برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

کلید مینیاتوری-محافظ جان بوش

فهرست:

کلید مینیاتوری-محافظ جان بوش

کلید مینیاتوری و محافظ جان شرکت بوش که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان لوازم خودکار در جهان است، در 15 نوامبر 1886 در شهر اشتوگارت آلمان و توسط روبرت بوش تاسیس شد و دفتر مرکزی آن نیز در شهر گرلینگن آلمان واقع شده است.

لوگو بوش 

تعداد کارکنان شرکت بوش در سال 2012 بالغ بر 306000 نفر و در آمد آن در سال 2013 بالغ بر 53.9 میلیارد یورو می باشد. این شرکت که طیف وسیعی از محصولات هوشمند ساختمان و کلید و پریزهای زیبا و با تنوع فراوان را تولید و به بازار عرضه کرده است، هم اکنون یک قدم جلوتر از رقبای خود گام بر میدارد.

محصولات برقی و اتوماسیون صنعتی شرکت بوش می توان به کلیدهای اتوماتیک بوش، بی متال های بوش، کلید یا فیوز مینیاتوری بوش، کنتاکتور بوش، محافظ جان یا جریان نشتی بوش اشاره کرد که در زیر به شرح این محصولات می پردازیم:

کلید اتوماتیک بوش

کلید اتوماتیک بوش که در زمان افت بیش از حد جریان و یا ازدیاد جریان از تجهیزات سیم و کابل، تاسیسات روشنایی، برق صنعتی و ماشین آلات محافظت می کند. این کلید ها در زمانی که فیوز ها توانایی محافظت سلکتیو در شبکه ها را به طور کامل ندارند، به کار گرفته می شوند. از مزایای کلیدهای اتوماتیک نسبت به فیوز ها می توان به استفاده بلافاصله و مجدد آن ها پس از قطع مدار اشاره کرد. کلید اتوماتیک بوش شامل دو نوع کلیدهای اتوماتیک هوایی و کلید های اتوماتیک کامپکت می شوند.

کلید اتوماتیک بوش جریانی معادل 1600 آمپر را متحمل می شود. این تحمل جریان در هر یک از انواع کلیدهای اتوماتیک متفاوت است. یکی از قابلیت های کلید اتوماتیک بوش تغییر وضعیت آن به حالت قطع، وصل و وقوع خطاست.

کلید اتوماتیک بوش 

بی متال بوش

بی متال بوش که از دو فلز ناهمجنس و با ضریب انبساط متفاوت تشکیل شده است، جهت محافظت از موتورهای الکتریکی در برابر بار اضافه از رله های حراتی استفاده می شود.

بی متال بوش یا رله حرارتی بوش تشکیل شده از دو فلز هستند که هر کدام از این فلزها ضریب انبساط متفاوتی دارند. به طوری که ضریب انبساط یکی از فلزها بیشتر از دیگری است. بنابر این در هنگام عبور جریان از بیمتال، در صورتی که جریان عبوری، بیش از حد معمول باشد، در اثر گرمای ایجاد شده این دو فلز به یک سمت خم می شوند و به همین دلیل مسیر عبور جریان کنتاکت ها آزاد شده و باعث قطع مدار می شود.

بیمتال بوش را میتوان بر روی کنتاکتورهایی که از آمپراژ 1 آمپر تا 90 آمپر و همچنین کنتاکتورهایی که از آمپراژ 110 آمپر تا 800 آمپر را پشتیبانی می کنند نصب نمود.

در صورتی که کنتاکتوری که می خواهیم بیمتال را به آن متصل کنیم از نظر اندازه با بیمتال هماهنگ نباشد، می توانیم از وسیله ای به نام پایه ی بیمتال استفاده نماییم تا بوسیله ی آن بتوانیم بیمتال را به کنتاکتور متصل نماییم.

بیمتال بوش دو نوع دستی و خودکار دارد که نوع دستی آن دارای یک دکمه ی ریست است که در صورت قطع مدار با فشردن این کلید دوباره به حالت آماده بکار در می آید. اما نوع خودکار بیمتال بوش بعد از گذشت زمان مشخصی به حالت اولیه خود باز می گردد.

بیمتال بوش از چند تیغه ی اتصال به کنتاکتور، ترمینال های اتصال به کابل موتور، ترمینال مشترک مدار فرمان، پیچ تنظیم جریان، ترمینال های باز و بسته ی مدار فرمان، پیچ تغییر وضعیت و دکمه ی برگشت وضعیت تشکیل شده است.

بی متال بوش 

کلید مینیاتوری بوش

کلید مینیاتوری بوش که در جریانهای پایین و تابلوهای روشنایی و توزیع با توان کم و همچنین برای محافظت مدارات فرمان و کنترل تجهیزات برقی استفاده می شود، دارای کاربردهای خانگی و صنعتی است.

کلید مینیاتوری بوش در صورت وجود اشکال در مدار، مدار را قطع می کند و پس از آن با برگرداندن به حالت قبل میتوان دوباره از آن استفاده کرد.

کلید مینیاتوری بوش از نظر کاربرد به 5 تیپ مختلف B, C, D, K و Z تقسیم می شود. این تقسیم بندی شامل تیپ های B روشنایی، C موتوری، D ترنسفورماتوری، K قدرت و Z بسیار حساس می شود.

کلید مینیاتوری بوش 

کنتاکتور بوش

کنتاکتور بوش که کنترل و فرمان از راه دور را اقتصادی تر و ایمن تر انجام می دهند، یکی از مهمترین اجزاء مدارات فرمان الکتریکی را تشکیل می دهند. از کنتاکتورها  در ماشین آلات صنعتی استفاده می کنند.

کنتاکتور بوش در مواردی استفاده می شود که نیاز به آمپراژ بالا باشد.

سایز کنتاکتور ها همانند ولتاژ آنها متفاوت است و می تواند از یک آمپر تا چند هزار آمپر را قطع نماید. کنتاکتور بوش از قسمتهای فریم یا محفظه عایقی، بوبین، تیغه و رله ی حرارتی تشکیل شده است.

برای اینکه بتوانیم مناسب ترین کنتاکتور بوش را برای استفاده انتخاب کنیم باید به ولتاژ، توان، جریان و ضریب قدرت باری که کنتاکتور اجازه ی اتصال به آن را دارد توجه کنیم.

از انواع کنتاکتور هیوندای می توان به کنتاکتور AC، کنتاکتور DC، کنتاکتور فرمان و کنتاکتور خازنی اشاره نمود.

هربار که کنتاکتور بوش قطع و وصل می شود، به این قطع و وصل عمر مکانیکی کنتاکتور می گویند و تعداد این قطع و وصل ها کلاس نامیده می شوند که با حروفی بین A تا F مشخص می شوند.

کنتاکتور بوش را میتوان در تجهیزات الکتریکی استفاده کرد.

کنتاکتور بوش  

محافظ جان بوش

کلید محافظ جان بوش که برای حفاظت افراد و ماشین آلات در برابر برق گرفتگی و نشتی برق استفاده می شود، در زمان تجمع و نشتی جریان برق، مدار را قطع می نماید.

کلید محافظ جان بوش دارای مدل های یک پل، دوپل، سه پل و چهار پل است که از آمپراژ 2 تا 63 آمپر مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر یک کلید محافظ جان حساسیتی کمتر از 30 میلی آمپر داشته باشد این کلید برای مصارف خانگی و محافظت از جان استفاده می شود و در صورتی که حساسیت بیش از 30 میلی آمپر داشته باشد این کلید برای مصارف صنعتی و محافظت از تجهیزات صنعتی به کار می رود. به این صورت که اگر جریانی بیش از جریان معمول برق از مدار عبور کند، کلید به طور اتوماتیک مدار را قطع می نماید.

کلید محافظ جان بوش یا کلید جریان نشتی بوش به گونه ای طراحی و تولید می شود که پیش از اینکه آسیبی به فرد یا تجهیزات صنعتی وارد شود، مدار را قطع می نماید.

کلید جریان نشتی بوش یا همان کلید محافظ جان بوش در تمامی مدل ها برای قطع مدار در زمان وجود اضافه بار طراحی و برنامه ریزی نشده اند. اما به نوعی از این کلید ها که می تواند علاوه بر جریان نشتی مدار را در زمان وجود اضافه بار نیز قطع نماید کلید RCBO گفته می شود.

کلید محافظ جان بوش 

از آنجایی که شرکت لایت هوم اهمیت ویژه ای برای مشتریان خود قائل می شود و خدمات پس از فروش را یکی از عوامل جلب اطمینان مشتریان می داند، تمامی محصولات خود را با گارانتی معتبر عرضه می کند. محصولات امنیتی بوش با 5 سال خدمات پس از فروش و 3 سال گارانتی تعویض توسط شرکت لایت هوم عرضه می شوند.

همچنین شما می توانید برای خرید کلید مینیاتوری بوش، خرید محافظ جان بوش و یا اطلاع از قیمت کلید مینیاتوری بوش، قیمت محافظ جان بوش به سایت لایت هوم مراجعه نمایید.

ادامه مطلب
اینستاگرام
آخرین مطالب اینستاگرام لایت هوم
نمی‌توان به اینستاگرام متصل شد یا شما اجازه دسترسی به رسانه‌ها در اینستاگرام را ندارید.
رسانه‌ای پیدا نشد
لوله و برق اتصالات
لوازم چاه ارت
کلید و پریز
سیم و کابل
سینی کابل
روشنایی
کلید مینیاتوری و محافظ جان
هواکش و تهویه
داکت و ترانکینگ
تابلو برق
لوازم جانبی
دوربین مداربسته
جک درب پارکینگی
آیفون تصویری
خانه هوشمند

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری