپ های ال ای دی نور نقطه ای (همانند نور چراغ قوه) ایجاد می کنند و می توان آن ها را برای روشن کردن نقطه ای تابلو یا لباس ها استفاده کرد.

  

چراغ ال ای دی ریلی

  

در هنگام خرید لامپ led عدد CRI آن نیز می تواند مفید باشد. با بالا تر بودن این مورد که به معنی شاخص نمود رنگ و معیاری برای ارزیابی کیفیت رنگ اجسام در زیر نور می باشد، میزان تفکیک رنگ و طبیعی بودن آن ها برای چشم بیشتر است. در حقیقت CRI = 100 فقط مربوط به نور خورشید می باشد و هر منبع نوری دیگر، عددی کمتر از این مقدار خواهد داشت.
چراغ های SMD نوری غیر نقطه ای و نسبتا پخش ارائه می کند. این نوع لامپ، ایجاد سایه روشن نمی کند و می توان برای روشن کردن فضای بیشتری از آن استفاده کرد.
لامپ های COB روشنایی هایی هستند که حالتی بین دو نور قبلی را ایجاد می کنند. این لامپ که دارای رفلکتوری درون خود برای بازتاب بیشتر نور می باشد، به طور کلی نوری با لبه های تیز ایجاد می کند.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع لامپ های مورد استفاده در چراغ های ریلی می توانید به سایت lighthome.ir مراجعه نمایید.

  

ریل ها و اتصالات

ریل ها و اتصالات، اعضای سازنده خاص چراغ های ریلی هستند و همین موارد هستند که این محصول را نسبت به دیگر روشنایی ها، متمایز می سازند. این ریل ها در ابعاد و رنگ های مختلفی موجود می باشند که می توان متناسب با نوع کاربری و شرایط مورد استفاده، بهترین گزینه را انتخاب نمود. برای قرارگیری این ریل ها در کنار یکدیگر بنا به ضرورت از رابط هایی به شکل I, L, T و X استفاده می شود.

  

اتصالات چراغ ریلی

    

پایه ها

پایه ها که اتصال مستقیم لامپ ها به ریل را برقرار می سازند، در دو نوع کلی طراحی و ساخته می شوند. دسته اول پایه هایی هستند که قابلیت اتصال لامپ دارند و دسته دوم گروهی که پایه و لامپ به صورت یک ترکیب بر روی ریل نصب می گردد. پایه ها در ابعاد و شکل های مختلفی وجود دارند و می توان از میان طیف گسترده آن ها متناسب ترین طرح و رنگ را انتخاب کرد.

     

سیم کشی

سیم کشی چراغ های ریلی همانند دیگر روشنایی ها انجام می گیرد. با این تفاوت که باید قرارگیری همزمان سیم ها و چراغ ها در ریل نگهدارنده را در نظر داشت. می توان روشنایی این چراغ ها را با استفاده از ریموت کنترل کرد. همچنین این امکان وجود دارد که با استفاده از کلید های معمولی، خاموش یا روشن بودن این چراغ ها را تنظیم کرد.

  

سیم کشی چراغ ریلی

      

نتیجه گیری

چراغ های ریلی را می توان از منابع تامین کننده نور در انواع فروشگاه ها و مراکز تجاری دانست. به علت تابش موضعی نور و نحوه نصب، این چراغ می تواند جزو گزینه های مناسب در روشن نمودن ویترین ها و اشیاء ایستاده و یا نصب شده روی دیوار باشد. این منبع نور به علت نصب بر روی ریل های مخصوص و قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه به راحتی قابلیت استفاده و هماهنگی با طراحی ها و معماری های مختلف داخلی است.

باید توجه داشت که این لامپ مخصوص استفاده در محیط داخلی (indoor) است و انعطاف بالایی در هنگام نصب و نور پردازی برای کاربر فراهم می آورد. این چراغ ها قابلیت چرخش 360 درجه در محور x و چرخش 180 درجه ای در محور y را دارا هستند و به این ترتیب می توان با اندکی حرکت دادن آن، به نورپردازی دلخواه دست یافت، این موضوع نکته مهمی در هنگام انتخاب چراغ می باشد و می تواند یکی از اصلی ترین دلایل انتخاب چراغ ریلی به شمار رود.

 • موجود

  چراغ ریلی داتیس - مدل H40

  2 سال گارانتی

  75,000 تومان

 • موجود

  چراغ ریلی داتیس - مدل H76

  2 سال گارانتی

  137,500 تومان

 • موجود

  چراغ ریلی داتیس - مدل H112

  2 سال گارانتی

  62,500 تومان

 • موجود

  چراغ ریلی داتیس - مدل H222

  2 سال گارانتی

  102,000 تومان

 • موجود

  چراغ ریلی داتیس - مدل H229

  2 سال گارانتی

  137,500 تومان

 • موجود

  چراغ ریلی داتیس - مدل H231

  2 سال گارانتی

  206,000 تومان

 • موجود

  چراغ ریلی داتیس مدل H231L

  2 سال گارانتی

  231,000 تومان

 • تماس بگیرید

  چراغ ریلی داتیس - مدل H233

  2 سال گارانتی

 • تماس بگیرید

  چراغ ریلی داتیس - مدل H240

  2 سال گارانتی

 • موجود

  چراغ ریلی داتیس - مدل H360

  2 سال گارانتی

  50,000 تومان

 • موجود

  چراغ ریلی داتیس - مدل H4206

  2 سال گارانتی

  244,000 تومان

 • موجود

  چراغ ریلی داتیس - مدل H4207

  2 سال گارانتی

  87,500 تومان

 • موجود

  چراغ ریلی داتیس - مدل H5202

  2 سال گارانتی

  300,000 تومان

 • موجود

  چراغ ریلی داتیس - مدل H5203

  2 سال گارانتی

  137,500 تومان

 • موجود

  لامپ چراغ ریلی داتیس Cree

  2 سال گارانتی

  106,300 تومان

 • موجود

  لامپ چراغ ریلی داتیس AR111

  2 سال گارانتی

  100,000 تومان

 • موجود

  پایه ریلی داتیس - مدل H680

  2 سال گارانتی

  37,500 تومان

 • موجود

  پایه ریلی داتیس - مدل H681

  2 سال گارانتی

  37,500 تومان

 • موجود

  پایه ریلی داتیس مدل H682

  2 سال گارانتی

  44,000 تومان

 • موجود

  پایه ریلی داتیس مدل H670

  2 سال گارانتی

  16,500 تومان

 • موجود

  چراغ ریلی 24 وات شعاع مدل SH-543H

  330,000 تومان

 • موجود

  چراغ ریلی 30 وات شعاع مدل SH-389

  363,000 تومان

 • موجود

  چراغ ریلی 42 وات شعاع مدل SH-393

  328,800 تومان

 • موجود

  چراغ ریلی 15 وات شعاع مدل SH-412

  220,000 تومان

 • موجود

  چراغ ریلی 28 وات شعاع مدل SH-416

  374,000 تومان

 • موجود

  چراغ ریلی 35 وات شعاع مدل SH-420

  231,000 تومان

 • موجود

  ریل چراغ ریلی داتیس - یک متری

  2 سال گارانتی

  29,000 تومان

 • موجود

  ریل چراغ ریلی داتیس - یک و نیم متری

  2 سال گارانتی

  43,000 تومان

 • موجود

  ریل چراغ ریلی داتیس - دو متری

  2 سال گارانتی

  57,500 تومان

 • موجود

  رابط ریل داتیس - مدل I

  2 سال گارانتی

  7,500 تومان

 • موجود

  رابط ریل داتیس - مدل L

  2 سال گارانتی

  8,100 تومان

 • موجود

  رابط ریل داتیس - مدل T

  2 سال گارانتی

  10,000 تومان

 • موجود

  رابط ریل داتیس - مدل X

  2 سال گارانتی

  13,000 تومان

 • موجود

  چراغ ریلی POWER LED مدل FEC-T0211

  2 سال گارانتی

  145,000 تومان

 • موجود

  چراغ ریلی - مدل FEC-6157-GU10 - سفید

  2 سال گارانتی

  60,000 تومان

 • موجود

  چراغ ریلی - مدل FEC- 6157- GU10 - مشکی

  2 سال گارانتی

  60,000 تومان

 • موجود

  چراغ ریلی - مدل FEC-6135 - سفید 35 وات

  2 سال گارانتی

  470,000 تومان

 • موجود

  چراغ ریلی - مدل FEC-6135 - مشکی

  2 سال گارانتی

  470,000 تومان

 • موجود

  چراغ ریلی - مدل FEC-6158-25 - سفید

  2 سال گارانتی

  350,000 تومان

 • موجود

  چراغ ریلی - مدل FEC-6158-25 - مشکی

  2 سال گارانتی

  350,000 تومان

 • موجود

  ریل چراغ ریلی FEC - سه سیم - ارتدار - مشکی

  2 سال گارانتی

  85,000 تومان

 • موجود

  رابط ریل FEC - ثابت - مشکی

  2 سال گارانتی

  30,000 تومان

 • موجود

  ریل چراغ ریلی FEC - سه سیم - ارتدار - سفید

  2 سال گارانتی

  85,000 تومان

 • موجود

  رابط ریل FEC - ثابت - سفید

  2 سال گارانتی

  30,000 تومان

 • موجود

  رابط ریل FEC - متحرک - سفید

  2 سال گارانتی

  55,000 تومان

 • موجود

  رابط ریل FEC - متحرک - مشکی

  2 سال گارانتی

  55,000 تومان

 • موجود

  چراغ ریلی LED مازی نور- مدل نواترن - تک فاز - با ماژول برق مستقیم (قطر 9 سانتی متری)

  3 سال گارانتی

  261,000 تومان

 • موجود

  چراغ ریلی مازی نور- مدل نواترن - سه فاز با ماژول برق مستقیم (قطر 9 سانتی متری)

  3 سال گارانتی

  261,000 تومان

 • موجود

  ریل تک فاز روکار مازی نور مدل نواترن

  3 سال گارانتی

  84,000 تومان

 • موجود

  ریل تک فاز توکار مازی نور مدل نواترن

  3 سال گارانتی

  122,000 تومان

چراغ های ریلی