دیدن عکس در اندازه بزرگ

سیم نیمه افشان سیمند کابل با هادی آلومینیومی

سیم نیمه افشان آلومینیومی سیمند کابل - دارای هادی آلومینیومی - سایز سیم 16×1 - عایق سیم از نوع PVC - قابل استفاده در سیستم های انتقال و توزیع برق - فروش محصول به صورت قرقره ای

اطلاعات بیشتر

امتیاز کارشناسان لایت هوم به کیفیت این محصول  >>    9.2/10

سیم نیمه افشان آلومینیومی سیمند کابل ابهر

سیم نیمه افشان سیمند کابل به لحاظ ساختمان داخلی دارای هادی با انعطاف پذیری متوسط است یعنی تعداد رشته های این نوع سیم کمتر از سیم های افشان است در نتیجه انعطاف آن نیز از سیم های افشان کمتر است ولی نسبت به سیم های مفتولی نرمش بیشتری دارند. در این محصول از هادی آلومینیومی استفاده است در واقع با گران تر شدن فلز مس تولید کنندگان سیم و کابل به فکر جایگزینی آلومینیوم به جای مس افتادند که البته برای هادی سیم های افشان فقط از فلز مس استفاده می شود و از فلز آلومینیوم فقط در هادی انواع سیم و کابل مفتولی و نیمه افشان با سطح مقطع 10 میلیمتر به بالا استفاده می شود زیرا انعطاف پذیری آلومینیوم کمتر از مس است و در ساختمان سیم خشک یا مفتولی می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

سیم نیمه افشان سیمند کابل با هادی آلومینیومی به دلیل داشتن فلز AL مقاومت الکتریکی بالایی دارد و احتمال خوردگی و اکسید شدن آن در مجاورت سایر فلزات کم است از طرف دیگر این نوع سیم که از محصولات معدود سیم و کابل سیمند کابل ابهر می باشد با داشتن هادی آلومینیومی ضریب انبساط خطی بالایی دارد و ممکن است در نتیجه تغییرات دمایی از محل اتصال خارج شود و رشته های نازک آلومینیومی ممکن است در اثر فشار قطع شوند بنابراین این نوع هادی اصلا مناسب سیم های افشان نمی باشد. یکی از خصوصیات بد این فلز این است که رشته های نازک آلومینیومی توانمندی رویارویی با نیروهای زیاد را ندارند و به طور کلی استقامت مکانیکی این فلز در مقایسه با فلز مس کمتر است.

یکی از برتری های سیم نیمه افشان آلومینیومی سیمند کابل ابهر با هادی از جنس فلز AL این است که ناخالصی هایی آن تاثیر چشمگیری در رسانایی آلومینیوم ندارد در صورتی که در هادی های مسی باید توجه شود که حتما از مس خلوص بالا استفاده کنیم تا رسانایی جریان برق آن تحت تاثیر قرار نگیرد. امروزه برای پایین آوردن هزینه ها در تولید سیم و کابل از هادی های آلومینیومی استفاده می شود البته این هادی باید به عنوان هادی خشک یا نیمه افشان در سطح مقطع بالای 10 میلیمتر مورد استفاده قرار گیرد. اگر قرار باشد از آلومینیوم به عنوان هادی استفاده شود باید مطابق با استاندارهای NEC باشد که این محصول مطابق با استاندارد nec ساخته شده است. شما می توانید با خرید سیم نیمه افشان سیمند کابل با هادی آلومینیومی در سایز 16×1 میلیمتر از این محصول در توزیع و انتقال نیروی برق در تابلوهای توزیع، مراکز کنترل و غیره استفاده نمایید البته این هادی برای مصارف عمومی و سیم کشی های داخلی ممکن است دچار اختلالات فنی شود. برای خرید و اطلاع از قیمت سیم نیمه افشان آلومینیومی سیمند کابل به لایت هوم مراجعه نمایید.

کشور سازندهایران
برندسیمند کابل
نوع سیم و کابلنیمه افشان
سایز سیم و کابل16×1
کشور سازندهایران
برندسیمند کابل
نوع سیم و کابلنیمه افشان
سایز سیم و کابل16×1

29 کالای مرتبط