برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

نورپردازی اماکن صنعتی

نور پردازی فضای صنعتی 

یکی از مقوله هایی که در روشنایی مطرح است، نورپردازی صنعتی برای کارگاه ها، کارخانه ها و انبارها و سوله های با کاربری های متفاوت می باشد.نور پردازی صنعتی به این معنا می باشد، که نور لازمه جهت بهترین روشنایی و بازدهی مناسب کار در کارخانه یا سوله را مهیا سازد. برای تعیین میزان روشنایی سوله ابتدا باید روشنایی استاندارد جهت کاربری مورد نظر تعیین گردد. به این منظور مراکز تخصصی و انجمن های فعال در نور و روشنایی جداول استانداردی را ارائه داده اند که شدت روشنایی مورد نیاز برای هر محیطی متناسب با کاربری آنها تعیین می کند. 

چراغ سوله ای که به آن ها چراغ های صنعتی یا چراغ کارگاهی نیز می گویند دارای انواع مختلفی مثل سقفی و آویز هستند و در محیط های صنعتی و سوله ها نصب می شوند. داخل این چراغ ها می توان از لامپ های فلورسنت، لامپ های ال ای دی، بخار سدیم و یا بخار جیوه استفاده کرد. چراغ سوله ای یا صنعتی باید دارای مقاومت بالا باشد و همچنین ضد ضربه، ضد نم و ضد گرد و غبار باشد.

+
روشنایی مورد استفاده : چراغ صنعتی و کارگاهیمشاهده محصولات بیشتر
نورپردازی صنعتی

انواع روشنایی  صنعتی 

چراغ های صنعتی در مدل و انواع گوناگون طراحی و ساخته شده است. همین امر سبب گردیده که بنا به نیاز فضای مورد نظر از چراغ صنعتی آویز، سقفی و دیواری بهره گرفت. که هر کدام از این مدل چراغ ها با نصب متفاوتی که دارند، باعث نور دهی متفاوت و کارایی گوناگون می باشند. این موضوع مهم باعث می شود که بنا به نیاز و کارایی متفاوت در آن فضا، انتخاب مناسبی داشته باشیم. برای درک بهتر این امر به چند مورد از انواع چراغ ها به اختصار در ذیل پرداخته ایم:

چراغ صنعتی آویز

این نوع از چراغ ها در کارخانه های کوچک و بزرگ، سوله ها و کارگاه ها به صورت آویز نصب می شوند. در کل چراغ های آویز بیشتر در مکان هایی استفاده می شوند که دارای سقف های بلندی هستند و نیاز به نور متمرکز بیشتری است. چراغ های سوله ای به دلیل نوع کاربری که دارند باید نور زیاد و مناسبی را تامین کنند. این چراغ ها مثل سایر چراغ ها دارای شدت نورهای مختلفی هستند که باید متناسب با محیط از آن ها استفاده کرد.

چراغ صنعتی سقفی

یکی دیگر از انواع چراغ های کارخانه ای و سوله ای چراغ های صنعتی سقفی هستند که متناسب با محیط از آن ها برای نورپردازی استفاده می شود.

نورپردازی سوله ها و کارگاه ها به دلیل هزینه های بالای تجهیزات و نگه داری از حوزه های مهم در بخش نورپردازی و روشنایی هستند. از طرف دیگر باید تمام این تجهیزات از ایمنی و کیفیت بالایی برخوردار باشند. 

+
روشنایی مورد استفاده : چراغ ضد انفجار و ضدحرارتمشاهده محصولات بیشتر
چراغ سوله و انبار

عملکرد نور پردازی صنعتی

 با پیشرفت علم و تکنولوژی و به روز شدن دیگر نیازی به گرم شدن و صرف زمانطولانی مدت برای روشن شدن چراغ های روشنایی نیست. به همین دلیل موجب صرفه جویی در مصرف انرژی و هزینه های برق می شوند. تامین روشنایی صنعتی کار پر هزینه ای است، ولی با ورود چراغ های جدید به عرصه ی نور و روشنایی، توانسته هزینه های برق مصرفی را تا 50 درصد کاهش دهد، و با طول عمر بالایی که به خود اختصاص داده اند از نظر هزینه های جانبی هم بسیار مقرون به صرفه هستند. 

چراغ های صنعتی طول عمر بالایی دارند و میزان خرابی در آن ها بسیار کم است. نصب و راه اندازی آن ها بسیار آسان و سریع می باشد و عدم تولید اشعه های ماورای بنفش و مادون قرمز و همچنین عدم به کار رفتن جیوه و مواد سمی دیگر در آن ها، باعث شده است که کاملا دوست دار طبیعت و محیط زیست باشند.

+
روشنایی مورد استفاده : چراغ صنعتی و کارگاهیمشاهده محصولات بیشتر
نورپردازی کارخانه

معیار انتخاب نور پردازی صنعتی

 نوع و رنگ متریال به کار رفته در دیواره ها و سقف ارتباط نامستقیمی با روشنایی کارگاه دارد! هر چراغ سوله ای نور خود را به جهت های مختلفی می تاباند و باید از بازتاب این نور ها استفاده شود. در روشنایی کارگاه باید در نظر داشته باشیم که جنس دیواره ها و سقف و رنگ آن ها می تواند نورهای اتلافی را بازتاب دهد و محیط کار را روشن تر کند. تجربه های میدانی نشان داده اند که اگر رنگ روشن و بازتاب دهنده ای برای متریال دیوار و سقف استفاده شود چیزی در حدود ۷۰ درصد از نورهای تابیده شده به سطح آن ها بازتاب می شوند. این در حالیست که اگر رنگ های تیره استفاده شده باشد، این مقدار به ۱۰ درصد خواهد رسید.

کیفیت نور کارگاه بر سلامت روانی کارگران اثرگذار است. نورپردازی کارخانه باید طبق نکات بهداشت نور باشد. نور نامناسب باعث پایین آمدن راندمان کارکنان، بی انگیزگی و همچنین در مواردی افسردگی آن ها می شود. دمای نور باید با نوع فعالیت آن ها تناسب داشته باشد و روشنایی کارگاه باید به گونه ای باشد که روشنایی بیش از حد و خیرگی در هیچ قسمتی وجود نداشته باشد. خیرگی عاملی است که در طولانی مدت می تواند باعث خستگی چشم ها و کاهش قدرت بینایی کارکنان شود.

+
روشنایی مورد استفاده : چراغ ضدانفجار و ضدحرارتمشاهده محصولات بیشتر
نورپردازی سوله و انبار

نورپردازی مناسب زمانی بیشترین اهمیت را دارد که در ارتباط با کارهای بسیار حساس مانند اپراتور دستگاه پرس یا دستگاه های برش و یا... می باشد. نور محیط کار آن ها باید کاملا بدون نقص و مناسب باشد تا از بروز حوادث ناگوار در حین کار پیشگیری شود.

شما می توانید با توجه به سلیقه، فضای مد نظر و بودجه ی خود، اقدام به خرید این چراغ های سوله ای و کارگاهی با کیفیت در سایت لایت هوم را داشته باشید. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و دریافت راهنمایی های حرفه ای، با مشاوران و کارشناسان ما در گروه روشنایی لایت هوم در ارتباط باشید.

ادامه مطلب
سوالات متداول
<
>
پنکه رومیزی دمنده مدل Haleh سایز 30 پنکه رومیزی دمنده مدل Haleh سایز 30 1,030,000 تومان 999,100 تومان
پنکه سقفی سه پره لونا مدل 112 پنکه سقفی سه پره لونا مدل 112 2,200,000 تومان 2,090,000 تومان
حشره کش برقی 2x10 وات صاعقه مدل SA210 حشره کش برقی 2x10 وات صاعقه مدل SA210 3,575,000 تومان 3,289,000 تومان
پنکه سه در یک البرز پنکه سه در یک البرز 2,830,000 تومان 2,688,500 تومان
پنکه سقفی لونا مدل 102 پنکه سقفی لونا مدل 102 2,250,000 تومان 2,137,500 تومان
پنکه سقفی سه پره البرز مدل CF-90 پنکه سقفی سه پره البرز مدل CF-90 2,300,000 تومان 2,185,000 تومان
<
>

فروش ویژه

تلفن تماس

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری