برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
فیلتر محصولات
برند
more... less
شاخه‌ها
more... less
کشور سازنده
more... less
نوع محصول
more... less
سایز
more... less
رنگ رویه
more... less
جنس بدنه
more... less
نوع نصب
more... less
رنگ
more... less
تعداد یونیت رک
more... less
نوع رک
more... less
عمق رک
more... less
براساس قیمت
0تومان 2790000تومان

رک دیواری رک ایستاده و رک شبکه

موجود
کشور سازنده :
ایران
برند :
HPA
نوع محصول :
قلاب...
5,000 تومان
نگهدارنده قلاب کابل HPA - جنس ABS - قابل نصب بر روی ستون های رک و یا نگهدارنده آداپتور ها - مقاوم و مستحکم
موجود
کشور سازنده :
ایران
برند :
HPA
نوع محصول :
ترمینال...
22,000 تومان
ترمینال پاور 3 پورتی ارتفاع 1 یونیت HPA - استاندارد 19 اینچ - 2 متر کابل با دو شاخه پرسی ارت دار - کلید نئون دار 
موجود
کشور سازنده :
ایران
برند :
HPA
نوع محصول :
طبقه...
131,000 تومان
طبقه متحرک 1 یونیت HPA مدل 35 سانتی متری -  با دوام و مقاوم - دارای استاندارد 19 اینچ بوده - قابل استفاده در رک هایی با عمق 60، 80 و 100 سانتی متری 
موجود
کشور سازنده :
ایران
برند :
HPA
نوع محصول :
طبقه ثابت...
42,000 تومان
طبقه ثابت 2 یونیت HPA مدل 35 سانتی متری -  استاندارد 19 اینچ - قابل نصب برای رک های دیواری و ایستاده 
موجود
کشور سازنده :
ایران
برند :
HPA
نوع محصول :
طبقه ثابت رک
94,000 تومان
طبقه ثابت 1 یونیت رک HPA با عمق 62 سانتی متری - مقاوم و مستحکم - دارای استاندارد 19 اینچ - مناسب رک های دیواری و ایستاده به عمق 80 و 100 سانتی متری
موجود
کشور سازنده :
ایران
برند :
HPA
نوع محصول :
طبق ثابت رک
76,000 تومان
طبقه ثابت 1 یونیت رک HPA با عمق 45 سانتی متری - محصولی مقاوم- مناسب نصب در رک های ایستاده و دیواری با عمق 60 و 70 سانتی متری - استاندارد 19 اینچ
موجود
کشور سازنده :
ایران
برند :
HPA
نوع محصول :
طبقه ثابت رک
42,000 تومان
طبقه ثابت 1 یونیت رک HPA با عمق 25 سانتی متری - قابل استفاده برای رک های دیواری و ایستاده - مقاوم - دارای استاندارد 19 اینچ
موجود
کشور سازنده :
ایران
برند :
HPA
نوع محصول :
نگهدارنده...
32,000 تومان
نگهدارنده کابل 1 یونیت HPA دارای 5 نگهدارنده - ابعاد 1 یونیت یا همان 5 سانتی متری - از جنس ABS - مقاوم و مستحکم
موجود
کشور سازنده :
ایران
برند :
HPA
نوع محصول :
نگهدارنده...
17,000 تومان
نگهدارنده کابل 1 یونیت HPA جهت ساپورت کابل ها در پشت پچ پنل - کمک به نصب و نگهداری از کابل ها در پشت پچ پنل - مقاومت بالا - کمک به نظم دهی درون رک
موجود
کشور سازنده :
ایران
برند :
HPA
نوع محصول :
بلانک پنل
27,000 تومان
بلانک پنل 1 یونیت صفحه شیار دار برای هدایت کابل HPA - محصولی مقاوم - مشکی رنگ - حفظ زیبایی رک - هدایت کابل به داخل رک 
موجود
کشور سازنده :
ایران
برند :
HPA
نوع محصول :
بلانک پنل
16,000 تومان
بلانک پنل 2 یونیت رک صفحه محافظ HPA - رنگ مشکی - مقاوم و مستحکم - صفحه محافظ قابل نصب در رک ها
موجود
کشور سازنده :
ایران
برند :
HPA
نوع محصول :
ترمینال...
99,000 تومان
ترمینال پاور 8 پورتی ارتفاع 1 یونیت HPA -  استاندارد 19 اینچ - دو متر کابل با شاخه پرسی ارت دار- کلید نئون دار
کشور سازنده :
ایران
برند :
HPA
نوع محصول :
ترمینال...
ترمینال پاور 19 پورتی ارتفاع 19 یونیت HPA -  استاندارد 19 اینچ - فیوز مینیاتوری - 2 متر کابل - کلیدنئون دار - سوراخ پریز مورب
موجود
کشور سازنده :
ایران
برند :
HPA
نوع محصول :
رک
550,000 تومان
رک دیواری 12 یونیت HPA با عمق 60 سانتی متر - پاور 2 پورتی و 3 پورتی - پنل های جانبی با قفل سوئیچی - درب شیشه ای نشکن و فریم دار - ابعاد 585 × 540 × 600 میلی متر 
موجود
کشور سازنده :
ایران
برند :
HPA
نوع محصول :
یونیت فن رک
220,000 تومان
یونیت فن HPA به همراه یک عدد فن - استاندارد 19 اینچ - 2 متر کابل -  قابلیت افزایش فن تا 4 عدد -  ارتفاعی در حدود 1 یونیت
موجود
کشور سازنده :
ایران
برند :
HPA
نوع محصول :
ریل...
53,000 تومان
ریل تجهیزات HPA جهت نصب در داخل رک با عمق 80 سانتی متری - مقاوم و مستحکم - جهت نصب انواع تجهیزات اضافی داخل رک
کشور سازنده :
ایران
برند :
HPA
نوع محصول :
ریل...
ریل تجهیزات HPA جهت نصب در داخل رک با عمق 60 سانتی متری - مقاوم با دوام - جهت نصب تجهیزات اضافی در داخل رک
نمایش 1 تا 24 از 77 مورد

فهرست:

رک دیواری رک ایستاده و رک شبکه

در ادامه با ما همراه باشید تا پاسخ این سوالات و دیگر پرسش های مربوط به رک را باهم بررسی کنیم.

انواع رک دیواری رک ایستاده و رک شبکه

تعریف رک

رک یا رک شبکه یکی از تجهیزات شبکه های کامپیوتری است که به صورت یک محفظه فلزی طراحی شده و محل قرارگیری المان هایی چون سوئیچ شبکه، روتر، لوازم UTM، سرور، پچ پنل، کابل، مودم و غیره می باشد. وظیفه رک حفاظت از این تجهیزات بوده و از طرف دیگر تهویه فضای داخلی و جلوگیری از صدمات فیزیکی از جمله فشار، ضربه و همچنین نظم دهی به تجهیزات شبکه را به عهده دارد. اگر هرکدام از تجهیزات شبکه شما دچار مشکل شود می توانید به راحتی سراغ رک ها رفته و با دسترسی آسان و مرتبی که برای شما فراهم می کنند جهت رفع مشکل اقدام نمایید. به صورت خلاصه می توان گفت رک Rack محل نگه داری تجهیزات شبکه به منظور حفظ سلامت آنها، دسترسی آسان به تجهیزات و همچنین مرتب بودن و زیبایی محل قرارگیری تجهیزات سرور می باشد.

معرفی انواع رک

رک دیواری

رک ها در یک دسته بندی کلی به دو دسته رک دیواری و رک ایستاده تقسیم می شوند که رک دیواری معمولا برای فضاهایی مثل اداره های کوچک و یا جاهایی که نیاز به تجهیزات شبکه کمتر است مورد استفاده قرار می گیرد. رک دیواری همانطور که از نامش مشخص است روی دیوار نصب می شود و دارای ارتفاع های مختلفی با تعداد یونیت های متفاوت می باشد. این مدل از رک شبکه از پشت روی دیوار نصب می شود و در صورت سستی دیوار یا سنگینی تجهیزات نیاز به یک پایه نگه دارنده دارد. عمق رک های دیواری می تواند 35، 45 یا 60 باشد البته رک های ایستاده معمولا عمق بیشتری دارند و برای تجهیزاتی با حجم بالای سیم و کابل و سرور مورد استفاده قرار می گیرند.

رک دیواری رک شبکه دیواری

برخی از انواع رک دیواری دارای درب هایی از بغل هستند که دسترسی راحت تری را فراهم می کنند و در برخی مدل های دیگر امکان چرخش تا 100 درجه وجود دارد که به شما این امکان را می دهد به پشت رک هم دسترسی داشته باشید. در نوعی از رک های دیواری علاوه بر درب جلویی بخشی طلق مانند هم وجود دارد که برای مشاهده تجهیزات شبکه داخل رک به کار می رود همچنین درب جلوی رک و درب های کناری دارای قفل ایمنی هستند که امنیت فیزیکی رک دیواری را تضمین می کنند. در قسمت بالا و پایین رک ها محل هایی برای ورود و خروج کابل های شبکه و برق قرار دارد و همچنین تهویه هوا نیز می تواند از این محل ها انجام شود.

رک ایستاده

نوع دیگری از رک ها رک ایستاده است که اندازه هایی بزرگتر از رک های دیواری دارند و می توانند برای قرار گرفتن انواع پچ پنل، سوئیچ، سرور، یو پی ا س و سایر تجهیزات شبکه مورد استفاده قرار گیرند و دسترسی راحت به این تجهیزات و مدیریت کردن آنها را به عهده بگیرند. به صورت استاندارد رک ایستاده معمولا دارای فن، چهار عدد چرخ برای حرکت آسان تر و چهار عدد پایه ثابت می باشد و از بالا و پایین ورودی هایی برای انواع سیم و کابل دارد. رک ایستاده نیز با ارتفاع ها و و تعداد یونیت های مختلفی ساخته می شود و دارای درب های شیشه ای یا طلقی فریم دار می باشد. در رک شبکه ایستاده می توان بین 1 تا 4 فن نصب کرد البته به صورت پیش فرض همانطور که گفته شد دارای یک فن هستند.

رک شبکه ایستاده رک ایستاده

رک ایستاده به صورت ثابت روی زمین یا شاسی قرار می گیرد و در مدل چرخ دار امکان حرکت دارند. این رک ها دارای مدل های 12 تا 47 یونیت می باشند. در زمان خرید رک باید به کاربرد و محلی که قرار است از آن استفاده نمایید توجه کنید.

تعریف یونیت در رک

واحد اندازه گیری رک یونیت Unit می باشد که هر یونیت معادل 5 سانتیمتر ارتفاع دارد در واقع با بیان تعداد یونیت در یک رک ارتفاع آن مشخص می شود اگر بخواهیم به صورت دقیق بگوییم هر یونیت معادل 4.445 سانتیمتر یا سه سوراخ در آداپتورهای کناری رک می باشد. یونیت رک بیانگر ارتفاع قابل نصب تجهیزات و طول آداپتورهای رک می باشد همچنین ارتفاع کلی رک یا رک شبکه المان دیگری است که به سانتیمتر بیان می شود و نشان دهنده ارتفاع پایین رک تا سقف آن می باشد.

انواع رک دیواری همانند رک دیواری سوپیتا معمولا از 5 یونیت تا 12 یونیت ساخته می شوند و رک های ایستاده تعداد یونیت بیشتری دارند و از 12 یونیت تا 47 یونیت ساخته می شوند بنابراین قیمت رک بر اساس تعداد یونیت های آن تغییر می کند و خرید شما بستگی به حجم تجهیزات و کاربرد مورد نظرتان دارد. رک های دیواری در مدل های رک دیواری 4 یونیت، 5 یونیت، 6 یونیت، 7 یونیت، 9 یونیت و 12 یونیت تولید می شوند و عمق های متفاوتی دارند که با توجه به ابعاد تجهیزاتی که قرار است در آنها قرار بگیرد تعیین می شود. انواع رک دیواری عرضه شده در بازار معمولا دارای عمق های 30، 32، 35، 36، 40، 45 و 60 سانتیمتر می باشند البته ممکن است در این میان ابعاد دیگری هم وجود داشته باشد.

رک 9 یونیت رک دیواری و رک ایستاده

انواع رک ایستاده نیز دارای تعداد یونیت های متفاوتی اعم از رک ایستاده 12 یونیت، 17 یونیت، 22 یونیت، 27 یونیت، 32 یونیت، 37 یونیت، 42 یونیت و 47 یونیت می باشند. این محصولات دارای عمق های مختلفی اعم از 60 سانتیمتر، 80 سانتیمتر و 100 سانتیمتر می باشد.

تجهیزات و متعلقات رک و رک شبکه     

  • تهویه یا فن رک : فن رک در قسمت بالا یا کف رک نصب می شود و عمل تهویه هوا را انجام دهد و کمک می کند تجهیزات داخل رک خنک بمانند.
  • پاور ماژول رک : پاور ماژول قطعه ای است که تعدادی پریز برق روی آن به منظور تغذیه اجزای داخلی رک به خصوص سوئیچ و سرور نصب می شود. این قطعه برق تجهیزات را تامین می کند و در مدل های 3 پورت، 6 یا 8 پورت تولید می شود.
  • دماسنج رک : دماسنج یا حرارت سنج رک دمای رک را نشان می دهد و در صورت بالا رفتن دما از حد مجاز فن ها را روشن می کند همچنین این وسیله به شما نشان می دهد دمای داخل رک چقدر است و نیاز به تغییر دارد یا خیر
  • لایت پنل رک : این محصول در واقع برای تامین روشنایی داخل رک به کار می رود و در زمانی که برق قطع می شود درون رک روشن شده و البته به صورت مجزا دارای کلید روشن و خاموش نیز می باشد.
  • سینی رک : سینی رک دارای دو مدل سینی ثابت و متحرک است که نوع ثابت برای قرار گرفتن تجهیزاتی که رکمونت نیستند مانند مودم و نوع متحرک کشویی است که کیبورد داخل آن قرار می گیرد و هنگام استفاده بیرون کشیده می شود.
  • بلنک پنل رک : قطعه ای است که برای جلوگیری از دسترسی به تجهیزات حساس نصب می شود و همچنین برای پر کردن فضاهای خالی بین تجهیزات به کار می رود و دارای ابعاد یک تا چهار یونیت می باشد.

دیگر تجهیزات و متعلقات رک شامل قفل ریتال، چرخ رک، پیچ و مهره، پنل LCD،  فریم مانیتور، طبقه متحرک، طبقه ثابت، پچ پنل، کیس رکمونت و غیره می باشد که شما می توانید برای کسب اطلاعات فروش رک دیواری، فروش رک ایستاده و متعلقات رک به فروشگاه اینترنتی لایت هوم مراجعه نمایید.

تجهیزات و متعلقات رک دیواری و رک شبکه

انواع درب رک

رک ها معمولا دارای 4 درب می باشند که دو درب در طرفین و دو درب در پشت و جلوی رک قرار دارد که درب جلویی یا به صورت شیشه ای است یا توری که جهت تهویه هوا به کار می رود. درب های طرفین رک یک تکه یا دو تکه هستند که عموما با شاسی باز می شوند. درب پشت رک نیز توری است که برای تهویه بهتر ساخته شده است و می تواند یک لنگه یا دو لنگه باشد.

درب رک دیواری در سه مدل تمام شیشه ای، شیشه ای با زوار فلزی و شیشه ای با فریم فلزی، فلزی و توری ساخته می شود که هرکدام ویژگی های خاص خود را دارند به طور مثال درب تمام شیشه ای به راحتی شکسته می شود ولی می تواند تجهیزات را بدون نیاز به باز کردن درب نشان دهد یا مثلا درب های توری تهویه مناسبی را برای تجهیزات داخل رک فراهم می آورند.

رک شبکه

رک شبکه در واقع همان رک معمولی است که برای تجهیزات شبکه مورد استفاده قرار می گیرد و محفظه ای است که تمام تجهیزات اعم از سوئیچ، روتر، سرور و غیره را درون خود جای می دهد. رک شبکه در واقع یک عضو مهم در انواع شبکه های خانگی و حرفه ای است و کمک می کند سیم کشی های شما سازمان یافته شود. پس اصطلاح رک شبکه با رک فرقی ندارد و تنها نشان دهنده کاربرد این محصول می باشد و همانطور که گفته شد دارای دو مدل دیواری و ایستاده می باشد.

رکمونت در رک شبکه

در فضای داخل رک یا رک شبکه دو آداپتور کناری تعبیه شده است که جهت بستن تجهیزات مورد استفاده قرار می گیرند و فاصله استاندارد این دو آداپتور معمولا معادل 19 اینچ می باشد حال به تجهیزاتی که دارای این عرض استاندارد بوده و محل پیچ شدن به آداپتورهای رک را دارند، رکمونت گفته می شود. به طور مثال کیس رکمونت همانند کیس های دیگر است با این تفاوت که داخل رک نصب می شود و برای ساخت سرورهای اختصاصی استفاده می شود. این کیس ها 3 یا 4 یونیت هستند و با پاورهای 400 وات عرضه می شوند.

اندازه رک شبکه رکمونت شبکه

تولید کنندگان مختلفی در ایران اقدام به تولید انواع رک شبکه، رک دیواری و رک ایستاده نموده اند که در این میان می توان به رک سوپیتا، رک اچ پی آسیا و غیره اشاره کرد. شما می توانید برای خرید رک دیواری، خرید رک ایستاده، قیمت رک شبکه، قیمت رک دیواری و ایستاده به فروشگاه اینترنتی لایت هوم مراجعه کرده و محصول مورد نظرتان را خریداری نمایید.

ادامه مطلب
اینستاگرام
آخرین مطالب اینستاگرام لایت هوم
نمی‌توان به اینستاگرام متصل شد یا شما اجازه دسترسی به رسانه‌ها در اینستاگرام را ندارید.
رسانه‌ای پیدا نشد
لوله و برق اتصالات
لوازم چاه ارت
کلید و پریز
سیم و کابل
سینی کابل
روشنایی
کلید مینیاتوری و محافظ جان
هواکش و تهویه
داکت و ترانکینگ
تابلو برق
لوازم جانبی
دوربین مداربسته
جک درب پارکینگی
آیفون تصویری
خانه هوشمند

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری