برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

نور پردازی اماکن گردشگری و فرهنگی

نور پردازی اماکن گردشگری و فرهنگی

نورپردازی صحیح و مطلوب اماکن گردشگری و توریستی با گرایشات مختلف بسیار مهم و اساسی برای آن کشور مربوطه می باشد. نورپردازی  اماکن گردشگری و فرهنگی مناسب به بازدیدکنندگان این فرصت را می دهد تا مناظر شاخص و عناصر حائز اهمیت آن کشور و یا شهر را که برجسته شده اند را بهتر به نمایش بگذارد.طراحی نور پردازی مکان های توریستی و فرهنگی امروزه برای خود تخصصی ویژه به حساب می آید، چرا که این مکان ها جزو طراحی های پیچیده محسوب می شود. 

+
روشنایی مورد استفاده : پروژکتور و وال واشر  مشاهده محصولات بیشتر
+
روشنایی مورد استفاده : چراغ خیابانی  مشاهده محصولات بیشتر
نورپردازی گردشگری

موضوع اقتصادی در نورپردازی این اماکن بسیار حائز اهمیت است.بنابر این طراحی آن در جلب مخاطب، یکی از مهمترین نقش ها را ایفا می کند. امروزه در جهان علاوه بر رعایت ضوابط طراحی هتل ها و مکان های اقامتی و تفریحی ابتکارات جالبی برای جذابیت این مکان ها نیز به کار رفته است تا مشتریان بیشتری را به سمت خود جلب کند. برای طراحی یک مکان اقامتی و تفریحی، باید علاوه بر اطلاع از فضاهای مورد نیاز، نکات بسیار زیادی به خصوص نورپردازی آن فضاها را مد نظر قرار داد، چرا که هرکدام از فضاها ضوابط خاص خود را دارند و در نورپردازی این مکان ها و جانمایی باید به نکاتی اعم از رنگ نور در فضاهای این مکان های گردشگری و فرهنگی توجه بسیار زیادی داشت که موجب زیبایی و جذب مشتری و کارآمدی گردد. 

+
روشنایی مورد استفاده : چراغ دیواری حیاطی  مشاهده محصولات بیشتر
+
روشنایی مورد استفاده : چراغ سر دری  مشاهده محصولات بیشتر
نورپردازی تاریخی

هدف از نور پردازی اماکن گردشگری، توریستی و فرهنگی چیست؟

نورپردازی بناهای این چنینی می تواند خود به عنوان جاذبه ای توریستی محسوب شده ودر میزان جذب توریست و نمایش هنر در عصر تکنولوژی و تمدن های تاریخی را داراست. هدف از نورپردازی اماکن گردشگری، توریستی و فرهنگی به تصویر کشیدن بینشی دوراندیشانه بر پایه طراحی کانسپت نور و رنگ برای این اماکن با رویکردی پیرامون اماکن توریستی و تفریحی است و لازمه آن تدبیر و هوشمندی، به موازات احترام به بافت بومی می باشد.

بناهای تاریخی و هنری با قدمتی طولانی و کهن، نمادهایی هستند که با استفاده از ویژگی نورپردازی اصولی در اشکال حجمی و هندسی و تزیینات خود، سعی دارند توجه کاربران را به خود جلب کرده و در حافظه آن ها نقش ببندند. که خود مهمترین ویژگی نورپردازی می باشد. این نورپردازی های اماکن گردشگری، توریستی علاوه بر زیباسازی شهرها، در شناساندن جاذبه های تاریخی، جغرافیایی، فرهنگی و هویت یک منطقه و حتی پیشینه ذهنی و تفکرات ساکنانش نیز تاثیر گذارند.

در قرن حاضر زندگی شهری به نحوی پیش می رود که دامنه فعالیتهای شهروندان تاپاسی از شب ادامه دارد،بدین ترتیب حیات شبانه شهرها را نمی توان نادیده گرفت .یک فضا با نورپردازی از جنبه های مختلف کیفی تاثیر می پذیرد، همین امر به عنوان اهمیت و ضرورت پژوهش حاضر می باشد.در این پژوهش از روش تحلیلی-توصیفی و ابزار کتابخانه ای برای توضیح میزان اثر گذاری نورپردازی بر کیفیت نشانه تاریخی استفاده شده است. در نورپردازی اماکن گردشگری، توریستی و فرهنگی می توان به زیر شاخه های اصلی نورپردازی بنا های تاریخی، موزه و گالری و هتل ها و مهمانخانه ها اشاره کرد.

+
روشنایی مورد استفاده : لوستر و آویز  مشاهده محصولات بیشتر
+
روشنایی مورد استفاده : چراغ رومیزی  مشاهده محصولات بیشتر
نورپردازی هتل

نورپردازی مراکز فرهنگی و هنری با اهمیت بی شمار

یکی از بخش هایی که نیازمند تعهد در نورپردازی اماکن توریستی و هنری است، نورپردازی موزه ها و گالری های هنری یا به طور کلی فضاهایی است که روشنایی برای نمایش اثر هنری به کار می رود. هدف اصلی در این بخش، نمایش بهتر اثر هنری در حین حفاظت آن در مقابل نورهای مضر مانند اشعه ماورابنفش و مادون سرخ و… است. در موزه ها و گالری ها همواره با دو بخش از اجسام و اشیا رو به رو هستیم که شامل اجسام دو بعدی وسه بعدی می باشند و هر کدام با توجه به فیزیک و نوع آن ها تکنیک های نورپردازی جداگانه ای را طلب می کنند. در اجسام مواردی نظیر تعادل بین سایه و روشنی، تفکیک جسم با دیوار پشت آن از طریق ایجاد سایه، نورپردازی متمرکز از زوایای مختلف که در نهایت به درک سه بعدی آن جسم کمک می کند، مد نظر قرار می گیرد.

+
روشنایی مورد استفاده : چراغ ریلی  مشاهده محصولات بیشتر
نور پرازی موزه

تجهیزات نور پردازی اماکن گردشگری و فرهنگی

اماکن توریستی و تاریخی شامل بخش های گوناگونی می باشد که در نهایت هدف آن جلب نظر بازدید کنندگان و ایجاد حسی برای بیشتر ماندن در در محیط است. نورپردازی در این مکان ها باید به گونه ای باشد که حس دعوت کنندگی و هدایت افراد درمسیرهای مشخصی را ایجاد می کند. ابزارهای روشنایی انعطاف پذیر و کارآمدی برای نمایش موثر هنر هستند. کیفیت فناوری روشنایی نه تنها برای توزیع دقیق نور و یک تجربه هنری کیفی، بلکه برای صرفه جویی طولانی مدت در نصب روشنایی نیز مهم است. چراغ های روشنایی در صورتی کارآمد هستند که انرژی حاصل شده به صورت نور به هدف برسد.

شما می توانید برای خرید روشنایی اماکن گردشگری و فرهنگی به سایت لایت هوم مراجعه نمایید و محصول مورد نظرتان را انتخاب کنید.

ادامه مطلب
سوالات متداول
آویز چوبی دکوراتیو شعاع مدل BO-1391-13 آویز چوبی دکوراتیو شعاع مدل BO-1391-13 3,326,400 تومان 3,226,608 تومان
چراغ سقفی 40×40 کاریکسی مدل ونوس چراغ سقفی 40×40 کاریکسی مدل ونوس 399,000 تومان 383,040 تومان
چراغ سقفی 30×30 کاریکسی مدل مارال چراغ سقفی 30×30 کاریکسی مدل مارال 410,000 تومان 377,200 تومان
چراغ سقفی 50×50 کاریکسی مدل مارس چراغ سقفی 50×50 کاریکسی مدل مارس 540,000 تومان 523,800 تومان
چراغ سقفی 50×50 کاریکسی مدل مارال چراغ سقفی 50×50 کاریکسی مدل مارال 599,000 تومان 575,040 تومان
پنل SMD روکار 60×60 طرح چوب EDC پنل SMD روکار 60×60 طرح چوب EDC 700,000 تومان 665,000 تومان
<
>
چراغ دیواری 6 وات SPN مدل SPN WL1176 چراغ دیواری 6 وات SPN مدل SPN WL1176 950,000 تومان 636,500 تومان
چراغ ریلی COB اکووات 60 وات مدل TR60 چراغ ریلی COB اکووات 60 وات مدل TR60 1,250,000 تومان 1,062,500 تومان
چراغ ریلی کریستال کپ مدل AG22 چراغ ریلی کریستال کپ مدل AG22 500,000 تومان 465,000 تومان
کنتاکتور سه پل پارس فانال مدل PFC-125 کنتاکتور سه پل پارس فانال مدل PFC-125 2,469,000 تومان 2,169,000 تومان
چراغ ریلی داتیس - مدل H223 چراغ ریلی داتیس - مدل H223 220,000 تومان 209,000 تومان
<
>

فروش ویژه

تلفن تماس

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری