برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
کانل

کانل

شرکت کانل

شرکت کانل یکی از تولید کننده‌های نام‌ آشنا در زمینه تولید محصولات الکترونیکی به ویژه انواع کلید مینیاتوری می‌باشد. شرکت کانل که در شهر اوتادا کشور کانادا فعالیت می‌نماید همچنین در زمینه تولید تجهیزات و لوازم جانبی با ولتاژ پایین و ولتاژ متوسط نیز انواع مشاوره، طراحی و برنامه‌ریزی را ارائه می‌دهد. اکنون محصولات کانل در کشور ما، توسط مجموعه لنا_افراتاب واقع در شهرک صنعتی اشتهارد در بازار ارائه می‌شود. لازم به توضیح است که محصولات کانل دارای تاییدیه‌ های معتبر داخلی و خارجی مانند استاندارد ملی ایران و تاییدیه توانیر و تاییدیه Kama و همچنین تاییدیه CE می‌باشد.

کانل هم اینک با تولید متنوع فیوزهای گوناگون توانسته است جایگاه مناسبی را در بازار و نزد مشتریان به دست بیاورد. امروزه فیوزهای مینیاتوری کانل به علت تنوع در ساخت و کارایی از پرفروش‌ترین محصولات در این زمینه به شمار می‌روند. استفاده از متریال با کیفیت در ساخت محصولات، به‌کارگیری به‌روزترین تکنولوژی و بهرمندی از پرسنل متخصص و مجرب از جمله عوامل موفقیت محصولات کانل در بازار است. هم اکنون انواع فیوز یا محافظ برق کانل انتخاب اول مشتریان این حوزه می‌باشد. در ادامه این مقاله تلاش می‌کنیم کاربران را با برخی از محصولات متنوع شرک کانل آشنا نماییم.

محصولات کانل

همان‌طور که گفته شد، کانل یک‌ گروه صنعتی تولید کننده انواع محافظ است. تنوع و کیفیت محصولات شرکت کانل سبب شده است که همواره نزد مشتریان خود جایگاه ویژه‌ای داشته باشد و انتخاب اول هر کاربری نام بگیرد. طیف محصولات تخصصی کانل از انواع کلید مینیاتوری کانل تا کلید محافظ جان کانل گسترده است. برای نمونه کلید مینیاتوری کانل که در انواع بسیار متنوع با کارایی‌های متفاوت ارائه می‌شود. این کلید مینیاتوری وسیله‌ای است که در جهت محافظت از مدار الکتریکی و دیگر اجزا و وسایل برقی متصل به مدار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فیوز مینیاتوری کانل

کلید مینیاتوری کانل چندین بار قابل استفاده است و به طور کلی دارای دو عملکرد می‌باشد. عملکرد اول آن هنگامی است که جریان الکتریکی در مدار افزایش می‌یابد و از میزان از پیش معین شده در کلید مینیاتوری، بالاتر می‌رود. در این لحظه کلید عمل می‌کند و مدار را قطع می‌نماید. عملکرد دوم این نوع کلید مینیاتوری CANEL هنگامی فعال می‌شود که در مدار جریان اتصال کوتاه پیش می‌آید، در این صورت نیز کلید مینیاتوری جریان ورودی و خروجی مدار را قطع می‌نماید.

کلید مینیاتوری کانل canel

فیوز مینیاتوری کانل دارای دو مدل یک پل و دو پل می‌باشد. به طور کلی کلید مینیاتوری کانل مدل MCB_DC دارای حد تحمل جریان ۲ تا ۶۳ آمپر است. این محصول در دو تیپ B و C تولید و عرضه می‌گردد که در مقایسه ویژگی‌های متفاوتی دارند. این تیپ‌های متفاوت در واقع ساخته می‌شوند تا پاسخگوی عملکرد متفاوت انواع دستگاه‌های برقی باشند. کلید مینیاتوری کانل مدل MCB_DC در مدار ویژه‌ای که دارای جریان برق DC است مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کلید مینیاتوری CANEL اصولا دارای ۵ سال ضمانت و همچنین خدمات پس از فروش است. محصولات شرکت لنا_افراتاب هم اکنون تحت لیسانس کومپانی کانادایی در ایران عرضه می‌گردند. این نکته را نیز باید ذکر کنیم که کلید مینیاتوری کامل مدل MCB_DC در گروه کلیدهای ایمنی قرار می‌گیرد و همان‌طور که گفته شد فقط برای محافظت از مدارهای DC کارایی دارد.

کلید محافظ جان کانل

نوع دیگری از محصولات کانل، کلید محافظ جان کانل است. وجود این محصول در مدار که با نام کوتاه شده RCCB نیز شناخته می‌شود، الزامی است. کلید محافظ جان کانل در واقع هنگامی که در مدار جریان نشتی وجود دارد، بلافاصله جریان برق را قطع می‌کند تا از آسیب جانی جلوگیری نماید. این نوع کلید مینیاتوری محافظ جان کانل نیز دارای تیپ‌های گوناگونی است که می‌توان از آن جمله به کلید جریان نشتی کانل تیپ AC و کلید جریان نشتی کانل تیپ A و همچنین کلید جریان نشتی کانل تیپ B نیز اشاره نمود. توضیح این‌که هر کدام از انواع کلیدهای محافظ بالا دارای عملکرد و توان ویژه‌ای می‌باشند.

کلید محافظ جان کانل

کلید جریان نشتی، درست هنگامی که در مدار نشتی جریان وجود دارد، جریان برق را قطع می‌کند و به این ترتیب از آسیب‌های جانی احتمالی جلوگیری می‌نماید. اصولا کارایی کلید محافظ جان کانل در انوع گوناگون مقایسه اندازه جریان رفت و برگشت برق است. با توجه به اینکه در حالت عادی میزان جریان برق رفت و برگشت باید با هم برابر باشد، در صورتی که آسیبی در مدار ایجاد شده باشد این دو مقدار متفاوت می‌گردد. در این لحظه است که کلید محافظ جان جریان برق را قطع می‌نماید. با این وصف کلید محافظ جان کانل می‌تواند در زمان ایجاد اتصال کوتاه در مدار نیز که اضافه بار در مدار دیده می‌شود، جریان برق را قطع کند و از آسیب جانی احتمالی کاربران جلوگیری نماید.

کلید کمباین کانل

یکی دیگر از انواع محصولات شرکت کانل کلید کمباین کانل می‌باشد. این محصول که به نام کلید ترکیبی کانل نیز شناخته می‌شود در واقع ساختاری مرکب از کلید مینیاتوری و کلید محافظ جان دارد. با این وصف کلید کمباین کانل علاوه بر این‌که در برابر جریان اضافه برق مدار و یا اتصال کوتاه مدار عمل می‌نماید، نقش حفاظت از جان را نیز در هنگام احتمال برق گرفتگی ایفا خواهد نمود. این نوع کلید ترکیبی کانل و یا کلید کمباین کانل را با نام کوتاه شده RCBO نیز می‌شناسند. این حروف اختصاری در واقع ترکیبی از دو نشانه MCB و RCCB می‌باشد. در نهایت باید توضیح داد که حد تحمل جریان در کلید کمباین بسیار متغیر است. در ادامه مقاله به معرفی ویژگی‌های جزیی‌تر دو محصول پرطرفدار شرکت کانل می‌پردازیم.

کلید اتوماتیک کانل

با توجه به توضیحات داده شده در مقاله فوق، کاربران می‌توانند برای کسب اطلاع از ویژگی‌های انواع محصولات CANEL و مقایسه قیمت‌ها همواره به قسمت کلید مینیاتوری و محافظ جان سایت لایت هوم مراجعه نمایند.

ادامه مطلب
منوی اصلی
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
لوله و برق اتصالات
لوازم چاه ارت
کلید و پریز
سیم و کابل
سینی کابل
روشنایی
کلید مینیاتوری و محافظ جان
هواکش و تهویه
داکت و ترانکینگ
تابلو برق
لوازم جانبی
دوربین مداربسته
جک درب پارکینگی
آیفون تصویری
خانه هوشمند

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری