برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

سیم سیمند کابل

سیم برق سیمند کابل

سیم برق سیمند کابل از محصولات سیم و کابل سیمند می باشد که مطابق با تمامی استانداردهای روز دنیا ساخته شده و در سطح مقطع های مختلف تولید و عرضه می گردد. در ساختمان داخلی این سیم ها هادی از جنس مس یا آلومینیوم وجود دارد که این هادی از نظر قطر و تعداد رشته به چند دسته کلاس 1، کلاس 2 و کلاس 5 و 6 تقسیم می شود. سیم برق با هادی کلاس یک تک مفتولی است و دارای انعطاف پذیری کمتری نسبت به سیم های افشان می باشد. سیم برق با هادی کلاس دو نیمه افشان است و سیم با هادی کلاس پنج و شش افشان است که از تعداد زیادی سیم مسی نازک بهم تابیده تشکیل شده است. در ادامه به معرفی انواع سیم برق سیمند کابل می پردازیم :

سیم برق سیمند کابل

سیم برق سیمند کابل با نصب ثابت

سیم سیمند کابل با نصب ثابت در دو نوع مفتولی و نیمه افشان تولید می شود در واقع دارای هادی کلاس 1 یا کلاس 2 می باشد. این نوع سیم برای استفاده در سیم کشی داخلی تابلوها و توزیع کننده های برق مناسب است و به کارگیری این سیم ها در لوله ها و زیر گچ مجاز است. سیم برق سیمند با هادی مسی کلاس 2 نیمه افشان است و می تواند به عنوان اتصالات تابلوهای کنترل، در ساخت دسته سیم و نیز الکترونیک صنعتی به کار رود.

همانطور که گفته شد دو نوع هادی در ساخت سیم نصب ثابت سیمند استفاده می شود، مس آنیل شده گروه 1 که تک مفتولی است و مس آنیل شده گروه 2 که تشکیل شده از تعداد زیادی رشته های تابیده منظم است. روی هادی آمیزه ای از PVC نوع C قرار گرفته است و این سیم ها دارای ولتاژ 300 تا 500 ولت می باشند. سیم برق سیمند نصب ثابت در جاهایی که نیاز نیست سیم حرکت کند مورد استفاده قرار می گیرد و به این نوع سیم ها مفتول نیز گفته می شود. سیم برق سیمند نوع نیمه افشان انعطاف پذیری بالاتری نسبت به مفتول دارد و برای جاهایی که سیم باید پیچش و خمش داشته باشد مورد استفاده قرار می گیرد.

سیم برق نصب ثابت و سیم برق افشان سیمند کابل

سیم برق سیمند کابل افشان

سیم افشان سیمند کابل از انواع سیم و کابل انعطاف پذیر است که دارای دو مدل با ولتاژ نامی های مختلف می باشند یک گروه دارای ولتاژ نامی 450 تا 750 ولت که برای نصب داخل وسایل برقی و نیز حفاظت سیستم های روشنایی در محیط های خشک، درون لوله ها و زیر و روی گچ استفاده می شوند و یک مدل دارای ولتاژ نامی 300 تا 500 ولت که برای نصب درون لوله ها، زیر و روی گچ و نیز قرارگیری در لوله های خرطومی مناسب هستند ولی باید توجه داشته باشید که برای نصب مستقیم روی سینی کابل، کانال کابل کشی و مخازن نمی توان از این سیم ها استفاده کرد.

در هادی سیم برق افشان سیمند کابل از مس آنیل شده گروه 5 یا انعطاف پذیر استفاده شده است که روی این هادی عایق PVC نوع C قرار دارد. این نوع سیم ها در جاهایی که نیاز به انعطاف پذیری بالایی دارید مورد استفاده قرار می گیرند.

سیم برق سیمند کابل نوع سخت هوایی

سیم سخت هوایی سیمند برای توزیع جریان برق در خطوط هوایی به کار می رود و ساختار هادی در این از سیم ها سخت کشیده شده است و به صورت رشته های منطم تابیده قرار دارند. این سیم ها دارای سطح مقطع های مختلفی هستند که می توانید متناسب با کاربرد مورد نظرتان یکی از این سطح مقطع ها را در نظر بگیرید.

سیم سخت هوایی سیمند کابل و سیم رانژه سیمند

نوع دیگری از سیم برق سیمند، سیم رانژه است که برای توزیع خطوط مخابراتی و ارتباطی بین تجهیزات تلفنی مخصوصا mdf کاربرد دارد . هادی این سیم ها از فلز مس آنیل شده تشکیل شده است و با عایقی مسی پوشانده شده اند که این عایق می تواند در رنگ های سفید، مشکی و سبز وجود داشته باشد.

شما می توانید برای خرید سیم برق سیمند در انواع مختلف به لایت هوم مراجعه نمایید همچنین از قیمت سیم برق سیمند نیز اطلاع یابید.

ادامه مطلب
سوالات متداول
اینستاگرام
آخرین مطالب اینستاگرام لایت هوم
نمی‌توان به اینستاگرام متصل شد یا شما اجازه دسترسی به رسانه‌ها در اینستاگرام را ندارید.
رسانه‌ای پیدا نشد
لوله و برق اتصالات
لوازم چاه ارت
کلید و پریز
سیم و کابل
سینی کابل
روشنایی
کلید مینیاتوری و محافظ جان
هواکش و تهویه
داکت و ترانکینگ
تابلو برق
لوازم جانبی
دوربین مداربسته
جک درب پارکینگی
آیفون تصویری
خانه هوشمند

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری