برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

کابل دماوند

فهرست:

کابل برق دماوند

کابل برق دماوند با تنوع و کیفیت بالای عرضع شده توسط سیم و کابل دماوند توانسته است بخش عمده ای از بازار داخلی و بخش قابل توجهی از بازار کشور های مجاور را به دست گیرد. کابل های تولیدی شرکت سیم و کابل دماوند دارای کاربردهای گوناگون و طبقه بندی های مختلف می باشد. کابل های برق از سه قسمت اصلی هادی، عایق و غلاف تشکیل می شود و حاصل کیفیت مواد اولیه هر بخش کیفیت نهایی کابل را حاصل می شود. شرکت کابل دماوند با استفاده از مواد اولیه مرغوب توانسته انواع سیم و کابل را با بالاترین کیفیت ارائه کند و رضایت مشتریان را به همراه داشته باشد. انواع کابل برق دماوند شامل کابل های قدرت فشار ضعیف، کابل های کنترل، کابل های جوش، کابل های جریدار، کابل های نسوز سیلیکونی و کابل HFFR می باشد که هر کدام دارای مشخصات و کاربرد مخصوص به خود می باشند.

کابل دماوند

کابل افشان سبک و معمولی دماوند

کابل افشان دماوند که جنس هادی سیم مس آنیل شده کلاس 5 (افشان) مطابق با استاندارد ملی است و جنس عایق کابل آمیزه PVC نوع D و جنس روکش کابل آمیزه PVC نوع ST5 است. رنگ روکش کابل ها مشکی ، سفید و یا مطابق با درخواست مشتری می باشد. حداقل مقاومت عایقی در دمای 70 درجه سانتیگراد و ولتاز 500 ولت بیشتر از KmΩM 0.012 می باشد. کاربرد کابل افشان سبک در وسایل، تجهیزات و انواع ماشین آلات برقی کوچک و لوازم منزل مثل چراغ رومیزی، آباژور، ضبط صوت و ... استفاده از این نوع کابل در مصارف صنعتی ، تاسیسات خارجی و ماشین آلات کشاورزی و وسایل گرمایشی و پخت و پز مناسب نمی باشد. کابل افشان معمولی نیز به عنوان رابط در وسایل الکتریکی و لوازم خانگی و ماشین آلات مناسب است. لازم به ذکر است که کابل در معرض گرما و حرارت و با قسمت های داغ وسایل گرمایشی نباید قرار گیرد.

کابل قدرت دماوند

قسمت رسانا یا هادی کابل از فلز مس آنیل شده استاندارد و قسمت عایق کابل آمیزه PVC نوع A است. جنس قسمت روکش آمیزه PVC نوع ST1 و به رنگ مشکی می باشد. این نوع کابل برای شرایط محیطی با دمای 30- تا 70 درجه سانتیگراد و ولتاژ نامی KV 0/6.1  مناسب است. کابل قدرت دماوند در 4 نوع زیر با ساختار مختص خود تولید و طراحی شده است که در ادامه به شرح ساختار و کاربرد هر یک از کابل ها می پردازیم: 

  • کابل های قدرت تک رشته/ چند رشته با هادی مفتولی (کلاس 1) ، نیمه افشان (کلاس 2) و افشان (کلاس 5)
  • کابل قدرت مقطع تخت
  • کابل قدرت با هادی هم مرکز (کنسانتریک) بدون زره
  • کابل قدرت آرموردار

انواع کابل قدرت دماوند

کابل قدرت تک رشته/چند رشته با هادی مسی مفتولی ، نیمه افشان و افشان دماوند

ساختار کابل از مس آنیل شده کلاس 1 (مفتولی) یا کلاس 2 (نیمه افشان) یا کلاس 5 (افشان) و مطابق با استاندارد ملی ساخته شده است. کاربرد کابل قدرت تک یا چند رشته دماوند برای تامین برق و نصب ثابت تاسیسات داخل ساختمانی، داخل آب و در فضاهای باز ، زیرزمین و داکت هایی که امکان صدمات مکانیکی به کابل موجود نیست

کابل قدرت مقطع تخت دماوند

کابل قدرت مقطع تخت از جنس هادی مس آنیل شده کلاس 5 (افشان) ساخته شده است و برای توزیع و انتقال برق در شبکه مشترکین، پست های برق و سیستم برق خیابان ها و ... مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین به کار بردن این نوع کابل در فضای باز، آب، تاسیسات داخلی و داکت ها مجاز است .

کابل قدرت هادی هم مرکز (کنسانتریک) بدون زره دماوند

کابل قدرت هادی هم مرکز بدون زره برای توزیع برق در شبکه های مشترکین، پست های برق و سیستم برق خیابان ها مورد استفاده قرار می گیرد و در فضاهای باز، آب، تاسیات داخلی و داکت ها مجاز است. لایه هم مرکز کابل از مفتول های مسی تشکیل شده است. رنگ عایق کابل قدرت هادی هم مرکز تا 5 رشته با رنگ و رشته های شماره دار و بیشتر از 5 رشته با رشته های شماره دار و برای تعداد 3 رشته سیم یا بیشتر رشته سیم ارت به رنگ سبز و زرد می باشد. هادی هم مرکز این نوع کابل قدرت به عنوان هادی زمین یا شیلد می تواند به کار رود.

کابل قدرت آرموردار دماوند

کابل قدرت آرموردار که به کابل قدرت مسلح نیز شناخته شده است در ساختارش یک لایه برای بالا بردن استحکام مکانیکی کابل به کار رفته است تا در مقابل عوامل آسیب رسان خارجی (محیط های دارای رطوبت، گرد و غبار و یا جوندگان و ...) بتواند مقاومت کند. کابل قدرت آرموردار برای نصب ثابت در زیرزمین ، داکت و نگهدارنده های کابل و کانال های آب و در محیط های بازی که امکان آسیب های مکانیکی به کابل وجود دارد مناسب می باشد.

کابل کنترل دماوند

کابل کنترل دماوند شامل کابل کنترل معمولی افشان با مقطع گرد و شیلد دار و کابل آسانسوری مقطع تخت است. شرایط محیطی برای کابل های کنترل افشان معمولی و شیلدار محدوده دمایی 5 تا 40 درجه سانتیگراد و برای کابل آسانسوری -5 تا 70 درجه سانتیگراد است. ولتاژ نامی کابل برای سطح مقطع کمتر از 1 میلیمتر کابل 300/500 ولت و برای بزرگتر از 1 میلیمتر 450/750 ولت است. ساختار کابل از هادی مسی آنیل شده و عایق PVC نوع D و روکش میانی و روکش آمیزه نیز برای کابل معمولی و شیلد دار PVC نوع ST5 و برای کابل آسانسوری تخت آمیزه PVC نوع STS می باشد. رنگ روکش کابل نیز طوسی است. کابل کنترل (افشان و شیلدار) در تابلو فرمان و مکان هایی که میدان مغناطیسی وجود دارد و کابل آسانسوری برای بالابرهای تاسیساتی با طول معلق کمتر از 35 متر و سرعت کمتر از 6/1 متر بر ثانیه مناسب می باشد. کاربرد این نوع کابل ها درفضای آزاد و سیستم نقاله مجاز نمی باشد.

انواع کابل کنترل دماوند

کابل جوش دماوند

جنس هادی کابل جوش دماوند از مس آنیل شده با حداکثر قطر 0.21 میلیمتر برای هر تک رشته و جنس روکش آمیزه لاستیک اکسترود شده نوع SE3 است. برای کابل جوش ولتاژ نامی تعیین نشده است و دمای کارکرد محدوده 30- تا 70 درجه سانتیگراد است. رنگ روکش نیز مشکی می باشد. این نوع کابل به صورت خاص برای جوشکاری برق با قوس الکتریکی به روش الکترود طراحی شده است.

کابل جوش دماوند

کابل نسوز منعطف سیلیکونی

کابل نسوز منعطف سیلیکونی به این شکل است که قسمت هادی مسی آنیل شده کلاس 5 (افشان) قلع اندود مطابق استاندارد ملی و جنس عایق و روکش کابل از سیلیکون رابر ساخته شده است. رنگ بندی روکش و عایق متنوع و طبق سلیقه مشتری می باشد. این کابل سیلیکونی که قابلیت انعطاف دارد در انواع صنایع چون راه آهن، صنایع پزشکی، صنایع الکترونیک، سیستم اعلام حریق ، صنایع هواپیمایی و بسیاری دیگر کاربرد دارد.

کابل نسوز سیلیکونی دماوند

کابل جریدار دماوند

کابل جریدار دماوند از مس آنیل شده کلاس 1 (مفتولی) مطابق استاندارد ملی IEC 60228 طراحی شده است. رنگ روکش کابل سفید و جنس آن آمیزه PVC نوع ST1 و جنس عایق نیز PVC نوع A استفاده شده است. ولتاژ نامی مناسب Kv 0.6.1 است و محدوده دمای مناسب 30- تا 70 درجه سانتیگراد است. کاربرد این نوع کابل عموما در کشورهایی مانند افغانستان برای تامین برق ساختمان ها روی دیوار ها قرار می گیرد.

کابل جریدار دماوند

کابل HFFR دماوند

کابل HFFR دماوند بدون هالوژن می باشد و دارای خاصیت خود خاموش شوندگی است یعنی هنگام آتش گرفتن از انتشار شعله جلوگیری می کند و سریعا خاموش می شود. کاربرد این کابل در صنایع حساس اعم از پتروشیمی ها، پالایشگاه ها، صنایع ریلی (مترو) و ... است که در آتش سوزی نیز کابل باید جریان برق را از خود عبور دهد.

کابل hffr دماوند

چنان چه تمایل به اطلاع از لیست قیمت انواع کابل برق دماوند دارید و یا قصد خرید کابل دماوند را دارید می توانید با مراجعه به سایت اینترنتی لایت هوم اقدام به سفارش محصول نمایید.

ادامه مطلب
منوی اصلی
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
لوله و برق اتصالات
لوازم چاه ارت
کلید و پریز
سیم و کابل
سینی کابل
روشنایی
کلید مینیاتوری و محافظ جان
هواکش و تهویه
داکت و ترانکینگ
تابلو برق
لوازم جانبی
دوربین مداربسته
جک درب پارکینگی
آیفون تصویری
خانه هوشمند

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری