برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

سیم برق سیمکو

سیم برق سیمکو

سیم برق سیمکو دارای سطح کیفی بالا و مقاومت کافی می باشد. سیم و کابل سیمکو مطابق با آخرین استاندارد های معتبر بین المللی تولید و روی آنها آزمایشات لازم انجام شده است. سیم برق های سیمکو با عایق و روکش PVC کم دود و هالوژن فری تولید شده است و در برابر جوندگان، خوردگی و مواد شیمیایی و ... مقاوم می باشد. سیم برق در واقع یک هادی الکتریسیته است که به منظور انتقال جریان الکتریسیته از جایی به جای دیگر و یا ارتباط بین دستگاه های برقی به کار می رود. سیم یک وسیله اصلی در انتقال برق است و در کیفیت انتقال برق تاثیر بسزایی دارد از این رو ویژگی های کیفی آن باید منطبق بر الزامات استاندارد باشد. در سیم برق سیمکو کیفیت فلز به کار رفته برای هادی و جنس پلیمر لایه های عایق بسیار مرغوب و از بالاترین کیفیت برخوردار می باشد.

سیم سیمکو

انواع سیم برق سیمکو

سیم برق سیمکو در دو دسته کلی سیم برق ساختمانی و سیم پمپ شناور تقسیم می شود که در ادامه به آن می پردازیم: سیم برق ساختمانی سیمکو به سه نوع سیم تک لا (مفتولی یا خشک) و سیم افشان یا انعطاف پذیر و سیم استرند شده که نیمه افشان است، تقسیم شده است. برای قسمت هادی سیم های برق سیمکو مس استاندارد به کار رفته است و قسمت عایق نیز از PVC استفاده شده است. سیم ها دارای استاندارد IEC 60227 و IEC 60228 و IEC 60332 می باشد. سیم مفتولی و سیم افشان و سیم نیمه افشان، دارای ویژگی مخصوص به خود می باشد که به آن می پردازیم 

انواع سیم سیمکو

سیم هادی تک لا ساختمانی سیمکو

در سیم هادی تک لا که سیم برق مفتولی یا خشک نیز به آن گفته می شود، یک مفتول (هادی) به کار رفته است. سیم خشک انعطاف پذیری پایینی دارد اما هدایت جریان برق در آن بالا است. عموما این نوع سیم در سیم کشی تابلو برق مورد استفاده قرار می گیرد. سیم های مفتولی سیمکو در محیط های خشک و مرطوب و مکان های بسته و باز به کار برده می شود.

سیم هادی افشان سیمکو

قسمت هادی در سیم هادی افشان سیمکو دارای رشته های نازک، کم و تعداد بالا می باشد. این نوع سیم مخصوص برای استفاده در صنعت ساختمان سازی است. هادی سیم در گروه پنج می باشد که نشان دهنده میزان انعطاف سیم است. هادی گروه پنج انعطاف پذیری کمتری نسبت به گروه شش دارد.

سیم های استرند شده یا نیمه افشان سیمکو

قسمت هادی در سیم های نیمه افشان سیمکو، دارای مفتول هایی است که به صورت منظم به هم تابیده شده و استرند شده است. قابلیت انعطاف پذیری آن از سیم های افشان کمتر است و دسته آن 6 است.

سیم پمپ شناور سیمکو

سیم پمپ شناور سیمکو از هادی تک لا و PVC عایق تشکیل شده است و در سطح مقطع 0/5 الی 4 میلیمتر  و طول های متفاوت تولید شده است. سیم پمپ شناور دارای ساختاری ویژه می باشد که مخصوص برای سیستم های آبرسانی طراحی و ساخته شده است. لایه های سیم مانع از نفوذ آب و روکش آن دارای انعطاف و خمش مناسبی می باشد. مقاومت عایقی در این سیم بالا است و میزان جذب آب نیز بسیار پایین می باشد. روکش پلیمری سیم نیز عاری از فلزات سمی مانند سرب است.

سیم پمپ شناور سیمکو

چنان چه تمایل به خرید سیم برق سیمکو دارید و یا می خواهید از قیمت سیم برق سیمکو اطلاع یابید، می توانید به سایت فروشگاه اینترنتی لایت هوم مراجعه نمایید.

ادامه مطلب
منوی اصلی
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
لوله و برق اتصالات
لوازم چاه ارت
کلید و پریز
سیم و کابل
سینی کابل
روشنایی
کلید مینیاتوری و محافظ جان
هواکش و تهویه
داکت و ترانکینگ
تابلو برق
لوازم جانبی
دوربین مداربسته
جک درب پارکینگی
آیفون تصویری
خانه هوشمند

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری