لیست قیمت داکت

راهنمای خرید

استفاده از داکت برق در سیم کشی های ساختمانی کاربرد فراوانی دارد و علاوه بر اینکه سیم ها را از آسیب های احتمالی محافظت می کند، می تواند در نظم دهی به سیم و کابل ها هم تاثیر گذار باشد. در این بخش لیست قیمت داکت برق با برندهای مختلف همانند سوپیتا، دانوب، لگراند، البرز و غیره قرار داده شده است تا بتوانید ویژگی ها و قیمت محصولات مختلف را مشاهده کرده و کالای مورد نظرتان را انتخاب نمایید.

نگاهی به لیست قیمت داکت

در جدول لیست قیمت داکت برق می توانید در یک نگاه کلی تمامی محصولات مربوط به یک برند را با ویژگی های اصلی و قیمت آنها مشاهده نمایید تا انتخاب راحت تری داشته باشید. قیمت داکت برق بر اساس عوامل مختلفی تعیین می شود به طور مثال اولین مورد شرکت سازنده است که نشانگر کیفیت ساخت و متریال داکت می باشد. عامل دیگری که در تعیین قیمت داکت ها تاثیر گذار است کاربرد و یا در واقع شکل ظاهری آن است که به انواع داکت ساده، شیار دار و کف خواب تقسیم می شود البته نوعی از این محصولات نیز با بدنه ای زیبا طراحی شده اند که داکت تزئینی گفته می شوند.

معرفی انواع داکت

داکت ها در واقع کانال هایی هستند که برای عبور سیم و کابل ها به کار می روند و وظیفه محافظت از این تجهیزات و حفظ زیبایی فضا را دارند. این محصولات با اشکال و کاربردهای مختلفی ساخته می شوند که در ادامه به بررسی مختصر انواع آنها می پردازیم :

داکت ساده بدنه ای یک دست داشته و می تواند به صورت پشت چسب دار یا بدون چسب به کار رود. داکت شیار دار که نسبت به نوع ساده ظاهری متفاوت دارد و معمولا با درب قفل شو ارائه می شود. نوع دیگری از این محصولات داکت پارتیشن دار است که دارای دیواره های جدا کننده برای قرار دادن سیم ها و کابل ها و جدا سازی آنها از هم می باشد. داکت قرنیزی نیز یکی دیگر از انواع داکت برق می باشد که می تواند در قسمت های مختلف دیوار نصب شود و مسیری امن برای عبور سیم و کابل ها فراهم آورد. در آخر داکت کف خواب که از محصولات پرکاربرد می باشد و روی کف زمین قرار داده شده و جهت نظم دهی به سیم های برق به کار می رود.

سوالات متداول لیست قیمت داکت
تفاوت داکت و ترانک چیست ؟داکت و ترانک هردو برای عبور سیم ها و کابل های برق استفاده می شوند با این تفاوت که در ترانکینگ ها می توانید پریزهای برق و شبکه و کلیدهای مخصوص ماژولار را در بدنه ترانک قرار داده و استفاده نمایید. تفاوت دیگر آنها در اینست که داکت ها حجم سیم و کابل کمتری را در خود جای می دهند. همچنین داکت ها معمولا مقاومت کمتری نسبت به ترانکینگ ها دارند.
آیا نصب داکت را خودمان می توانیم انجام دهیم ؟بله معمولا داکت های ساده و پشت چسب دار می توان به راحتی در محیط های مختلف استفاده کرد و نصب آنها نیاز به تخصص ندارد. به طور مثال اگر قرار باشد داکت کشی دور تا دور یک اتاق انجام شود باید به محکم شدن داکت روی دیوار و همچنین استفاده از خم ها و زانویی ها برای جاهایی که مسیر داکت تغییر می کند، توجه نمود. در داکت کشی دقت کنید تا هیچ سیم و کابلی بیرون از داکت قرار نگیرد. در این موارد می توانید از افراد با تجربه در نصب کمک بگیرید.
داکت لوله چیست ؟داکت لوله نوعی داکت است که برای عبور لوله های گرمایشی از کف فضاهای داخلی استفاده می شود. از این داکت ها در جاهایی که سیستم گرمایشی در کف ساختمان است استفاده می شود.
آیا در صورت استفاده از سیم های مختلف داخل یک داکت، نویز ایجاد نمی شود ؟بهتر است برای سیم ها و کابل های مختلفی که ممکن است باعث ایجاد نویز روی یکدیگر شوند از داکت برق پارتیشن دار استفاده نمایید و دو نوع سیم یا کابل را از مسیرهای جداگانه عبور دهید.
لیست قیمت داکت
اعمال فیلتر