برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

نورپردازی اماکن اداری

نور پردازی فضای اداری

دفاتر کار از قسمت های مختلفی تشکیل شده است. اعم از اتاق کنفرانس، اتاق مدیریت، بایگانی، سالن اجتماعات، اتاق کارمندان و ... که هر کدام از این فضا ها به نورپردازی اداری متفاوتی نیازمند هستند. بعضی از فضا ها برای نور پردازی باید از معیارهای خاصی پیروی کنند، در حالی که برای نورپردازی سایر قسمت ها آزادی عمل بیشتری وجود دارد. الویت نورپردازی در محیط های اداری به کارگیری اصول فنی و علمی است ولی علاوه بر آن راحتی بصری، رفاه و امنیت افراد از نکات مهمی هستند که در زمان انتخاب روشنایی برای اداره ها باید لحاظ شود. استفاده از تناژ رنگ گرم و شدت نور کم در ابتدا و انتهای روز می تواند استرس را کاهش دهد و استفاده از تن های سرد تر در طول روز می تواند انرژی زا باشد. این ها همه بخشی از فلسفه روشنایی مرکزی ذهن انسان است و بسیار مهم می باشند. 

+
روشنایی مورد استفاده : چراغ های اداری و تجاری مشاهده محصولات بیشتر
نورپردازی اداری

همان ‌طور که گفتیم نورپردازی دفاتر کار اهمیت بسیار زیادی دارد. این سیستم کمک می‌ کند تا محیط شما جذاب‌تر و پویاتر به نظر برسد و از طرف دیگر اگر به صورت اصولی انجام شود، بهره‌وری و کارآمدی کارمندان دو چندان می شود.

اهمیت نور پردازی در محیط کار 

زمانی که نور طبیعی وارد فضای کاری شما نشود، نور پردازی مصنوعی اصولی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می شود، چرا که در غیر این صورت اگر نورپردازی مناسب نباشد، کارمندان اداره خیلی زود خسته می ‌شوند و محل کار برایشان یکنواخت و کسل کننده خواهد شد. محیط کار و جزئیات انتخاب روشنایی آن تاثیر زیادی روی کارمندان دارد. نورپردازی دفتر کار می ‌تواند روی سلامتی افراد مانند ضعیف شدن چشم یا بروز سردرد های شدید موثر باشد.

+
روشنایی مورد استفاده : چراغ های پنلی مشاهده محصولات بیشتر
روشنایی اداری

اهمیت نورپردازی زمانی پر ‌رنگ‌تر می ‌شود که محدودیت فضا داشته باشید و برای طراحی دفتر کار کوچک به دنبال راهکارهای خلاقانه بگردید. بدون شک یکی از اصول مهم دکوراسیون داخلی به ویژه در دفاتر کار کوچک پیاده‌ سازی اصولی سیستم نورپردازی است که باعث می‌ شود فضا بازتر و بهتر به نظر برسد. اما نکته مهمی که باید توجه کنید، نصب تعداد زیادی لامپ مهتابی یا حتی لامپ کم ‌مصرف را نمی ‌توانیم نورپردازی بدانیم. ممکن است شما از چراغ ‌های تزئینی و مدرن استفاده کرده، یا حتی سیستم نورپردازی را داخل تجهیزات اداری خود تعبیه کنید. مهم این است که با صرف کمترین منابع، به زیباترین شکل ممکن بتوانید بهترین نور را در فضا داشته باشید.

تنوع سیستم نورپردازی

بدون شک در تمام بخش ‌های محیط کار نمی ‌توان راهکارهای مشابه را برای نورپردازی پیاده ‌سازی کرد. فعالیت ‌های مختلف نیازمند نوع و سطوح مختلفی از نورپردازی هستند. در حالی که در بخش ‌های از فضای کاری مدرن و امروزی که کار زیادی در آن انجام می ‌شود سیستم نورپردازی یکی از چالش‌ های مهم به شمار می رود.

+
روشنایی مورد استفاده : چراغ خطی آویز مشاهده محصولات بیشتر
+
روشنایی مورد استفاده : چراغ فروشگاهی و ویترینی مشاهده محصولات بیشتر
لامپ اداره

از انواع روشنایی برای نور پردازی فضای اداری می توان به چراغ های سقفی توکار و روکار، چراغ خطی آویز، چراغ خطی روکار، چراغ خطی توکار، چراغ فلوروسنتی و پنل های ال ای دی نام برد که هر کدام ویژگی منحصر به فرد خود را دارد.

از طرف دیگر سیستم نوری شما باید ترکیبی از نورپردازی طبیعی و غیرطبیعی باشد تا به خوبی بتوان از ظرفیت نور خورشید بهره گرفت. نکته مهم دیگر رعایت کنتراست نور و تضاد لازم در فضا است. این کار نه ‌تنها به ایجاد یک سبک طراحی مدرن و پویا کمک می ‌کند، بلکه باعث می ‌شود در جاهایی که خیلی لازم نیست، شدت نور هم کم باشد تا در منابع انرژی صرفه ‌جویی شود.

در اکثر محیط های کاری از عمده ترین اهداف اولیه بهره وری و بازدهی است و از شیوه های طراحی نور پردازی به عنوان پشتوانه ای برای تحقق این اهداف استفاده می شود. خوشبختانه گرایش رو به رشدی برای افزایش رضایت کارکنان در بیشتر محیط های کاری پدید آمده است و نورپردازی باید در ایجاد رضایت بصری و روان شناختی محیط مشارکت داشته باشد. کاربرد شیوه های نورپردازی تکراری آثار مثبت کمتری از لحاظ بازدهی و رضایت استفاده کنندگان در اکثر فضاهای کاری را دارد. برخی اوقات می توان از شیوه های غیر استاندارد ولی خلاقانه در بسیاری از فضاهای اداری استفاده کرد.

+
روشنایی مورد استفاده : پنل 60*60 روکار و توکار مشاهده محصولات بیشتر
چراغ سقفی اداره

 نور مناسب در فضاهای داخلی محیط های اداری

نورپردازی محیط های عمومی قواعد ویژه ای دارد و استاندارد هایی جدا از محیط های خصوصی و مسکونی می طلبد. از آن جا که بیشتر فعالیت های اداری در طول روز انجام می گیرد، روشنایی مصنوعی جنبه مکمل دارد. در ساختمان های اداری که عرض ساختمان زیاد است، اغلب بخش های مرکزی از نور طبیعی مستقیم و کافی برخوردار نیستند، در بخش  ساختمان نور مصنوعی اولویت دارد در مکان های کاری نزدیک به پنجره ، چنانچه پنجره رو به جنوب ، غرب یا شرق باشد، اجتناب از خیرگی چشم با استفاده از انواع وسایل شکست یا کاهش نور مستقیم اهمیت می یابد. اگر میزهای کار با توجه به نور طبیعی پنجره ها طراحی شوند، نور مصنوعی می تواند در نزدیکی پنجره نیز قرار گیرد تا تفاوت بین جهت تابش نور طبیعی و مصنوعی به حداقل برسد. شما به راحتی می توانید جهت خرید انواع روشنایی اداری در تنوع و مدل های مختلف به سایت لایت هوم مراجعه نموده و در خصوص راهنمایی و انتخاب بهتر با همکاران ما در بخش طراحی تماس حاصل فرمایید، تا مناسب ترین خرید را داشته باشید.

ادامه مطلب
سوالات متداول
<
>

فروش ویژه

تلفن تماس

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری