دیدن عکس در اندازه بزرگ

کابل سیمیا

کابل سیمیا - دارای سطح مقطع های مختلف

اطلاعات بیشتر

امتیاز کارشناسان لایت هوم به کیفیت این محصول  >>    /10

کابل سیمیا

یکی از مهم ترین ابزارها برای انتقال جریان الکتریکی کابل ها می باشند که در سطح مقطع های مختلف و با عایق های پلاستیکی تولید و به بازار عرضه می شوند در واقع کابل به طور کلی به چند رشته سیم گفته می شود که به هم بافته یا تابیده شده اند و برای هدایت جریان برق فشار ضعیف یا فشار قوی از آنها استفاده می شود.

کابل سیمیا انواع مختلفی دارد که به طور کلی به سه دسته کابل برق ، کابل قدرت ، کابل جوش و کابل آیفونی تقسیم می شود که هرکدام دارای کاربری های مختلف می باشند و مشتریان می توانند متناسب با محل مورد نیازشان سطح مقطع مناسب خود را انتخاب نمایند.

کابل سیمیا با هادی سبک افشان از کابل هایی است که  برای استفاده  در وسایل الکتریکی ، تجهیزات برقی ، وسایل منزل مانند چراغ رومیزی و ماشین آلات برقی کوچک استفاده می شود ولی با توجه به اینکه این کابل ها توانایی تحمل حرارت بالا را ندارند در نتیجه در وسایل پخت و پز و در ماشین آلات کشاورزی نباید از این کابل ها استفاده کرد.

جنس هادی کابل سیمیا مس آنیل شده است و با روکشی از PVC پوشانده شده است.

کابل سیمیا

کابل سیمیا با هادی افشان معمولی جز کابل های انعطاف پذیر است دارای هادی مسی آنیل شده می باشد و به عنوان رابط در وسایل الکتریکی ، لوازم خانگی و ماشین آلات استفاده می شود ولی باید دقت کرد تماس مستقیم این کابل با قسمت های داغ وسایل گرمایشی و حرارتی مناسب نیست.

کابل سیمیا

کابل سیمیا با هادی نیمه افشان یا مفتولی که برای مصارف صنعتی و کابل کشی درون ساختمان استفاده می شود که نوع مفتولی آن را می توان در محیط های مختلف خشک ، مرطوب ، باز و بسته به کار برد اما به کار بردن کابل مفتولی سیمیا در بتن مسلح و زیر نور مستقیم آفتاب مجاز نیست.

کابل نیمه افشان سبک سیمیا دارای ویژگی هایی بین کابل افشان و کابل مفتولی است و می توان از آن در زیر و روی گچ یا روی دیوارهای بتنی و آجری استفاده کرد اما به کاربردن این نوع کابل در بتن فشرده و در مجاورت نور مستقیم آفتاب مناسب و مجاز نمی باشد.

جنس هادی در این سیم ها مس آنیل شده است.

کابل سیمیا

کابل سیمیا از نوع قدرت دارای دو نوع هادی مسی و آلومینیومی می باشد که کابل هایی با هادی مسی در زیر خاک ، داخل آب و داخل کانال استفاده می شود و باید توجه کرد استفاده از این کابل ها در محل هایی که فشار مکانیکی زیاد نباشد توصیه می شود.

کابل سیمیا

کابل های قدرت آرمور دار یکی از تولیدات صنایع سیم و کابل سیمیاست که در واقع به کابل هایی گفته می شود که برای محافظت بهتر آنها با یک لایه پوشیده می شوند و این لایه آرمور کمک می کند که کابل در برابر صدمات مکانیکی یا در برابر حمله حیوانات سالم بماند.

simia wire and cable

کابل سیمیا در صورتی که ازنوع کابل خود نگه دار آلومینیومی باشد دارای هادی آلومینیومی است که با عایق PVC یا XLPE پوشانده شده است.

simia wire and cable

یکی از تولیدات سیم و کابل سیمیا ، کابل سیمیا با هادی مسی است که مخصوص جوشکاری می باشد و روکش آن انعطاف پذیری بالایی دارد.

simia wire and cable

 منبع: واحد تحقیقات و توسعه لایت هوم
( کابل سیمیا )

کشور سازندهایران
برندسیمیا
نوع سیم و کابلکابل افشان | نیمه افشان | کابل مفتولی
نوع محصولسیم و کابل
کشور سازندهایران
برندسیمیا
نوع سیم و کابلکابل افشان | نیمه افشان | کابل مفتولی
نوع محصولسیم و کابل