برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

تلویزیون شهری

تلویزیون شهری چیست ؟

آیا تا به حال وجود نمایشگرهای بزرگ خیابانی توجه شما را به خود جلب کرده است؟ یا در زمان رانندگی نمایش یک فیلم یا تیزر تبلیغاتی در تلویزیون های بزرگ شهری برای شما جالب توجه بوده است ؟ همه ما بارها تصاویر، فیلم ها و تبلیغات مختلفی را در نمایشگرهای بزرگ نصب شده در میادین، خیابان ها، اتوبان ها و غیره دیده ایم و از تغییر تصویر یا زیبایی رنگی و بصری که در محیط ایجاد می کنند لذت برده ایم حال می خواهیم در این مطلب به بررسی این المان شهری جذاب بپردازیم :

تلویزیون شهری

تلویزیون شهری در واقع نوع ویژه ای از نمایشگرهای ال ای دی بزرگ است که در کنار چهارراه ها، اتوبان ها، بزرگراه ها، پارک ها، استادیوم های ورزشی، مراکز تجاری و غیره روی پایه های بزرگی نصب می شود و می توانید فیلم ها و تصاویر ویدیویی را به صورت آنلاین یا آفلاین و فول کالر با قابلیت های مختلف تغییر در رنگ و غیره پخش نماید. تلویزیون شهری یا تلویزیون تبلیغاتی یا تلیویزیون LED همه نام هایی هستند که برای این المان استفاده می شود در واقع این محصول را می توان به صورت ساده صفحه نمایشگرهای غول پیکری توصیف کرد که از تکنولوژی های ال ای دی نوری پیشرفته ای بهره می برند و امروزه در تمام دنیا به یکی از قدرتمند ترین ابزارهای تبلیغاتی مدرن تبدیل شده اند.

تلویزیون های شهری با توجه به قابلیت های فوق العاده ای که دارند توانسته اند جایگاه ویژه ای در تبلیغات شهری پیدا کرده و در فضاهای زیادی جایگزین تابلوهای بزرگ ساده شده اند. یک تلویزیون شهری یا تابلوی تبلیغاتی تصویری ساخته شده از ماژول های ال ای دی یا SMD کوچکی است که کنار هم قرار می گیرند و صفحه نمایش بزرگ اصلی را تشکیل می دهند، این ماژول ها می توانند بلوک های مربع یا مستطیل باشند که از پیکسل های متعددی تشکیل شده اند که فاصله این پیکسل ها از هم دیگر را دات پیچ می گویند که می تواند کیفیت تصویر و تراکم تصاویر را تعیین نماید. دات پیچ Dot Pitch با حرف P و به دنبال آن عدد فاصله بر حسب میلی متر نشان داده می شود. از آنجایی که ماژول های لازم برای ساخت تلویزیون شهری همه LED یا SMD هستند بنابراین قابلیت پخش تصاویر و فیلم های رنگی را نیز دارند.

انواع تلویزیون شهری کدام است ؟

تلویزیون های شهری یا تلویزیون تبلیغات تصویری در یک دسته بندی کلی به دو نوع داخل سالنی و خارج سالنی تقسیم می شوند که تمامی تلویزیون های تبلیغاتی که در سطح شهر نصب شده اند از نوع خارج سالنی می باشند به همین دلیل حتما باید دارای فاکتورهایی باشند اول اینکه باید ضد آب باشند تا هم در برابر بارش باران و برف و هم در شتسشوی دوره ای تلویزیون دچار آسیب نشوند. دوم اینکه باید ضد ضربه باشند تا در اثر برخورد اشیا یا اجسام به سرعت دچار آسیب یا شکستگی ال ای دی نشود. سوم اینکه باید تصاویر به گونه ای باشند که زیر نور خورشید نیز دیده شوند بنابراین بهتر است بالای این تلویزیون ها آفتابگیر نصب شود. چهارم اینکه این تلویزیون ها باید دارای پورت های مختلفی باشند که بتوانند تصاویر مختلفی را بدون قطع و وصل نمایش دهند.

تلویزیون شهری داخل سالنی

نوع دیگر تلویزیون های شهری داخل سالنی است که در آنها المان هایی همچون کیفیت بالای تصاویر اهمیت پیدا می کند، در این نوع از تلویزیون های تبلیغاتی تعداد زیادی LED SMD صفحه ی نمایشگر را تشکیل می دهند که می توانند تصاویر را با کیفیت بالا در محیط های سربسته پخش کنند بنابراین تراکم پیکسل ها و کیفیت تصاویر اهمیت بالایی دارد. تلویزیون های داخل سالنی نور کمتری نسبت به نوع خارج سالنی دارند و در سالن های همایش، مراکز تجاری، اتاق های مانیتورینگ، اتاق های کنفرانس و غیره به کار می روند.

در یک دسته بندی دیگر می توان تلویزیون تبلیغاتی را به دو دسته آنلاین و آفلاین نیز تقسیم کرد که در نوع Online برای راه اندازی باید حتما از یک کامپیوتر به عنوان هدایت کننده استفاده شود و در واقع تلویزیون آنلاین شهری همانند نمایشگری برای رایانه عمل می کند و برای نمایش فیلم و عکس ها باید همواره این رایانه روشن بماند همچنین هزینه ساخت نوع آنلاین بیشتر از آفلاین می باشد. در تلویزیون شهری آفلاین برای راه اندازی از بردهای کنترل استفاده می شود که تنها برای راه اندازی اولیه به کامپیوتر نیاز دارند و برای ادامه کار یعنی پخش فیلم ها و تصاویر نیازی به روشن بودن کامپیوتر ندارند.

در دسته بندی آخر نیز تلویزیون های شهری از نظر ساختار به دو دسته RGB و 2RGB تقسیم می شوند که در نوع آر جی بی هر پیکسل از یک LED قرمز، یک LED سبز و یک LED آبی تشکیل شده است و در نوع 2RGB هر پیکسل از دو LED قرمز، یک LED سبز و یک LED آبی تشکیل شده است که در این نوع کیفیت تصویر افزایش می یابد.

انواع تلویزیون شهری و تابلوی تبلیغات تصویری

اجزای تشکیل دهنده تلویزیون های شهری

تلویزیون های شهری دارای اجزای مختلفی می باشند که می توان به صفحه نمایشگر، کنترلر، منبع تغذیه، برنامه نرم افزاری و سازه اتصال تلویزیون اشاره کرد. هرکدام از این اجزا وظیفه خاص خود را دارند و برای خرید یا نصب تلویزیون شهری باید به تمامی اجزای آن توجه کرد تا بتوان بهترین و مناسب ترین المان را برای فضای مورد نظر انتخاب کرد به طور مثال در ابتدا باید مشخص کرد که تلویزیون شهری یا تبلیغاتی شما قرار است در محیط باز نصب شود یا فضای سرپوشیده

صفحه نمایش

صفحه نمایش یک تلویزیون شهری همانطور که گفته شد مجموعه ای از پنل های ال ای دی می باشد که در کنار یکدیگر گنجانده می شوند و می توانند ابعاد یک در یک متر و یا بزرگتر داشته باشند. مجموعه ی این پنل ها در کنار هم نمایشگر تلویزیون شهری را تشکیل می دهد.

ماژول تلویزیون شهری پنل تلویزیون شهری

کنترلر

در تلویزیون های شهری یا تابلو روان ال ای دی، تصاویراز طریق ماژول ها به نمایش در می آیند و عملکرد آنها به این صورت است که ماژول ها برنامه های تبلیغاتی طراحی شده را دریافت می کنند و به عنوان خروجی نشان می دهند.

منبع تغذیه و برنامه نرم افزاری

منبع تغذیه در رابطه با تلویزیون های شهری می تواند یک کامپیوتر، لپ تاب، دوربین، دی وی دی یا موارد مشابه باشد که تصاویر را روی نمایشگر به اجرا در می آورند. برنامه نرم افزاری نیز وظیفه ارسال، دریافت و مدیریت محتوای نمایشی را در تلویزیون های شهری به عهده دارد.

پایه تلویزیون شهری

پایه در این المان در واقع یک ستون فلزی است که ال ای دی نمایشگر روی آن نصب می شود و در قسمت پایین آن از مواد و مصالح برای پی ریزی و نگهداری تلویزیون شهری استفاده می شود.

نصب و امنیت تلویزیون شهری

برای نصب یک تلویزیون شهری باید عوامل مختلفی در نظر گرفته شود به طور مثال ابعاد تلویزیون شهری که با توجه به آن باید نوع و پی ریزی فونداسیون، تعداد پایه های لازم، تعداد ستون ها، جنس آنها و همچنین استحکام اسکلت نگهدارنده در نظر گرفته شود. نکته دیگری که باید به آن توجه کرد محل نصب می باشد که باید به درجه حرارت آن توجه کرد زیرا در دماهای بالا مثلا 50 درجه سانتیگراد منبع تغذیه یا پاور دچار آسیب می شود به همین دلیل در مکان های گرمسیر در تابستان برای استفاده از تلویزیون های شهری نیاز به استفاده از تهویه مناسب می باشد.

نصب تلویزیون شهری یا تابلو روان

یکی از مواردی که در نصب تابلوهای روان بزرگ یا همان تلویزیون های شهری بسیار اهمیت دارد امنیت آن است که باید دسترسی به اپراتور کاملا کنترل شده و رمزگذاری شده باشد تا مورد سو استفاده قرار نگیرد و همچنین برنامه نویسی از راه دور برای دیگر کاربران نباید امکان پذیر باشد. برای تعمیر نیز نحوه دسترسی فراهم شود تا تکنسین ها بتوانند در مواقع لازم قطعات یا برنامه ها را تعمیر یا به روز رسانی نمایند. شما می توانید برای خرید تلویزیون شهری و یا اطلاع از قیمت و اجاره تلویزیون تبلیغات شهری به لایت هوم مراجعه کرده و با کارشناسان ما مشاوره نمایید.

ادامه مطلب
سوالات متداول
<
>

فروش ویژه

تلفن تماس

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری